S3 ram hakkında

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim s3'te arkaplanda çalışan tüm uygulamaları kapattığım halde 719 mb ram kullanıyor. Bu normal midir?

ismailwsx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
normal değil en fazşa 600 küsür olur benım bildiğim telefonu sıfırla

ozgur79

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim görev yöneticisinden sıfırlayınca 400 e kadar düşüyor. Bir sorun var seninkinde. Telefonu kapa-aç yap bakalım düzelecek mi?

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Görev yöneticisinden sıfırlayınca benimde 400 oldu ama geri çıktı kapa aç yapmayı denicem

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Telefonu kapatıp açtım ve ram ne olduysa birdenbire 600'lerde dolaşmaya başladı düzeldi sanırım ama telefon kullanıl8nca geri çıkar bence bu

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
telefonda senkronizasyon face twit whatsapp vs arka plan işlemleriyle fazlaca zorlarsan o sayıyı elde edebilirsin anca. bunu bir task killer kullanarak çözebilirsin ama geçici bir çözüm olacaktır.çünkü dediğin gibi uygulamalar tekrar çalışmaya başlar.çalışan uygulamalardan kullanmadıklarına uyg. yöneticisinden girip durmaya zorlaya ve veriyi temizleye basarsan o uygulama daha uzun bir süre çalışmaz (ancak uyg.ayarları kayıtları falan herşey silinir yani bi nevi sıfırlanır sadece kullanmadıklarında tavsiye ederim).

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Cyanogenmod kur tavsiyem telefondan daha çok zevk alırsın.

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cyanogen mod kurmayı düşünüyordum da yanlış birşey yaparsam telefon kapanır diye korkuyorum anlatımı detaylı anlatan site veya video önerebilir misin?

Telefon daha rootlu değil bu arada root atmak için ayrı bir şey mi yapmak gerekiyor?

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kullanmadıgınız zaman 3g ve wifi kapalı tutun özelikle 3g cekmeyen bir yerde iseniz telefonun ram kullanımı cok yukselıyor ve telefon ısınıyor.

BİLGE ADAM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Abi o kadar dert yapiyorsan gorev yoneticisinden ram kismindan bellegi sil yap kullanilmayan uygulamalari temizledigin zaman 380 lere kadar dusuyor ayrica android linux tabanli bir sistem oldugu icin ve linux anlayisina gorede kullanilmayan ram israf edilen ramdir bu yuzden ramin dolu olmasi sorun degil