Rehber S21'i neden iPhone 11'e tercih etmeliyiz?

Bu konuyu okuyanlar

BruceWayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
84
10k verip iki yıl sonra değiştirdiğin telefon markasını övmek entersan cidden.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,122
Tek birşey diyeyim bende lisanslı adguard var. iPhone da sadece safari engelliyor. Şu an kullandığım mi 10t pro da bütün herşeyi uygulamalara kadar engelliyor reklam yüzü görmüyorum. Oyunda da dahil. Girilmeyen siteleri de açıyor. Mesela iPhone da bakınca falan baya şaşırıyorum çünkü tonla reklam görüyorum bana garip geliyor artık. Hızlı telefon da miss gibi kullanıyorum her özelliği var ve hızlı.

Kayn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
2 yıl sonra değiştiren kim? 5-6 yıl kullanırsın.Hala 6S kullanan tanıyorum.Günümüzde 7 ve 8 kullanda çok.
SE2 bataryası değiştirildiği takdirde kullanılır lâkin küçük ekran ve az mAh olması hiç bir şey değiştirmeycek , bataryayı eskidiğinde değiştirmek sadece mevcut ekran sürenden 1 saat daha fazla almanı sağlıyacak . Malum SE2'nin biraz yetersiz. Kullanıma göre değişir tabii kaç yıl kullanacağın.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,286
10k verip iki yıl sonra değiştirdiğin telefon markasını övmek entersan cidden.
Se 2020 yi aldığım dönemde gönlümden 11 Pro max geçiyordu.O dönem enflasyonun artması,yapılan zamlar ve ev alıp borca girmemiz 11 Pro max almamı engelledi.Se 2020 yi bile zor aldım.Gelecek yaz durumum olduğunda 14 Pro yada 14. Pro max alacağım.

Kayn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Se 2020 yi aldığım dönemde gönlümden 11 Pro max geçiyordu.O dönem enflasyonun artması,yapılan zamlar ve ev alıp borca girmemiz 11 Pro max almamı engelledi.Se 2020 yi bile zor aldım.Gelecek yaz durumum olduğunda 14 Pro yada 14. Pro max alacağım.
Her işte bir hayır varmış hocam, hayırlısı olsun inşallah alırsınız cihazınızı. Diyecek başka bir şey yok. Keşke S20 FE'ye vs. baksaydınız sizi uzun vadede çok daha memnun ederdi.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,286
SE2 bataryası değiştirildiği takdirde kullanılır lâkin küçük ekran ve az mAh olması hiç bir şey değiştirmeycek , bataryayı eskidiğinde değiştirmek sadece mevcut ekran sürenden 1 saat daha fazla almanı sağlıyacak . Malum SE2'nin biraz yetersiz. Kullanıma göre değişir tabii kaç yıl kullanacağın.
Şu anda mobil veride 5-5,5 saat ekran süresi alıyorum.Deji alırsam bu süre 6,5-7 saati bulur.Benim 14 Pro almak istememdeki bir sebepte 120hz.Turkcell mağazasında 13 Pro max i elime alıp 120hz ekran hızı ile yüzleştim ve bu teknoloji baya hoşuma gitti.

BehzatAmirim

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,057
İnşAllah hocam.Bende XR'a ve ya XS'e geri döneceğim inşAllah.X aklımdan temizini bulsam aklımdan geçmiyor değil ama baya kronik cihaz.Uzun süre kullananlarıda duydum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yavaş, gayette çok ısınıyor. Bir kere PUBG oynamayı denedin mi?
Yavaş ?🤣

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,286
Her işte bir hayır varmış hocam, hayırlısı olsun inşallah alırsınız cihazınızı. Diyecek başka bir şey yok. Keşke S20 FE'ye vs. baksaydınız sizi uzun vadede çok daha memnun ederdi.
S20 Fe de aklımdaki iki cihazdan biriydi.Onunda fiyatı arttı.Bide forumlarda oyun ve batarya şikayetlerinden sonra cihazdan soğudum.Kendi kullandığım dönemdede Samsung batarya konusunda sıkıntılıydı.Halada sıkıntılı olması bana tuhaf geliyor.

Kayn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
S20 Fe de aklımdaki iki cihazdan biriydi.Onunda fiyatı arttı.Bide forumlarda oyun ve batarya şikayetlerinden sonra cihazdan soğudum.Kendi kullandığım dönemdede Samsung batarya konusunda sıkıntılıydı.Halada sıkıntılı olması bana tuhaf geliyor.
Değil hocam değil, onlarca iyileştirme geldi hâlâ da geliyor. GoS mevzusu var multi-coresi güçsüz cihazlar için sorun yapabiliyor, onuda fixleyecekler inşallah.

Şu an değil yani.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,286
Anlamadım ne dediğini ama 10k yı çöpe atmakdan farksız hele tr ekonomisinde alan max kızlara ya da çevreme hava atıyım diye alıyordur bence.
Hocam hava atmak gibi bir derdim yok.Çok iyi batarya,ultra geniş açı lens ve bide yazmayı unuttum 120hz ekran hızı.İPhone u sade olduğu için seviyorum.Samsungun detaylarla dolu arayüzü beni boğuyor.

