Sadece bilgisayarımda internet kopuyor

mustafae01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yaklaşık 1 aydır sadece benim bilgisayarımda internet rastgele aralıklarla kopuyor. Bazen yarım saatte bir bazen 5 dakikada 3 kez falan. İnternet kablomu değiştirdim düzelmedi, driverlarımı güncelledim hatta sildim tekrar yükledim düzelmedi, modemi resetledim düzelmedi. Sadece bilgisayarımda kopuyor internet. Bir kaç saniyeliğine bağlantı gidiyor sonra geri geliyor. Oyun oynarken gidiyor, video izlerken gidiyor, internette gezinirken gidiyor yani rastgele istediği zaman istediği yerde gidiyor. Bu da canımı sıkıyor. Bir türlü düzeltemedim artık inada bindi. İnternette birkaç kod gördüm cmd ye yazdım falan o da düzeltmedi lütfen birisi yardımcı olsun. Çok sinir bozucu bir durum. Birden olur olmaz bir yerde gidiyor, canımı sıkıyor.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,162
Yaklaşık 1 aydır sadece benim bilgisayarımda internet rastgele aralıklarla kopuyor. Bazen yarım saatte bir bazen 5 dakikada 3 kez falan. İnternet kablomu değiştirdim düzelmedi, driverlarımı güncelledim hatta sildim tekrar yükledim düzelmedi, modemi resetledim düzelmedi. Sadece bilgisayarımda kopuyor internet. Bir kaç saniyeliğine bağlantı gidiyor sonra geri geliyor. Oyun oynarken gidiyor, video izlerken gidiyor, internette gezinirken gidiyor yani rastgele istediği zaman istediği yerde gidiyor. Bu da canımı sıkıyor. Bir türlü düzeltemedim artık inada bindi. İnternette birkaç kod gördüm cmd ye yazdım falan o da düzeltmedi lütfen birisi yardımcı olsun. Çok sinir bozucu bir durum. Birden olur olmaz bir yerde gidiyor, canımı sıkıyor.
Windows un kendi forumu gibi birşey vardı kesin çözüm için oraya başvurun bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windowsun kendi soru kısmında bir kişi aynı hatayı belirtmiş bu video yu atmışlar işe

bi deneyin bence

mustafae01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bunların hepsini yaptım daha önce tekrar yaptım yine de daha kopma olmadı olursa yazarım

KutsalErkek11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
telden falan ya da başka pcden bağlanınca kopma oluyor mu ? yani pcden değilde modermden kaynaklı olabilir mi

mustafae01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
telden falan ya da başka pcden bağlanınca kopma oluyor mu ? yani pcden değilde modermden kaynaklı olabilir mi
Şöyle telefonda int kopması oluyor ama her telefonda aynı anda değil int kesilmiyor muhtemelen ışıklarda bi sıkıntı yok modemde lan ışığı sönüyor 5sn sonra düzeliyor int baktım SNR değeri falan diyorlar ama önceden yoktu. Bi de şöyle bişey var özlellikle bazı yerlerde çok kesilme oluyor mesela twitch izlerken 30 sn bir gidiyor ama oyun oynarken falan öyle değil.

Mert Şefik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,580
Tam bilmiyorum ama benim pc de de internet ara sıra kopuyordu bilgisayar çıta sormuştum virüs olabilir demisti

_emre_emre_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
bi virus taraması yapın. ne olur ne olmaz

Hidro Dinamik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,563
İnternetim şuan aşırı yavaş o sebeple videoda neler önerdi tam göremedim. Atlarken adımları fazla tutmak zorunda kaldım.

Aygıt Yöneticisi - Ağ Bağdaştırıcıları sekmesinin altındaki aygıta (Bende Realtek PCIe GBE Family Controller) Sağ tıklayıp özellikler de. [Zaten 1 tanesinde güç seçenekleri çıkıyor] Açılan pencerede güç yönetimi kısmında "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneğinin tikini kaldırıp tamam de.

1.PNG

mustafae01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İnternetim şuan aşırı yavaş o sebeple videoda neler önerdi tam göremedim. Atlarken adımları fazla tutmak zorunda kaldım.

Aygıt Yöneticisi - Ağ Bağdaştırıcıları sekmesinin altındaki aygıta (Bende Realtek PCIe GBE Family Controller) Sağ tıklayıp özellikler de. [Zaten 1 tanesinde güç seçenekleri çıkıyor] Açılan pencerede güç yönetimi kısmında "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneğinin tikini kaldırıp tamam de.

Ekli dosyayı görüntüle 128150
düzeldi bende bu şekilde yapmıştım zaten teşekkürler

CraYen

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Bende de aynı sorun var hiç bir şekilde çözemedim ben.

Alyx Vance

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,608
Bendede aynı sorun var ya bütün odalarda çekiyo benim odamda çekmiyo internet