S21 İşte Böyle Olacak!

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Evan Blass'in sitesi olan VoiceHQ tarafından S21'in ilk görüntüleri sızdırıldı. İşte S21:

20201018_150334.jpg

6.2 inç düz ekran yapısıyla gelecek olan S21'in kamera çıkıntısıyla beraber 9 mm kalınlıkta olacak. Ayırca 151.7 mm uzunlukta, 71.2 mm genişkikle ve 8 mm kalınlıkta olacak.

Ayrıyeten Samsung maliyeti düşürmek için kenarlıkları da incelemekten ziyade arttırmış:

20201018_145837.jpg

Yeni S serisi için de şu anki kanı bu yıl sonunda tanıtılacağı yönünde. S21 serisinin sızdırılan özelliklerine de buradan ulaşabilirsiniz.

Az önce de S21 Ultra modelinin render görüntüleri ortaya çıktı.

20201018_172030.jpg
20201018_172033.jpg

:: Bana şahsen tasarımı ilginç gelse de kamera tasarımı hoşuma gitti. Peki siz S21'in tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Evan Blass'in sitesi olan VoiceHQ tarafından S21'in ilk görüntüleri sızdırıldı. İşte S21:

Ekli dosyayı görüntüle 120112

6.2 inç düz ekran yapısıyla gelecek olan S21'in kamera çıkıntısıyla beraber 9 mm kalınlıkta olacak. Ayırca 151.7 mm uzunlukta, 71.2 mm genişkikle ve 7.9 mm kalınlıkta olacak.
Ayrıyeten Samsung maliyeti düşürmek için kenarlıkları da incelemekte ziyade arttırmış:

Ekli dosyayı görüntüle 120113

Yeni S serisi için de şu anki kanı bu yıl sonunda tanıtılacağı yönünde. S21 serisinin sızdırılan özelliklerine de buradan ulaşabilirsiniz.

:: Bana şahsen tasarımı ilginç gelse de kamera tasarımı hoşuma gitti. Peki siz S21'in tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tasarım bence fena değil.Tasarımdan ziyade işlemcinin sunacağı performans ve verimlilik önemli.Verimlilik tarafında sınıfı geçemedikten sonra yüzyılın tasarımıda olsa bir anlam ifade etmez.

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Flat tasarıma geçtikleri için büyük ihtimalle öyle olacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2. kamera çok bir işe yaramıyor zaten o yüzden tercih etmemişlerdir.
ben onun görüntüsünü beğenmiştim sağa veya sola ön kamerayı taşısalar daha iyi olur Huawei'de öyle yaptı ve çok iyi

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Tasarım bence fena değil.Tasarımdan ziyade işlemcinin sunacağı performans ve verimlilik önemli.Verimlilik tarafında sınıfı geçemedikten sonra yüzyılın tasarımıda olsa bir anlam ifade etmez.
Yeni Exynos'lar oldukça iddialı ama yine de son kullanıcaya ulaştığında daha net anlarız. Diğer önemli nokta da dediğiniz gibi pil kısmı, artık vermimliğin arttırılması gerekiyor.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Ad olarak S21 mi seçildi? Garip geldi. ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ad olarak S21 mi seçildi? Garip geldi. ?
%90 S21 denilmiş.

Bana kalırsa da daha mantıklı gibi. Çünkü S50'ye geldiğinde A serisi A54'e gelecek. Bu sefer bir geri kalma algısı oluşacak. Aynı şey Note serisinde de olmuştu. S serisinde bir yıl geriden geldiği için insanlar sanki S serisi daha iyiymiş gibi bir algı oluştu, satışlar tatmin etmedi. Sonra 6'yı atlayıp eşitlediler.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Reaksiyon puanı
6,381
Mate 40'ın sızdırılan tasarımı da bu da çok kötü bence. Tüm çizgiler birbirine kusursuz paralel olsa keşke eskisi gibi. S10 plus'ın kamera tasarımını unutmuşlar.

Bunu kesinlikle çok iğrenç buluyorum. Böyle bir kamera tasarımı yapmaları bile saçma geldi bana.

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Mate 40'ın sızdırılan tasarımı da bu da çok kötü bence. Tüm çizgiler birbirine kusursuz paralel olsa keşke eskisi gibi. S1o plus'ın kamera tasarımı unutmuşlar.

Bunu kesinlikle çok iğrenç buluyorum. Böyle bir kamera tasarımı yapmaları bile saçma geldi bana.
O kadar da kötü değil aslında ?

