Saç Dökülmesi Tedavisi

Saçın esas maddesi keratin’dir. Saçlarınızı beslemek, sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız bir kuralı hiç unutmamalısınız: Saç sadece kökünden beslenir. Saçlarınızı daha iyi beslemek için işe, doğru ve dengeli bir beslenme planı yaparak başlamalısınız.

Bir kez daha hatırlatalım: Saçınız için gerekli olan besin unsurları saça sadece kan yolu ile ulaşabilirler. Saçınız için gerekli besin unsurlarını ağız yolu ile doğal besinler veya besin destekleri ile alabilirsiniz.

Saç dökülmelerinin hormonal, bolik, mikrobik pek çok sebepleri var. Sorunun kaynağını araştırın. Demir, çinko veya başka bir besin unsurunun yetersiz alımı ile ilişkili olup olmadığını öğrenin. Yanlış planlanmış dengesiz ve çok düşük kalorili diyetlerin de saçınızı dökebileceğini unutmayın.

Sorunu, saçlarınızın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteinlerin ona yalnızca kan dolaşımı ile ulaşabileceğini unutmadan çözmeyi deneyin.Saç dökülmeniz beslenmenize ilişkin sorunlardan kaynaklanıyorsa, kalsiyum, çinko, selenyum gibi minerallerin, p-aminobenzoik asit, keratin, sistin ve tiamin gibi besin unsurlarını ihtiva eden bazı hazır ürünlerin veya besinlerin ağız yoluyla alımı halinde yardımcı olabileceklerinden şüphe etmeyin!

Saç dökülmesini durdurmak, saç hasarını önlemek istiyorsanız çözümün dıştan değil içten geldiğini unutmayın. Önce doğru ve dengeli bir beslenme planı yapın, stresten, üzüntüden, uykusuzluktan uzak bir yaşam planı yapın. Gerektiğinde bir uzman danışmanlığı alarak yukarıda belirtilen besin unsurlarını bir arada içeren yeni ve etkili ürünlerden yararlanın.

Saç kaybını artıran etkenler;Tükenmişlik durumu,stres,ateşli enfeksiyonlar,Troid bozukluğu gibi bazı hormonel ve bolik hastalıklar (troid bezi tembelliği),kansızlık,mevsimsel dökülmeler,hamilelik ve emzirme dönemleri,beslenme bozuklukları,bilinçsiz ve ağır sık tekrarlanan diyet rejimleri,alkol bağımlılığı,radyasyon,zehirlenmeler vb...

Prof.Dr.Mustafa Erdoğan Sürat'ın sağlık danışmanlığını yaptığı www.dogalecza.com sağlık sitesin de Amerikadan yeni ithal edilen Lacinia adlı vitaninler,minareller,ve yeşil çay özünden oluşan losyon ve şampuanı set halinde önerilmektedir.

Lacınıa losyon ve şampuan seti,buğday tohumu acidi(wheat germ),buğday tohumu yağı(wheat germ oil),nane yağı(peppermint oil),hint yağı(castor oil),zeytin yağı(olive oil),yeşil çay yaprağı(camellia sinensis leaf),jajoba yağı(jajoba seed oil),gingko bilioba yaprağı(gingko bilioba leaf),ginseng kökü(ginseng root),salatalık özütü(cucumber extract),söğüt kabuğu(willow bark extract),ısırgan otu(nettle) mucize bitkilerin özlerinden oluşmaktadır

Saç dökülmesi,kellik problemi olanlara; ürün hakkında detaylı bilgi almak ve Prof.Dr.Mustafa Erdoğan Sürat hocamızla her türlü sağlık sorunlarını paylaşmak isteyenlere linki yazıyorum. saygılar... http://www.dogalecza.com/
 

emelden

Dekan
Saçlarım dökülüyor ama kellik seviyesinde değil çok şükür.

Kellik tedavisi için bilgili kişilerle iletişim kurmak iyi bir şey tabi ki

Aklımın bir köşesine yazacağım bir site olcak.

Teşekkürler.
 
Üst