Saç dökülmesi ?

Bu konuyu okuyanlar

Axuila

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar iyi forumlar dilerim, benim her banyo yapışımda saçımdan ortalama 100 tel kadar dökülme oluyor, bu rakam çok mu acaba? Veya mesela elimle saçımı düzelttiğim zaman elimde 1 tel kalıyor, bu saç dökülmesi mi, 19 yaşındayım bunu nasıl önleyebilirim genetik olabilir mi? Birde 2-3 günde 1 mastürbasyon yapıyorum bunun etkisi var mı eğer varsa bırakabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Reaksiyon puanı
3,027
19 yaşında 100 tel dökülmesi çok kötü. Stresle bir sorunun var mı? Genç yaşta olan saç dökülmesi genellikle stresten kaynaklıdır. Bir doktora görünmende fayda var. Mastürbasyonu bırakabiliyorsan tabii ki bırakmalısın. Vücudundaki besinleri gereksiz yere atmana gerek yok doğal akışına bırak.

Axuila

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
19 yaşında 100 tel dökülmesi çok kötü. Stresle bir sorunun var mı? Genç yaşta olan saç dökülmesi genellikle stresten kaynaklıdır. Bir doktora görünmende fayda var. Mastürbasyonu bırakabiliyorsan tabii ki bırakmalısın. Vücudundaki besinleri gereksiz yere atmana gerek yok doğal akışına bırak.
Stres yapıyorum evet ama bu o kadar etkiliyor mu?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Ben de aynı sorun var. Yemek yerken bir bakıyorum tabakta saç var.
Ben çoğu zaman stresliyim, belki de bu yüzden dökülüyor.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Arkadaşlar iyi forumlar dilerim, benim her banyo yapışımda saçımdan ortalama 100 tel kadar dökülme oluyor, bu rakam çok mu acaba? Veya mesela elimle saçımı düzelttiğim zaman elimde 1 tel kalıyor, bu saç dökülmesi mi, 19 yaşındayım bunu nasıl önleyebilirim genetik olabilir mi? Birde 2-3 günde 1 mastürbasyon yapıyorum bunun etkisi var mı eğer varsa bırakabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Not: Hocam mastürbasyon ile alakası olacağını sanmıyorum. Yine de bırakın.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Aramıza hoş geldin banyodan çıktığında havluda saç telin varsa genetik olarak kel oluyor olabilirsin. Doktora git kan tahlili yapsınlar

Axuila

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aramıza hoş geldin banyodan çıktığında havluda saç telin varsa genetik olarak kel oluyor olabilirsin. Doktora git kan tahlili yapsınlar
Bir şey soracam, günde 50-100 saç dökülmesi normal deniyor, doğru mu bu acaba

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
Endiselenmenizi gerektirecek bir durum yoktur, saglikli her insanin ortalama olarak gunde 100 kadar sac teli dokulur, ve bu oran yilin belli donemlerinde daha da artabilir, yerlerine yenisi cikmaktadir

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Kan tahlili ile vitaminlerine baktır vitamin düşüklüğü varsa saç dökülmesi yapar, strese karşı zayıf kılar.

Kapalı hesap

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Muhtamelen çok stres yapıyorsun veya mitamin sorunun var eczanelerde saç dökülmesini önceyen şampuanlar fln var boş bir vaktinde doktora uğra kan tahlili yaptır ilerde sorun olabilir

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
afedersin de cinsiyet nedir ?

Axuila

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Axuila

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Benim de çok dökülüyor. Odam temizlendikten 2 gün sonra hem yatağım hem de yerlerde bolca saçım oluyor hocam. Banyoda aynı şekilde sizin bahsettiğiniz gibi. Genel olarak ben de stresli bir insanım, biraz fazla kafaya takıyorum çoğu şeyi. İstemiyorum ama olmuyor bir türlü. Sanırım gerçekten hayatımda en rahat ettiğim dönemi şu virüs zamanında kışın karantinadayken yaşamışımdır. Gece 11-12 gibi kuş gibi yatağa yatıyor hiçbir şey düşünmeden kendimi uykuda buluyordum. Gün içinde yine aynı şekilde kendimi çok rahat hissediyordum ve o dönem 1 ay boyunca böyle geçti. Bunun için özel bir şey yapmadım. Sonra yine başa döndüm maalesef. :(

sezaigul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar, takviye bir ürün olarak minoxil kullanımı önerebilirim. Eczacı arkadaşım Minoxil için kullandıktan sonra 12 hafta içerisinde saç kalınlığının, 16. haftadan sonra da saç miktarının arttırdığını söylemişti.