Sabit disk veri aktarım problemi

Bu konuyu okuyanlar

KhrmnBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle selamun aleyküm herkesin Ramazan ayı mübarek olsun. Birkaç gün önce bilgisayarımda Windows sabit disk sorunu algıladı bildirimi aldım. Detaylarında diskteki herşeyin silinebileceği yazıyordu. Bunu önlemek için D diskindeki fotoğraf ve videoları kendi harici diskime yedeklemek istedim kaybolmasını engellemek için. Ancak 250 MB büyüklüğündeki bir klasörü bile aktarmak 2 saat gibi bir süre yazıyor. Çok değerli veriler var. Bunlar zarar görmeden hızlıca nasıl aktarabilirim ? Lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
HDD Ömrünü doldurmuş, bende de aynı durum var ve bir haftadır pek uğraşmak istemiyorum. Veriler okunuyor fakat yazma işlemi yapılmıyor, MEGAsync programını indirip kurtarmak istediğiniz verileri upload edin. Ben bir kısmını upload ettim gerisine pek vaktim olmuyor, malum internet hızı düşük ve upload yaparken internet kasıyor işlerimi yapamıyorum.

Ayrıca diske chkdsk yapmayı deneyebilirsiniz, bende işe yaramadı ilk aşamada %3'e kadar geldikten sonra tamamlanmasına 999 yıldan fazla kaldı diyor ama sizde bir ihtimal yarayabilir.

KhrmnBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HDD Ömrünü doldurmuş, bende de aynı durum var ve bir haftadır pek uğraşmak istemiyorum. Veriler okunuyor fakat yazma işlemi yapılmıyor, MEGAsync programını indirip kurtarmak istediğiniz verileri upload edin. Ben bir kısmını upload ettim gerisine pek vaktim olmuyor, malum internet hızı düşük ve upload yaparken internet kasıyor işlerimi yapamıyorum.

Ayrıca diske chkdsk yapmayı deneyebilirsiniz, bende işe yaramadı ilk aşamada %3'e kadar geldikten sonra tamamlanmasına 999 yıldan fazla kaldı diyor ama sizde bir ihtimal yarayabilir.
Peki belirtilen durum gerçekleşince yani hdd deki tüm verilerim silinice bilgisayarımı kullanmaya devam edebilecek miyim yoksa bilgisayarda mı çöp olacak?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Peki belirtilen durum gerçekleşince yani hdd deki tüm verilerim silinice bilgisayarımı kullanmaya devam edebilecek miyim yoksa bilgisayarda mı çöp olacak?
C ve D bölümleri aynı HDD'de kuruluysa HDD'nin gittiği yere kadar kullanabilirsiniz bu yüzden en yakın zamanda SSD alıp sistemi SSD'ye kurun ve depolama için ayrı bir HDD alın. Önemli verilerinizi herhangi bir taşınabilir diske veya cloud'a upload etmeyi unutmayın. Ben az önce yedeklemeleri yapıp diski biçimlendirdim, şuan için problem çözülmüş görünüyor ama bu kadar idarelik çözümden sonra son bir yılı kaldı diyebilirim.