Sabit Diske Şifre Koymak

Bu konuyu okuyanlar

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bildiğiniz gibi HDD'ye şifre konabiliyor PC'nin BIOS ayarlarında. Benim merak ettiğim Harici Sabit Disklere de şifre koymanın bir yönteminin olup olmadığı. Çünkü onların da kendi BIOS'u vardır. Nasıl ulaşırız?

Bu konuda deneyimi olan arkadaşlardan fikir rica ediyorum.

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bitlocker kullanabilirsiniz.
Teşekkürler, o da işe yarayabilir. HDD'yi BIOS üzerinden şifrelediğimizde tüm dosyaları uzun uzun şifrelemiyor. Sadece HDD'nin BIOS'unu şifreliyor. Daha kolay. Harici Sabit Disk'in de sadece BIOS'unu şifreleyebilir miyiz dersiniz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

hatalı kullanmamaya baksınlar çünkü affı olmuyor. (=
Evet, bu yüzden endişelenmiyor da değilim. :)

Son düzenleme:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Teşekkürler, o da işe yarayabilir. HDD'yi BIOS üzerinden şifrelediğimizde tüm dosyaları uzun uzun şifrelemiyor. Sadece HDD'nin BIOS'unu şifreliyor. Daha kolay. Harici Sabit Disk'in de sadece BIOS'unu şifreleyebilir miyiz dersiniz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Evet, bu yüzden endişelenmiyor da değilim. :)
şöyle bir şey yap hdd nin kendine değilde dosyalarını rarla ve şifrele en azından daha az zararlı olur (=

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
şöyle bir şey yap hdd nin kendine değilde dosyalarını rarla ve şifrele en azından daha az zararlı olur (=
Önemli dosyaları WinRar'la şifreliyorum. Ama dediğim gibi de bir yöntem var mı merak ediyorum.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Diski gizlemek için herhangi bir partition programı kullanabilirsin. Mesala: EASEUS Partition Manager

Hdd yi şifrelemek için bu olablir:
TEKRAR SÖYLÜYORUM: Şifrelemeyi Tavsiye etmiyorum. Olaki doğru girdiğin halde şifreyi kabul etmez.

ayrıca ;
Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Sisteminizi Kalıcı Şifreleme(SysKey)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sistemnize şifre koyduğunuzda bilgisayarı Açıp Ctrl + Alt + Del Del Yaptığınızda Yada Güvenli Modda Başlattığınızda Administrator yazıp Şifresiz Girilebiliyor . BİOS’a şifre koysanız bile programla kırılıp giriliyor .

Windows’un kendi programı olan " syskey " ile şifreniz kırılmaycaktır .

Başlat>Çalıştır ’ a " syskey " yazalım ( " " işaretlerini kullanmadan )

Şifrelemeyi etkin kılıp şifreyi oluşturabiliriz . Bu şifreyi oluşturduğumuzda hiçbir program veya hacker(lamer) şifrenizi kıramaz .

UYARI ! :

Eğer Bu Şifrelemeyi Etkinleştirirseniz GeriDönüşü Olmaz Devre Dışı BırakamasınızYani . Kasayı Açıp Saat Pilini Çıkarıp Taksanız Bile Şifreleme Sistemi Hep Devrede Kalır . Tek Çözüm Formattır .

Ama Emin Olunki Mükemmel Bir Şifreleme Sistemidir .

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Diski gizlemek için herhangi bir partition programı kullanabilirsin. Mesala: EASEUS Partition Manager

Hdd yi şifrelemek için bu olablir:
TEKRAR SÖYLÜYORUM: Şifrelemeyi Tavsiye etmiyorum. Olaki doğru girdiğin halde şifreyi kabul etmez.

ayrıca ;
Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Sisteminizi Kalıcı Şifreleme(SysKey)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sistemnize şifre koyduğunuzda bilgisayarı Açıp Ctrl + Alt + Del Del Yaptığınızda Yada Güvenli Modda Başlattığınızda Administrator yazıp Şifresiz Girilebiliyor . BİOS’a şifre koysanız bile programla kırılıp giriliyor .

Windows’un kendi programı olan " syskey " ile şifreniz kırılmaycaktır .

Başlat>Çalıştır ’ a " syskey " yazalım ( " " işaretlerini kullanmadan )

Şifrelemeyi etkin kılıp şifreyi oluşturabiliriz . Bu şifreyi oluşturduğumuzda hiçbir program veya hacker(lamer) şifrenizi kıramaz .

UYARI ! :

Eğer Bu Şifrelemeyi Etkinleştirirseniz GeriDönüşü Olmaz Devre Dışı BırakamasınızYani . Kasayı Açıp Saat Pilini Çıkarıp Taksanız Bile Şifreleme Sistemi Hep Devrede Kalır . Tek Çözüm Formattır .

Ama Emin Olunki Mükemmel Bir Şifreleme Sistemidir .

Peki teşekkürler
Varsayalım EASEUS Partition Manager programıyla gizledik. Başka bilgisayara USB'yle taktığımızda direkt şifre girmemizi ister mi, yoksa o bilgisayara da mı bu programı kurmak gerekir.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Peki teşekkürler
Varsayalım EASEUS Partition Manager programıyla gizledik. Başka bilgisayara USB'yle taktığımızda direkt şifre girmemizi ister mi, yoksa o bilgisayara da mı bu programı kurmak gerekir.
büyük ihtimal şifre ister ve açabilmek içinde programa ihtiyaç duyucağını zannetmiyorum belki linuxta farklı davranabilir.