Reaksiyon puanı
6,381
O kadar da kötü değil aslında ?
Şahsen hayatımda gördüğüm en kötü kamera tasarımı. Mate 40 da ön tarafından doldurulmuş ve patlayacak bir çuvala benziyor.

Apple çentik koyuyor ama en azından çentiğin çerçeveler ile olan kenar çizgisi uyumuna dikkat ediyor.

Dart atar gibi delik çentik koymuyor.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Şu tasarımı beğenmeyen tek benim galiba.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Qualcomm Snapdragon'lu modellere istediğiniz ARM64 OS'u UEFI olarak kurabiliyorken, Samsung Exynos modellerde bulunan kısıtlama ile böyle bir şey söz konusu olmuyor. Onlar Windows 10 vs. kurabilirken bizler kuramıyoruz mesela. :(

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Şu Yeni Tasarımlarda Tek Üzüldüğüm Nokta Kavisli Ekran Samsung Her Ne Kadar Düz Ekran Kullanmaya Başlasada S6 Döneminden Beri Her S Serisinde Kavisli Ekran Onların Tasarım Dili Oldu Amiral Gemisi S Model Deyince Akla Kavisli Ekranlar Geliyordu Samsung'un Kendi Başlattığı Bu Ekran Kullanımı Bu Akımı Bırakması Üzücü Çünkü Kavisli Ekranlar Her Ne Kadar Ekran Koruyucu Bulmak Gibi Durumları Zorlaştırsada Şu Bir Gerçek En Kalın Telefona Bile Kavisli Ekran Eklendiğinde Telefon Fit Oluyor Ve Avuç İçine Oturuyor Sanırım Bir Daha S Serilerinde Kavisli Ekran Göremeyiz Bay Bay Edge Ekranı [emoji849]

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Şu Yeni Tasarımlarda Tek Üzüldüğüm Nokta Kavisli Ekran Samsung Her Ne Kadar Düz Ekran Kullanmaya Başlasada S6 Döneminden Beri Her S Serisinde Kavisli Ekran Onların Tasarım Dili Oldu Amiral Gemisi S Model Deyince Akla Kavisli Ekranlar Geliyordu Samsung'un Kendi Başlattığı Bu Ekran Kullanımı Bu Akımı Bırakması Üzücü Çünkü Kavisli Ekranlar Her Ne Kadar Ekran Koruyucu Bulmak Gibi Durumları Zorlaştırsada Şu Bir Gerçek En Kalın Telefona Bile Kavisli Ekran Eklendiğinde Telefon Fit Oluyor Ve Avuç İçine Oturuyor Sanırım Bir Daha S Serilerinde Kavisli Ekran Göremeyiz Bay Bay Edge Ekranı [emoji849]
Kavisli ekran olmaması bence daha iyi.S9 plus kullandığım dönemde edge ekran yüzünden 3 sefer ekran koruyucu değiştirdim.Samsung bence doğru olanı yaptı.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Kavisli ekran olmaması bence daha iyi.S9 plus kullandığım dönemde edge ekran yüzünden 3 sefer ekran koruyucu değiştirdim.Samsung bence doğru olanı yaptı.
Doğru Olanı Yaptı Ona Zaten Lafım Yokta Yinede Görünüş Anlamında Olsun Telefonu İnceleştirmesi Anlamında Olsun Kavisli Ekran Kullanıcıya Çok Avantaj Sağlıyor Yani Dezavantajı Olduğu Gibi Oldukça Avantajıda Bulunan Bir Durum

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kavisli ekran hem dediğiniz gibi kalın cihazları inceymiş gibi hisstirmesi açısından hem de elde tutuş hissiyatı açısından çok güzel bir ekran stili. Ama bazen sorun da yaşatmıyor değil. Android 10 ile beraber geri tuşunun yanlara taşınmasıyla durum gerçekten can sıkıcı halde geldi. Mesela bir ss alıyorum ve onu kırpmak istiyorum, o yan ekranlardan içe doğru çekmek tam bir çile. Çekiyorsun çekiyorsun ekran geri olarak algılıyor falan filan. Bunun yanında ekran koruyucusu derdi var tabii.

Güzel olsalar da flat ekranlar biraz daha avantajlı bu konularda.

Ege_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ya o kamera çıkıntısı nee ! Mübarek gökdelen dikseydiniz.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
S7 kıvrımlı ekran güzeldi ama bence çoktan tadı kaçtı. Lg ve Oppodan daha çok ümitliyim tasarım konusunda Samsunga istinaden.
Bir apple olamayacaklar gibi yinede..

Son mesajlar