S20 FE vs S10 Plus

Bu konuyu okuyanlar

artun_i

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. 5000 tl civarı telefon almayı düşünüyorum. Şuan için eski amiral gemisi S10 Plus ve S20 FE arasında kaldım. İntenette birebir kıyaslama bulamadım özellikle kamera konusunda, kağıt üzerindeki verilerden ise kullanım ve farklı senaryolardaki deneyimler daha önemli. Ön kamera performansı da aynı şekilde. Bir diğer konu ise ekran, S20 FE 120Hz olsa da diğer konularda özellik olarak S10 Plus ın gerisinde kalıyor, renk parlaklık kontrast, Gorilla Glass 3 kullanması çözünürlük ve piksel olarak düşük kalması parmak izi okuyucusunun optik olması gibi. Tabiki işlemcisinin güncel olması S20 FE nin en büyük artısı ancak telefondan oyun oynayan birisi değilim bunu da göz önünde bulundurarak öneride bulunursanız sevinirim. Başka önerileri de değerlendirebiliriz ancak özellikle telefoto kamerası bulunun telefonları tercih ediyorum, makro ve derinlik kamerasıyla 4 kamerası var şeklinde kullanılmayan kameraları bulunan telefonları tercih etmiyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İki ürünüde mağazaya gidip canlı inceleyip kurcalayıp hatta foto çekip karar vermeni öneririm.

Ben kendime alacak olsam S20 FE alırım bu iki model arasında. Çünkü daha yeni bir telefon çıkalım 2-3 ay oldu olmadı. S10+'ın üstüne S20 serisi çıktı şurada 2 aya kadar onunda üstü çıkacak.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba. 5000 tl civarı telefon almayı düşünüyorum. Şuan için eski amiral gemisi S10 Plus ve S20 FE arasında kaldım. İntenette birebir kıyaslama bulamadım özellikle kamera konusunda, kağıt üzerindeki verilerden ise kullanım ve farklı senaryolardaki deneyimler daha önemli. Ön kamera performansı da aynı şekilde. Bir diğer konu ise ekran, S20 FE 120Hz olsa da diğer konularda özellik olarak S10 Plus ın gerisinde kalıyor, renk parlaklık kontrast, Gorilla Glass 3 kullanması çözünürlük ve piksel olarak düşük kalması parmak izi okuyucusunun optik olması gibi. Tabiki işlemcisinin güncel olması S20 FE nin en büyük artısı ancak telefondan oyun oynayan birisi değilim bunu da göz önünde bulundurarak öneride bulunursanız sevinirim. Başka önerileri de değerlendirebiliriz ancak özellikle telefoto kamerası bulunun telefonları tercih ediyorum, makro ve derinlik kamerasıyla 4 kamerası var şeklinde kullanılmayan kameraları bulunan telefonları tercih etmiyorum.
Senin yerinde olsam İkisinide bulaşmaz Oneplus 8t alırdım.Oneplus 8t performans, akıcılık konusunda ikisindende iyi,kamera konusunda ikisindende iyi,batarya performansında İkisindende iyi,65w hızlı şarj cihazı ile 40 dk da şarj edebilmesi ile yine ikisindende avantajlı.S20 Fe de,S10 plusta sorunlu işlemciye sahip.Oneplus 8t alıp uzun yıllar kafan rahat kullanmanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
ikisinide salla bu fiyalarda se2020 ve mi10t var veya kayıtlı oneplus 8t al geç

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Samsung Galaxy S10 Plus'ın daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu fiyatlarda Oppo Reno 3 Pro da düşünebilirsiniz.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
6000 TL, Oppo Reno 3 Pro için gayet iyi fiyat bence.
bnece o fiyat bence biraz çok 5500 5700 lerde olsa önerilir ama 6000 tl yede sd765g almassın ya gider 3900 falan kayıtlı oneplus nord alırsın (bence çok 5500 5700 e düşse önerilir kendi düşüncem)

artun_i

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için ama hepsiburada dan almayı düşünüyorum, Snapdragon işlemcili S10 Plus veya Oneplus maalesef bulunmuyor. Oppo konusunda da 5000 lirayla yola çıkıp S20 FE için 5500 e yükseldim zaten 6100 e çıkmak çok olacak, gerçekten eder mi emin değilim. SE 2020 tasarım ve kamera olacak hiç çekci gelmiyor maalesef Mi 10T de de dediğim gibi kameralarını ve tasarımını hoş bulmuyorum.

İşlemcileri ne olarak sorunlu onu anlayamadım. Şuan Snapdragon 835 kullanan Sony Xperia XZ1 kullanıyorum onda bile performans ve hız anlamında çok da kötü değil.

Kamera performansı ve ekran konusundaki farklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için ama hepsiburada dan almayı düşünüyorum, Snapdragon işlemcili S10 Plus veya Oneplus maalesef bulunmuyor. Oppo konusunda da 5000 lirayla yola çıkıp S20 FE için 5500 e yükseldim zaten 6100 e çıkmak çok olacak, gerçekten eder mi emin değilim. SE 2020 tasarım ve kamera olacak hiç çekci gelmiyor maalesef Mi 10T de de dediğim gibi kameralarını ve tasarımını hoş bulmuyorum.

İşlemcileri ne olarak sorunlu onu anlayamadım. Şuan Snapdragon 835 kullanan Sony Xperia XZ1 kullanıyorum onda bile performans ve hız anlamında çok da kötü değil.

Exynos işlemcilerin sorunu verimli olmamaları.
Bu nedenle performans ve bataryada kötü oluyor.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
poco f2 pro
samsung note 10 lite
eğer yurt dışı olur derseniz oneplus 8 t öneririm

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Eğer İstanbul tarafında oturuyorsan Doğubank Sirkeci (İstanbul Eminönü) tarafında Turan Gsm den yada Fatih tarafında Teknomehmetten Oneplus 8t alabilirsin.5500 TL yi exynos işlemciye verme derim.Tabiki tercih senin.İyi forumlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S10 plusta exynos 9820 işlemcisi var.Bu işlemcinin iki tane kusuru var: 1-Ekran kapandığında aşırı pil tüketimi 2-Şebeke sorunu (Özellikle Turkcell hatlarda ciddi şebeke sorunu yaşayan çok insan var) S20 Fe de Exynos 990 işlemcisi var: Bu işlemci 1-Ekran kapandığında aşırı pil tüketimi ve bu tüketim exynos 9820 den daha fazla 2-Oyunlarda throttle 3- Gündelik kullanımda 120hz da termal soğutma sistemi olmadığı için throttle gibi kusurlara sahip.Bu işlemciler bu kadar sorunu bünyesinde barındırırken halada ikisinden birini alacağım diyorsan kafanı yatanı al.

Son düzenleme:

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
O halde 5000-5500 bandında mi10t bulabilirsen mi10t pro alırsan rahat edersin şu iki cihazın beğenmediğim tek noktası ekranların ips olması onun dışında refresh rate 144hz zaten o yüzden ips olması da göz ardı edilebilir.