S20 vs s20+

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetfyzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
s20 almayı düşünüyorum en ucuz 6800. Diğer bir yandan s20+ var, o da 8000. Arada ki fiyat farkını istersem çıkarırım öğrenciyim ama halledebilirim. Sizce bunu yapmalı miyim? Yapmam için bir sebep var mi bilmiyorum uzun bir süredir bakıyorum artık kafam allak bullak oldu. Bu soruya cevap verip bir de yine 7000 e kadar akıllı telefon önerir misin. Sıralama bile yapabilirsiniz. Nedenleri ile birlikte söylerseniz çok mutlu olurum :)

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
bence düz s20 çok daha mantıklı bana göre. arada ekran boyutu hariç çok cüzi miktarda farklar var o kadar para farkını vermeye değmez. Hem s20 daha kompakt daha hoş duruyor elde ben olsam s20 alırdım.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Cihazlar arasındaki bilindiği gibi temel 3 fark var: Pil, boyut ve ToF kamera. Boyut olarak S20'nin daha kompakt olması bana göre avantaj, ToF kamera da aman aman bir fark yaratacağını düşünmüyorum burada sadece pil detayı önemli.
Yani aradaki fark bana göre değmez ama tercih size kalmış. Ek öneri yapmak gerkesiz zaten bu fiyat bandındaki en iyi seridir şuan S20. Sadece iPhone 11 ve Note 10 serisine bakabilirsiniz.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Şu s20 yi ne zaman google'da aratsam karşıma hep sorunları çıkıyor :) yok yeşil ekran sorunu yok kamerasındaki bilmem ne sorunu yok şarj olma sorunu. Özellikleri ve fiyatı her ne kadar güzel olsada samsung bana hiç güven vermiyor. Hatta iPhone kullanmaya başladığım günden beri tüm Android cihazlar bana kullan at oyuncaklar gibi gelmeye başladı.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
s20 almayı düşünüyorum en ucuz 6800. Diğer bir yandan s20+ var, o da 8000. Arada ki fiyat farkını istersem çıkarırım öğrenciyim ama halledebilirim. Sizce bunu yapmalı miyim? Yapmam için bir sebep var mi bilmiyorum uzun bir süredir bakıyorum artık kafam allak bullak oldu. Bu soruya cevap verip bir de yine 7000 e kadar akıllı telefon önerir misin. Sıralama bile söylerseniz çok mutlu olurum :)
Hocam bence iOS tarafına yönelin xs ve 11 tavsiye ederim

Reaksiyon puanı
6,381
1- S20 plus daha büyük ve ekran kasa oranı daha fazla
2- S20 daha hafif
3- S20 plus'ın bataryası 500 mAh daha fazla. Ne kadar fark eder bilmiyorum ama küçük bir fark bu. Pek de artı sayılmaz.
4- S20 plus 0.1 mm daha ince
5- S20'nin sar değeri daha düşük.

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
s20 almayı düşünüyorum en ucuz 6800. Diğer bir yandan s20+ var, o da 8000. Arada ki fiyat farkını istersem çıkarırım öğrenciyim ama halledebilirim. Sizce bunu yapmalı miyim? Yapmam için bir sebep var mi bilmiyorum uzun bir süredir bakıyorum artık kafam allak bullak oldu. Bu soruya cevap verip bir de yine 7000 e kadar akıllı telefon önerir misin. Sıralama bile yapabilirsiniz. Nedenleri ile birlikte söylerseniz çok mutlu olurum :)
s20 ile s20 plus arasında aradaki fiyat farkına değer bir şey yok. bu yüzden s20 al

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Aradaki farklar: ekran büyüklüğü,tof kamera,1 saat fazla batarya performansı.Batarya çok önemli ise S20 plus;batarya sorun değil tek elle kullanım konusunda rahat bir cihaz istiyorsan S20 al geç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu s20 yi ne zaman google'da aratsam karşıma hep sorunları çıkıyor :) yok yeşil ekran sorunu yok kamerasındaki bilmem ne sorunu yok şarj olma sorunu. Özellikleri ve fiyatı her ne kadar güzel olsada samsung bana hiç güven vermiyor. Hatta iPhone kullanmaya başladığım günden beri tüm Android cihazlar bana kullan at oyuncaklar gibi gelmeye başladı.
Kardeşime yurtdışı İphone x aldık, cihaz gözümüzün önünde dondu.Cihazı iade edip P30 u geri aldık.Sorun emin ol hepsinde oluyor.S20 ailesi İphone larla kıyaslandığında geride olduğu noktalar var ama bir nokta varki işte o Apple ın bütün artılarına gölge düşürecek bir avantaj oda 120 Hz ekran hızı.S20 de 120 Hz la kullandığın zaman 60 Hz bütün cihazların kastığını düşünebilirsin.

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Galaxy S20 Plus ın,normal S20 ye göre artıları:
+Daha büyük ekran
+Çok daha iyi pil ömrü
+Tof kamerasının olması (ama nerdeyse hiçbir fark yaratmıyor
+Daha iyi titreşim motoruna sahip olması

Normal S20 nin, S20 Plus a göre artıları:
+Daha hafif tasarım
+Daha iyi bir boyuta sahip olması