S4 odin mode'da kapattım açılmıyor! Acil yardım

Bu konuyu okuyanlar

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Bugün arkadaşlarının gazına gelip s4e root atayım dedim de keşke atmaz olaydım! Odinden dosyayı falan s4e attım ilk başta oldu dedi sonra telefonu açtım roottan bir eser yoktu. Rec. Modda da cihazı rootla seçeneği yoktu. Ben de başka kaynaktan bir tane indirirken odin hatayla karşılaştığını söyledi, arkadaşım da telefonu kapat bir şey olmaz dedi ben de odin'de reset tuşuna basıp kapadım.
Şimdi telefon açılmıyor Firmware Upgrade encountered an issue. Please select recovery mode in Kies and try again diyor. Bend e dediğini yaptım kieste toolstan emergency firmware recovery'ye tıkladım ama telefonu bulamadı. tamir gereken listesi boş ve recovory kodu girerek yapın diyor.
LİTFEN BİRİ YARDIMCI OLSUN!! :(

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Fotolar: https://docs.google.com/folderview?id=0B69wteIW_e5FY043bmVwdXRIMnM&usp=docslist_api

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Tekrar download moda giriyor mu ekran geliyor mu durumu detaylı anlat bir kardeşim

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tekrar download moda giriyor mu ekran geliyor mu durumu detaylı anlat bir kardeşim
Telefon kapalı durmuyor. Otomatik o bulutta attığım resimdeki ekran giriyor. Recovery mod açılmıyor. Yine aynı ekranda kalıyor. Odin download mod açılıyor ve adnorid logosunun altında yine downloading do not turn off your device yazıyor. Kies teleonu görmüyor. Telefonu usb ile bağlaınca win 8'ino usb portu takılma sesi geliyor ama cihaz gözükmüyor. Batarya çıkardım taktım durum aynı

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
VcQFn7gybJDP-CDWtsCOjqWlicJqPnVnj_B5eBWOmNhXusBrdK6jS2NzEcqawQXGL6faEw=w1332-h551

ben bu ekrandayken s2'ye odin ile firmware yükleyebilmiştim
böyleyken bilgisayara tak bi bak odin görüyor mu, görüyorsa s4 için firmware indir, beklerken telefonu kapat da şarjı bitmesin

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sana iyi haber telefon brick olmamış şanslısın , cihazı download moda wipe değil, download moda girmesi lazım bu ekran geliyorsa, Cihazın i9500 ise http://www.sammobile.com/firmwares/download/35778/I9500XXUGNH2_I9500OJVFNI1_TUR.zip/ bu lınk ten rom u indir odin ile flash la.
ya hocam sonradan daha kötü olmaz dimi? Ne biliym bu günden sonra içim gitti ya :( Telefoncu falan yapamaz mı? @_kadıköyRAP_ bataryayı çıkardım zaten. :)
Bir de dosyayı sammobiledan indiremiyorm ie ve chorome ile dendeim çok yavaş indirdiğinden zaman aşımı hatası veriyor. Ne yapacağımı bilemiyorum şu an :(

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
kies3 ü kur cihazı eski haline getir

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kies3 ü kur cihazı eski haline getir
cihazı görmüyor kies

STOCK ROM YOK PYASADA! Neyi nasıl indirecem ben! Sammobile indirmiyor çoook yavaş indirdiğinden zaman hatası veriyor

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sammobile deki turbobit değil diğer LİNK ı seçip indirmeyi denetmisin.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaştan sammobiledan o gerekli dosyayı yükledim. Ama şimdi odinde 50 tan seçenek var hangilerini seçmeli ya da tiklemeliyim? Cihaz zaten açılamaz durumda ama hala dönüş var. Şimdi bir de hardbrick yapıp çöp etmekten korkuyorum da öyle bir şey olur mu? Anlatır mısınız odinde neleri işaretlemem gerektiğini? [MENTION=390518]Lazzz[/MENTION] [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION]

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Room tek parçalı mı yoksa parça parça mı ?

beylerbeyli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yine odin ile yapacaksin ben günlerce ugrasmak zorunda kalmistim arkadasin telefonunu, kies 3 kur güncelle sürücüler güncellensin, antivirus kapali sim kart sokulmus harice kart olmasin bunu defalarca denemen gerekebilir, :(

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Room tek parçalı mı yoksa parça parça mı ?

Tek parça hocam 2 küsür gb
Odinde nereleri işarteleyeyim atarken?

yine odin ile yapacaksin ben günlerce ugrasmak zorunda kalmistim arkadasin telefonunu, kies 3 kur güncelle sürücüler güncellensin, antivirus kapali sim kart sokulmus harice kart olmasin bunu defalarca denemen gerekebilir, :(

