Sabit Diskimde Render Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Feanor23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba. 2 sene önce yeni bir bilgisayar topladım. Özellikleri:

Intel Core i3-6100 3.7 GHz işlemci
Corsair 8 GB DDR4 2133 MHz RAM
MSI H110-M Pro-VD DDR4 2133 MHz anakart
MSI GeForce GTX 1050 2 GB GDDR5 Ekran Kartı
Corsair 120GB Force LE SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma)
SAMSUNG 500 GB HDD (Eski bilgisayarımdan kalma)

Bu bilgisayar ile oyunları güzelce oynayabiliyorum yüksek ayarlarda falan, fakat 4 5 aydır oyunlarda özellikle açık dünya oyunlarda render sorunu ile karşılaşmaya başladım. Mesela AC Origins ve AC Odyysey, bu oyunlarda vb. oyunlarda karakterimi ilerletirken falan oyundaki her şey donuyor. Kaplamalar yüklenmiyor, NPC'lerin Texture'ları yüklenmiyor benzeri sorunlar. Şimdi ben gidip SSD alayım belki düzelir dedim, gittim aldım SSD çok şükür bilgisayarı aşırı hızlandırdı fakat haliye SSD 120 GB olduğu için oyunlarımı gene HDD'ye kuruyorum ve sorun hala devam ediyor. Uzun lafın kısası bu sorun nasıl giderilir? Bu sorun HDD'den mi kaynaklanıyor yoksa başka bir parçadan mı?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Problem olan oyunun birini ssd'ye kurup oynamayı dene aynı problem oluşuyormu birde ısı ölçümü yapmanı tavsiye ederim..

Feanor23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ya ssd ye bir kez kurdum ve sorun hala devam ediyordu sanki ya pek hatırlamıyorum.Isı testini de şimdi yapıcam ve buraya yazıcam değerleri.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 55596

Oyuna girdim yüksek bir yere çıktım değerler bunlar ayarları düşürmeyi denedin mi diye sorarsanız diye söyliyeyim ayarları düşüğede alsam yükseğede çeksem farketmiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 55596

Oyuna girdim yüksek bir yere çıktım değerler bunlar ayarları düşürmeyi denedin mi diye sorarsanız diye söyliyeyim ayarları düşüğede alsam yükseğede çeksem

Bir türlü yükleyemedim ekran görüntüsünü buyrun burada var değerler;

https://i.hizliresim.com/v6YY7m.jpg

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
İşletim sisteminde de bir problem olabilir ssd'de de aynı sorun oluşuyorsa hard diskte bir sorun yok demektir..

Feanor23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İşletim sisteminde de bir problem olabilir ssd'de de aynı sorun oluşuyorsa hard diskte bir sorun yok demektir..

İşletim Sisteminde bir sorun olduğunu sanmıyorum saten ilk bu sorunla karşılaştığımda format atmıştım ve düzelmemişti ssd alınca mecbur olarak windows kurmuştum gene ve hala devam etmekde başka bir parçadan olabilir mi acaba ? bana sabit diskmiş gibi geliyor ya.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
İşletim Sisteminde bir sorun olduğunu sanmıyorum saten ilk bu sorunla karşılaştığımda format atmıştım ve düzelmemişti ssd alınca mecbur olarak windows kurmuştum gene ve hala devam etmekde başka bir parçadan olabilir mi acaba ? bana sabit diskmiş gibi geliyor ya.
Oyunu ssd'ye yükledim yine aynı sorun var dedin aynı sorun devam ediyorsa hard diskte sorun yok demektir senin yapamam gereken hard diski tamamen bilgisayardan söküp oyunları ssd denemelisin o zaman sorun hard diskte olup olmadığı anlaşılır..

Feanor23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam şimdi sökücem oyunu ssd ye kurucam.Sonucu size yazarım hallettikten sonra.+

Sabit diski söktüm ama bu seferde windows açılmadı insert proper disk falan dedi.Biosa girdim ssd yi ilk sıraya almak için nedense ssd hariç diğer her şey de UEFİ ibaresi var ssd de yok ssd de hard disk ibaresi yazıyor.1.sıraya alsam bile açılmadı.Bende geri taktım oyunu sabit diskten ssd ye atmıştım.Denedim ama değişen bir şey olmadı.Bilgisayarımın hala garantisi devam etmekte vatan dan topladım götürsem servise yollarlar mı acaba ?

Son düzenleme: