S3 Güncelleme problemi.

ofc25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, klasik bir problem olacak ama benim cihazımda S3 ve klon imeili.

Şuan 4.0.4 sürümü yüklü.

Aldığımdan beri güncelleme yapamadım.

Forumlardan araştırdığım kadarıyla çoğu kişi mağdur olmuş ve şebekeleri gitmiş.

En son sanırım Arıza denen biri bunu çözmüş.

Sormak istediğim şey. Ben şimdi bu cihazımı şebekesi gitmeden Jelly Bean yapamazmıyım?

Eğer yapabilirsem izlemem gereken aşamalar nedir?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Root yap, efs pro ile yedek al. Guncelleme yap ve imei giderse Efspro ile yedeği geri yükle.

ofc25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Root yap, efs pro ile yedek al. Guncelleme yap ve imei giderse Efspro ile yedeği geri yükle.
çok teşekkür ederim, bu konularda oldukça acemiyim vaktiniz varsa bunları yapmayı öğrenebileceğim güvenilir kaynak linklerini paylaşabilir misiniz?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ben tatildeyim. Sürekli mobilim. Forumda arkadaşlardan yardım alabilirsiniz.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bende tam bilmiyorum bu konuyu ama madem guncelleyeceksin 4.2.2 nin son cikan betasina guncelle yemin ediyorum çağ atlamis gibi olursun :D

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70

EFS yedeği almak çözüm değil.Klon imei li cihazı güncelleyince imei gitmiyor zaten.EFS yapısı bozulduğu için şebeke gidiyor.Telefonun modem ayarlarıyla ilgili bir sorun oluşuyor.Şuanda bunun tek çözümüde "Arıza adlı patch".

BURADA çok detaylı bir şekilde hem yazıyla hemde video ile anlatılmış.Bizim anlatacağımız şeyde bunun aynısı olur ve hatta daha iyisini anlatmış arkadaş.Hem yazıyı oku hem videoyu izle.Sorunun kesin şekilde çözülür.Benim cihazımda aynı şekilde.Ama ben klon imei yaptırırken en güncel sürümdeydi zaten.Yani bu patchi deneme fırsatım olmadı.Yeni güncelleme geldiğinde denicem inşallah.

ofc25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
EFS yedeği almak çözüm değil.Klon imei li cihazı güncelleyince imei gitmiyor zaten.EFS yapısı bozulduğu için şebeke gidiyor.Telefonun modem ayarlarıyla ilgili bir sorun oluşuyor.Şuanda bunun tek çözümüde "Arıza adlı patch".

BURADA çok detaylı bir şekilde hem yazıyla hemde video ile anlatılmış.Bizim anlatacağımız şeyde bunun aynısı olur ve hatta daha iyisini anlatmış arkadaş.Hem yazıyı oku hem videoyu izle.Sorunun kesin şekilde çözülür.Benim cihazımda aynı şekilde.Ama ben klon imei yaptırırken en güncel sürümdeydi zaten.Yani bu patchi deneme fırsatım olmadı.Yeni güncelleme geldiğinde denicem inşallah.

Ya ben cihazı fabrika ayarlarına aldım sonra root yaptım. Ana ekranda SuperSu çıktıysa root işleminiz tamam diyor. Şimdi benim Odin ile güncellemeyi yapmam gerekiyor sanırım.

heryerde farklı şeyler yazmışlar kafam karıştı.

4.2.2 yi indiriyorum şuanda. Odin yüklü. 4.2.2 yi yükliycem sonra şebeke gidecek Arıza patch le şebekeyi geri getiricem.

Bu yol doğrumu sizce?

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Ya ben cihazı fabrika ayarlarına aldım sonra root yaptım. Ana ekranda SuperSu çıktıysa root işleminiz tamam diyor. Şimdi benim Odin ile güncellemeyi yapmam gerekiyor sanırım.

heryerde farklı şeyler yazmışlar kafam karıştı.

4.2.2 yi indiriyorum şuanda. Odin yüklü. 4.2.2 yi yükliycem sonra şebeke gidecek Arıza patch le şebekeyi geri getiricem.

Bu yol doğrumu sizce?

Paylaştığım sitedeki videoda çok iyi şekilde anlatılmış.Wipe ları yapıp yeni rom yüklüceksin.Sonra root yapıcaksın.En sonda Ariza patch i uygulucaksın.

ofc25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paylaştığım sitedeki videoda çok iyi şekilde anlatılmış.Wipe ları yapıp yeni rom yüklüceksin.Sonra root yapıcaksın.En sonda Ariza patch i uygulucaksın.

çok teşekkür ederim hiçbir problem kalmadı.