Peki odindeki o tikli bölümlerden hangisini işarteleyeyim?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Arkadaştan sammobiledan o gerekli dosyayı yükledim. Ama şimdi odinde 50 tan seçenek var hangilerini seçmeli ya da tiklemeliyim? Cihaz zaten açılamaz durumda ama hala dönüş var. Şimdi bir de hardbrick yapıp çöp etmekten korkuyorum da öyle bir şey olur mu? Anlatır mısınız odinde neleri işaretlemem gerektiğini? @Lazzz @__kadıköyRAP__

indirdiğin dosyaya bakayım, ismini yaz ya da screenshot yap

neyse vereceğin cevaba göre bir cevap vereyim tahmini

telefonun i9500 ise indirdiğin dosyanın içinde de i9500 adı geçiyorsa doğru dosyayı indirmişsin demektir, uzantısının .tar.md5 olması lazım
odinde seçeceklerin auto reboot ve f.reset time olacak diğerleri boş olacak, sağ taraftan PDA butonundan (odin 3.09 ise AP butonundan) .tar.md5 dosyasını göstereceksin
telefonu pcye bağla odin telefonu görüp message bölümünde added demişse ve ID:COM bölümü mavi olmuşsa starta bas flashlamaya başlasın

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
indirdiğin dosyaya bakayım, ismini yaz ya da screenshot yap

neyse vereceğin cevaba göre bir cevap vereyim tahmini

telefonun i9500 ise indirdiğin dosyanın içinde de i9500 adı geçiyorsa doğru dosyayı indirmişsin demektir, uzantısının .tar.md5 olması lazım
odinde seçeceklerin auto reboot ve f.reset time olacak diğerleri boş olacak, sağ taraftan PDA butonundan (odin 3.09 ise AP butonundan) .tar.md5 dosyasını göstereceksin
telefonu pcye bağla odin telefonu görüp message bölümünde added demişse ve ID:COM bölümü mavi olmuşsa starta bas flashlamaya başlasın

https://docs.google.com/folderview?id=0B69wteIW_e5FY043bmVwdXRIMnM&usp=docslist_api Hocam resimi bu klasöre attım

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
zipten çıkar o dosyaları, rom dosyalarını da odin dosyalarını da

Herhangi bir yere çıkarabiliyoruz dimi? Masaüstüne odini bir yere rom'u da stock rom diye bir klasör açıp ona çıkarıyorum.
Çok soru soruyorum ama inanın şey korkusu var şu an. Anladınız siz :D

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tamamdır arkadaşlar! Stock rom attım odinden oldu!!! Şu an android yükselitiliyor uygulamalar optimize ediliyor diyor. Başta [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] olmak üzeretüm yardımcı olanlara teşşekürler :)))
Bir de root atayım şimdi gaza geldim. Rapper üstat anlatır mısın rootu nasıl atayım? Ya da bana root dosyası bulabilir misin güzel? Öncekinde kitledi de makinayı :)

Tamamdır arkadaşlar! Stock rom attım odinden oldu!!! Şu an android yükselitiliyor uygulamalar optimize ediliyor diyor. Başta [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] olmak üzeretüm yardımcı olanlara teşşekürler :)))
Bir de root atayım şimdi gaza geldim. Rapper üstat anlatır mısın rootu nasıl atayım? Ya da bana root dosyası bulabilir misin güzel? Öncekinde kitledi de makinayı :)

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
root da aynı şekilde atılıyor, daha önce nereden yapmıştın?

CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.zip

şunu indirip içindekini flashlayacaksın aynı şekilde
ilk yabancı bir kanalı izledim, anladım da ama dosyayı indirdiğimde jeton düştü ı9505 içindi. Sonra burda biri konu açıştı çok güzel anlatmıştı ama dediini yapınca olmadı sonra altta not eklemiş dosyay güncelledim bunu indirin diye ama ben de onu bir türlü indiremedim işte dosyada sıkıntı vardı. Sonra da googleladım rastgele bir siteden baktım toortlarken odin hata verdi yanıt vermemeye başladı ben de cihaı kapadım böyle oldu. Şimdi sizin dediğinizi yapıyorum. Tikler yine aynı dimi?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Dosyayı indir zipten çıkart, içinde odin var zaten hazır seçili tikler ve değiştirilemiyor bi hata yapmasın insanlar diye, oradaki odini kullanarak root dosyasını flashla.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Dosyayı indir zipten çıkart, içinde odin var zaten hazır seçili tikler ve değiştirilemiyor bi hata yapmasın insanlar diye, oradaki odini kullanarak root dosyasını flashla.
Tamamdır. Garanti bitecek ama mart nisan gibi almıştım telefonu zaten. 4 5 ayı kaldı :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Garanti çoktan gitti kardeşim knox sayacı çoktan arttı .

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Garanti çoktan gitti kardeşim knox sayacı çoktan arttı .
olsun artık :)

Arkadaşlar şimdi rom çin twrp recovery mi ne gerekiyormuş arkadaşım dedi o işi nasıl yapacağız? [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] konuya bekleniyorsun üstat :D

http://teamw.in/project/twrp2/191 buu yükle diyor

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bunu odin ile aynı şekilde yükleyebilirsin
http://techerrata.com/file/twrp2/i9500/openrecovery-twrp-2.8.1.0-i9500.tar

veya terminal emulator kullanarak bu dosyayı flashlayabilirsin
http://techerrata.com/file/twrp2/i9500/openrecovery-twrp-2.8.1.0-i9500.img
indirip sdcard'a at dosyayı adını recovery.img yap sonra terminal emulatorden şu kodları gir
Kod:
su

dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p10
hocam sitesinden cmw kurdum sağolun yine de :D