Sage Eklentisi Firefox 3.5'te Nasıl Çalıştırılır?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Yeni kurduğunuz Firefox 3.5'te en önemli eklentilerden biri olan Sage'yi sorunsuz çalıştırmanın yolu burada.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Firefox 3.5, hız ve yeni özellikler açısından önemli yol kat etmiş olsa da, bazı eklentilerin uyumsuzluğu nedeniyle alışkanlıklarımıza ara vermemize neden olabiliyor. Eğer siz de interneti takip etmek için olmazsa olmaz Firefox eklentilerinden Sage'yi kullanıyorsanız, adım adım anlatacağımız yöntemle, geliştiriciler yeni güncelleme yayınlayana kadar Firefox 3.5'te RSS desteğine yeniden kavuşabilirsiniz:
Öncelikle Sage eklentisini bu sayfaya giderek bir .xpi dosyası halinde Internet Explorer, Opera ya da Chrome gibi Firefox dışında herhangi bir tarayıcıdan bilgisayarımıza indiriyoruz.
En popüler açık kaynaklı sıkıştırma klasörü yöneticilerinden 7-Zip'i(indirme bağlantısı burada) kurduktan sonra, indirdiğiniz .xpi uzantılı Sage eklenti dosyasına sağ tıklayıp, aşağıdaki gibi 7-zip özelliklerinden "arşivi aç"ı tıklayın.
ffx-sage-001247162340.jpg

Ugur.pc

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Güzel anlatım olmuş teşekkürler .. :)

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aynı yöntemi bir süredir kullanıyorum çok büyük sürüm değişiklikleri olmadığı sürece sorun çıkarmıyor ancak ihtimal dahilinde tabi. blogum'da da yazmış olmam lazım.

limerick

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
En popüler açık kaynaklı sıkıştırma klasörü yöneticilerinden 7-Zip'i(indirme bağlantısı burada)

Kime gore , neye gore en populer, bence en populer , winzip ile winrar
7-zip i daha yeni duyuyorum, sayet ben duymadiysam simdiye kadar o zaman populer degil, populer olsa bile , en populer degil :)

sage yardimi icin tesekkur ederim.

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kime gore , neye gore en populer, bence en populer , winzip ile winrar
7-zip i daha yeni duyuyorum, sayet ben duymadiysam simdiye kadar o zaman populer degil, populer olsa bile , en populer degil :)

sage yardimi icin tesekkur ederim.

açık kaynak yazılımlar arasında en popüler olduğu söylenmiş ve kullanım oranlarına indirme sayılarına vs bakıldığında 7-zip açık kaynaklı en popüler sıkıştırma programıdır. doğrudur. winzip ve winrar açık genelde en popüler olabilir ama açık kaynak değillerdir.