S4 imei ve şebeke sorunu

Bu konuyu okuyanlar

atakan1679

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar direk konuya gireyim;
Bundan önce Türkiye'den alınmış bi s4 üm vardı.İşlemci ile ilgili bi sorun olduğunu düşündüm ve kesinlikle resmi samsung servisine verdim ki zaten tanıdıklar vardı.Sorunu kabul edip telefonumu değiştirdiler ve gelen sıfır kutu yurtdışından gelmişti ancak garantisi vardı.Önce bunu belirtmek istedim.Yeni gelen cihazı 1-2 ay sorunsuz kullandıktan sonra birgün telefonu kullanırken şak diye şebeke gitti.Telefon, sim kartı hiç takılmamış gibi , görmüyordu.Kapatıp açtığımda da telefon sim kart şifresi filan sormadan açılıyor ve servis yok olarak gözüküyordu.Daha sonra ayarlar>cihaz hakkında>durum kısmından telefonun IMEI numarasının gözükmediğini farkettim.(imei numarası kısmında 'bilinmeyen' yazıyor.)Kesinlikle cihaz alındığında doğal olarak imei numarası vardı ve kutusunun üstündede yazıyordu.Kutudaki imei numarasını internetten kontrol ettiğimde cihazın KAYITLI olduğunu ve ithalat yoluyla kaydedilen imei olduğunu söyledi.Yani numara yasal olarak kayıtlı ancak cihaz birden numarayı görmemeye başladı . Bu herhangi bir çalınma veya klonlama işi olabilir mi ? Yada bunların dışında bir sorun mudur ? Farklı bir sim taktığımda durum aynı .Ancak Kendi sim kartımı başka telefona taktığımda sorunsuz çalışıyor.( hat vodafone) Küçük bi vodafone bayisine gittiğimde adam sim kart yuvası ile ilgili bir sorun olduğunu düşündü ve servise vermemi istedi.Ama yani sorunsuz olarak çalışan bi sim yuvası durup dururken nasıl hasar alır ve bunun imei numarasının gözükmemesi ile nasıl bi alakası olabilir anlamadım ?? (telefonu daha önce rootlamadım) Son olarak sammobile den Türkiye için en son firmware sürümünü yükledim ve odinle telefona kurdum ancak kurduktan sonra telefon açılırken android 'komut yok ' uyarısı veriyor ve reboot system seçeneğinden telefon hiçbir şey yüklenmemiş olarak yeniden açılıyor.Önerdiğiniz işlemler var mıdır yoksa gene servise mi yollayayım veya btk ile filan mı görüşeyim ?
Cevaplarınızı bekliyorum ://

atakan1679

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kısaca ; telefon şimdiye kadar kullandığı KAYITLI imei numarasını kendinde görmüyor ve bunun sonucunda servis ve sim kart kökten devre dışı kalıyor.Belki bu yüzden stock rom veya root bile kuramıyorum , başarısız oluyor.Hiç bir fikri olan yok mu gerçekten ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes cok kolay ayarlardan diger ayarlar ordan mobil aglar ordan ag operatorlerı hangı sebekeyı kullanıyorsan sec telefonu yenıden baslat sebeke sorununuz cözulur

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Direk servise yolla çünkü efs yedeğin yok büyük ihtimalle ve o olmadan zor yapılır ( yapılırsa ) ama garantin de gider aynı durum rom değiştirirken benim de başıma gelmişti ve benim efs klasörü yediğim vardı bir şekilde hallettim . Bu arada bence olay büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=283312]atakan1679[/MENTION] konunun açıldığı tarihe dikkat etmemişim servise mi verdin telefonu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s4 i9500 kulanıyordum telefon aksam yatarken günceleme yapmış sabah kaktım telefon kapalı sim kart okumuyor servise gönderdim 1000tl istediler yaptırmadım servisten gelince firmware kies felan hata veriyor acılmıyor telefon dowload moduna giriyor ama ne yapmalıyım

atakan1679

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Direk servise yolla çünkü efs yedeğin yok büyük ihtimalle ve o olmadan zor yapılır ( yapılırsa ) ama garantin de gider aynı durum rom değiştirirken benim de başıma gelmişti ve benim efs klasörü yediğim vardı bir şekilde hallettim . Bu arada bence olay büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun

- - - Mesaj Güncellendi - - -
@atakan1679 konunun açıldığı tarihe dikkat etmemişim servise mi verdin telefonu ?

Aradan 2 ay geçmiş ama yine de cevap vereyim.Telefonu servise verdim ve daha verirken çözemeyeceklerini ve büyük ihtimalle tekrar yeni telefon vereceklerini ya da parayı iade edeceklerini söylediler.Bundan 1 ay sonra telefonun piyasa fiyatından paramı iade ettiler.İlgin için teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:turned:samsung galaxy s3 i8190 şebeke çekmiyor napmalıyım??????* çok aciillllll

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadslar bendede herkes gibi ımeı sorunu vardı 2 gün boyunca uğraştım sitelere girdim yok şunu indir yok bunu indir olmadı efs yedeği al faln filn en sonunda buldum yapmanız gereken tek şey --mobileuncl e tools-- denen programı telefona indirmek indirdeken sonra programı açıp en üste --MTKEngineer mood-- tıklamak sonra --GPRS-- tıklama yapıp üste ımeı numarasını silip yeni ımeı yazmak ve okeylemek bundan sonraki işlem telefonu kapatıp açmak inşllah yardımcı olmuşumdur.