BehzatAmirim

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,057
Hocam hava atmak gibi bir derdim yok.Çok iyi batarya,ultra geniş açı lens ve bide yazmayı unuttum 120hz ekran hızı.İPhone u sade olduğu için seviyorum.Samsungun detaylarla dolu arayüzü beni boğuyor.
+ Hiçbir cihaz gibi stabilitesi yok.Her güncellemede Android'de Hard Reset atmak zorunda kalıyorsunuz neredeyse.Yoksa tam stabil olmuyor sistem.

BruceWayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
84

Kayn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
E zaten @BruceWayne 'nin de dediği gibi düşük ışıkta kamera performansı, güncelleme desteği bittikten sonra cihazın çöp olması ve 60 FPS oyun oynarken bataryanın hızlıca bitmesi gibi kötü tarafları var. Haklı.

Ayrıca kendisi yaşca büyük, fitnessle ilgilenen bir abim lütfen saygılı olalım.^^

BruceWayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
84
İphone se yi 1.5 2 yıl once 800e zor okuttum kimse yüzüne bile bakmıyor güncelleme desteği bittikten sonra.

E zaten @BruceWayne 'nin de dediği gibi düşük ışıkta kamera performansı, güncelleme desteği bittikten sonra cihazın çöp olması ve 60 FPS oyun oynarken bataryanın hızlıca bitmesi gibi kötü tarafları var. Haklı.

Ayrıca kendisi yaşca büyük, fitnessle ilgilenen bir abim lütfen saygılı olalım.^^
Gerek yok saygılı olmasına da komik konuşuyor.

Asgari ucret 5.500 tl en ucuz iphone 14-15 k iken alınması mantıksız gibi duruyor.

Altı üstü düz telefon mobil oyunlarda çok iyi oyun da yok zaten.

BehzatAmirim

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,057

Burada yaşla fitnessle ne alakası var ? Forumda yaş diye birşey mi var daha doğrusu? Herkes ortak kullanıcı?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,286

Arka kamera düşük ışıkta iyi.Ön kamerada idare eder.Şöyle bir durum var Samsung dahil çoğu marka ön kamerada büyük sensör yada ois bulundurmuyor.Firmalar ön kamerada düşük ışık için flaş yada Gece modunu kullanıyorlar.S21 in ön kamerası Gece biraz daha iyi olabilir oda Gece modu sayesinde.Gece modu kapalı S21 le selfie yaptığında pişman olursun.Ön kamera düşük ışık çok takılacak bir durum değil.11 de haklı olduğun nokta oyunlarda 55-60 fps arası versede soğutma sistemi olmadığı için çok ısınıyor.Benim zaten 14 Pro yada 14 Pro max almak istememin bir sebebide 14 ailesinin hepsinde soğutma sistemi olmasıdır.

BehzatAmirim

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,057
Android'lerde güncelleme desteği bitince ne oluyor ?
Aynı dönemde çıkan S8/S8+ yüzüne bile bakılmazken hâla 8 Plus'lar satılıyor,kullanılıyor.Bilgisi olmayan konuşmasın gerekirse.iOs'de güncelleme desteği bittikten sonra bile kullanılır.Uygulama desteği bittikten sonra kullanılmaz.(Ki eğer bunun da bir yöntemi var.)

İphone se yi 1.5 2 yıl once 800e zor okuttum kimse yüzüne bile bakmıyor güncelleme desteği bittikten sonra.

Asgari ucret 5.500 tl en ucuz iphone 14-15 k iken alınması mantıksız gibi duruyor.

Uygulama desteğidir o.Güncelleme olsa duramazsın :)

Kayn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Arka kamera düşük ışıkta iyi.Ön kamerada idare eder.Şöyle bir durum var Samsung dahil çoğu marka ön kamerada büyük sensör yada ois bulundurmuyor.Firmalar ön kamerada düşük ışık için flaş yada Gece modunu kullanıyorlar.S21 in ön kamerası Gece biraz daha iyi olabilir oda Gece modu sayesinde.Gece modu kapalı S21 le selfie yaptığında pişman olursun.Ön kamera düşük ışık çok takılacak bir durum değil.11 de haklı olduğun nokta oyunlarda 55-60 fps arası versede soğutma sistemi olmadığı için çok ısınıyor.Benim zaten 14 Pro yada 14 Pro max almak istememin bir sebebide 14 ailesinin hepsinde soğutma sistemi olmasıdır.
Evet , 14 serisi keşke tasarımsal ve ekran tazeleme değeri ile de bu kadar iyi yenilikler yapsaydı.

BruceWayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
84
Bir ton sorun çıkmaya ve eskimeye olumune bırakılıyor telefon bunun dışı dediğin olayı ana sebebi s8 in kotu olmasından çok apple gibi az alternatifi olmaması ve kazık olmaması.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,286

Senin en büyük şansızlığın kullandığın cihazın ekran boyutu ve bataryasının ufak olması.Büyük ekran günümüzde moda olduğu için sen o cihazı satmakta zorlandın.