NOT: piyasada iki adet mobileuncl e tool var ikisinide indirin elbet biri yardımcı olucaktır

Mahmuterdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
*#0011# yap en altta imei cerft fail ise efs bozuktur yapılması zordur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba Arkadaşlar samsung galaxy s4 aldım sıfır 5 ay oldu alalı durup dururken telefonun şebekesi gitti sersive gönderdim iki defa iki defa da kullanıcı hatası verdiler 390 tl masrafı olduğunu söylediler bu garantinin ne özelliği kaldı ki Arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benımde daha 4 ay oldu s4 alalı sım kartı takın yazısı cıkıoo kartlar dıger telefonlarda calsıoo...telefoncular s4 ün kart haznesınde sorun vardır dıyolar anlamadım gıttı garantıye göndercem iştee.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar s4 mini yada s4 sebeke problemi olan arkadaşlar ayarlar mobil ağlar ağ oparetöründen hangi hattı kullanıyorsa secsin sorun cözülüyor

mrgogo7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Sorun yaşayan arkadaşlara sorarım telefonunuzda IMEI numaranızı görebiliyormusunuz. Bu sorun bazen imei silinmesinden kaynaklanabiliyor. Imei Silinen arkadaslarda sorun yanlıs modem li rom yüklenmesinden kaynaklanabiliyor olabilir yani anlayacagın dilden anlatırsam eger sammobile sitesinden romlari listelersen gorursunki her ulkeye ait bir kod var turkiyeninki I9500XXUBMG9 dir sen gidip eger telefonuna I9500XXUAMDK romunu atarsan otomatik olarak calismaz o yuzden gidin sammobile'in sitesine ve I9500XXUBMG9 kodunu arayın (Tabi hezaman işe yaramayabilir başka romlarda denene bilir) ilgili romu indirin ve odin ile yukleyin Odin ile yapacağınız yüklemeler garanti dışı bırakmayacağından, servise gitmeden abidik gubidik programlar kullanmadan sorununuz cozulmus olur.

Eğer imei numaranız görünüyorsa ve garantiniz devam ediyorsa servisse göndermekte yarar var...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaslar bende samsung s4 kullaniyorum benimde sebeke sorunum var cihazi yurt disindan getirdim ve normal pasaportsuz kayit ettirdim sonra telefon sorunsuz calisiyordu ve kendi kendime gittim bir sikinti olmasin diye pasaportta islettim ve simdi calismiyor sebeke sorunumu var cekim hic gelmiyor ne yapmam gerek lutfen yardim bir kac telefoncuya gosterdim ama onlarda durumu cozemediler malesef

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim sorunu çözebildinmi bende de aynı sorun çıktı ne yapmak lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim yurt dışı samsung glaxy s4 var ve sizin dediğiniz gibi ben imei görebilitorum ama birini ararken moobil ağa bağlanamıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bakın arkadaslar bendede aynı sorun oldu 0049a döndü imei yanlıs rom attım daha dogrusu sammobile üzerinden tr rom indirdim imei neden gitti anlamadım ama %90 yanlış rom çıktı karşıma , sonra arşivimde ilk çıkan rom'u buldum s4 için onu yükledim imei geri geldi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bendede aynı sorun var yıldız kare 0011 kare yı tusluyoz ardından menu dugmesınden black bolumunu tıklıyoz ardından sırayla 8 1 5 5 yapıyoruz sonra cıkıs yapıp tekrar yıldız kare 0011 kare yapıp menuden black kı tıklayıp sırayla 8 7 3 2 yapıp cıkıyoruz not : ( mesajlarınız gelır fakat gonderemesınız )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben hakan abi telefon çekiyor çekmesinde sorun yok ama şebeke olmasına ragmen ulaşılamıyor diyor ne yapmalıyım samsung s4 mini kore

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s4 var kore malı telefon çekmiyor içini açsam düzelebilirmi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim sim kartı okuyor sadece bağlantı yok diyo ve ne arama yapabiliyorum nede beni arayabiliyorum. Aradığım zaman ağda kayıtlı değildir diyo. ne yapabilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende 1 ay önce 4s mini aldım. kart yok uyarısı alıyorum ımeı görünüyor. Bütün bu yazılanlar biraz kalablık geldi, anlayamadım ne yapmalıyım. direk servisemi götürmem gerekir. teşekkürler şimdiden..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaslar benim s4 mini telofonum 1 ay önce telefonla ugrasırken ekrana bir seyler geldi tamama basmaya calıstım olmuyordu galiba dondu sonra telefonu kapattım yeniden acmaya calıstım acılmıyordu lütfen bu soruma cevap varin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
allahrazı olsun calışıyor allah binkere razı olsun arkadas

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar samsung galaxy s4 kullanıyorum.. ımeı no sunu goryrum... eftc fail bozuk dıyo sebeke yok tel de herseyı lunabılıyorum ama arama mesaj sebeke falan yok yardımlarınız acılll beklıyorum...