S2 yazılım güncellemesi sonrası sorun yığını!

Bu konuyu okuyanlar

dark84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba S2 kullanıcısıyım arkadaşlar telefon yurtdışından geldi klon imei li.. Kiesle güncelleme yapamadığm için odinle 4.1.2 jellybean yükledim yani s2 ye verilen en son sistem yazılımı.. Güncelleme sorunsuzde önce wape yaptım ama telefon güncellendikten sonra birkaç problem çıkardı bunlar;
-Kamera çözünürlüğünde düşüş oluştu ve kamera çekiminde ekranda pembe leke beliriyor..
-Şarjda acayip sıkıntı var eskisinin yarısı kadar dayanmıyor.
-Bazen taslak mesajları yada notları yetersiz hafıza uyarısı ile kaydetmiyor bir kaç kez tekrarlayınca kaydediyor.
-Ve birde hiç anlam veremediğim bi olay var anlatması zor biraz örnek vereceğim mesela ayarlarda yada mobil ağ ayarlarında mesaj ayarlarında geziniyorsunuz ordaki seçeneklerden bir kaçı kaybolur ben mobil ağ ayarlarında gezerken vpn seçeneğinin olmadığını gördüm yerinde sadece boşluk var ve onun altındaki bütün seçenekler yoktu yakındaki cihazlar, wifi ile kies vb. yani kayboluyor sadece çizgilerden oluşan boş bir ekran görünüyor.
Sürümün görselliği çok hoşuma gitti kullanmak istiyorum ama bu sorunlara nasıl çözüm bulacağım bilmiyorum yardım eder ve sorunların neden kaynaklandığını yazarsanız çok sevinirim.
Saygılarımla iyi forumlar..

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Rom eksik inmiş. Çünkü dediğiniz menü sorunu, taslak sorunu yok. Sarj eskisinden daha iyi dayanıyor. Kamera da pembrlik S2 ve S3 leein kronik sorunu zaten. En son 4.1.2 Türkiye güncellemesini yukle bence. Tum wipe ları yaptıktan sonra tabiki.

dark84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rom eksik inmiş. Çünkü dediğiniz menü sorunu, taslak sorunu yok. Sarj eskisinden daha iyi dayanıyor. Kamera da pembrlik S2 ve S3 leein kronik sorunu zaten. En son 4.1.2 Türkiye güncellemesini yukle bence. Tum wipe ları yaptıktan sonra tabiki.

oncelikle cevap icin tesekkur ederim .. peki dediginizi denerim ama 4.1.2 nin tr guncellemisini nerden indiryim sammobile den mi diyosunuz? bn baska bi yerden indirmistm .. birde odinle yukledim surumu, wipe yapmak icn bunu tekrar root etmem gerekeck o zaman demi?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
oncelikle cevap icin tesekkur ederim .. peki dediginizi denerim ama 4.1.2 nin tr guncellemisini nerden indiryim sammobile den mi diyosunuz? bn baska bi yerden indirmistm .. birde odinle yukledim surumu, wipe yapmak icn bunu tekrar root etmem gerekeck o zaman demi?
yok hocam bir kere root ettiyseniz bir daha gerek yok .wipe leri yapıp romu yükleyin.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Wipe için roota gerek yok. Stock recovery ile de wipe seçenekleri mevcut. Sorunları ortadan kaldırmak için 3 adımınız var.

1_ 4.1.2 türkiye romu indir, sammobile öneririm

2_ Wipe data/ wipe cache yap, ama telefonu bunları yaptıktan sonra açma, bataryayı çıkar.

3_ odine bağla ve yükleme yap.

dark84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok hocam bir kere root ettiyseniz bir daha gerek yok .wipe leri yapıp romu yükleyin.

tamamdir anladim sagolun.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Wipe için roota gerek yok. Stock recovery ile de wipe seçenekleri mevcut. Sorunları ortadan kaldırmak için 3 adımınız var.

1_ 4.1.2 türkiye romu indir, sammobile öneririm

2_ Wipe data/ wipe cache yap, ama telefonu bunları yaptıktan sonra açma, bataryayı çıkar.

3_ odine bağla ve yükleme yap.

wipe ı yaptiktan sonra recevory menusunde telefonu yeniden baslatmadan once bataryayi cikarcam dogru anladim demi? sonrada rom yukleme islemi. ama romdan sonra fabrika ayarlarina donmenin yararli olacagini okudum dogru mudur yoksa gerek yok mu sizce?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
tamamdir anladim sagolun.

wipe ı yaptiktan sonra recevory menusunde telefonu yeniden baslatmadan once bataryayi cikarcam dogru anladim demi? sonrada rom yukleme islemi. ama romdan sonra fabrika ayarlarina donmenin yararli olacagini okudum dogru mudur yoksa gerek yok mu sizce?

Wipe ı yaptiktan sonra recevory menusunde telefonu yeniden baslatmadan once bataryayi çıkaracaksın evet, doğru anlatmışsın. Ama fabrika ayarlarına dönmeye gerek yok çünkü wipe zaten fabrika ayarları :)

nbthnknt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence hazır elini bulaştırmışken CM AOKP ya da diğer custom romlara da bi göz at, ingilizcen iyiyse asıl kaynak olan XDA DEVELOPERS 'ten bakman tavsiyedir :thumbup1:
Ama bu konulara uzaksan ve çekiniyosan hiç bulaşma çünkü riskli işler bunlar telefonun tuğlaya dönüşebilir:hammer:

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Cyanogenmod pişmanlıktı hocam, yüklemeyin diyorum. Şarj tasarruf kernellerinden birini yuklemezseniz ( Jeboo gibi ) sarj su gibi gidiyor.

nbthnknt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cpu performansa yönelik ayarlanmış olabilir,SetCPU vb programlarla Governor ayarını ondemand'a ya da powersave'e çekerseniz ciddi anlamda sakinleştiriyo makinayı :D

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Cpu performansa yönelik ayarlanmış olabilir,SetCPU vb programlarla Governor ayarını ondemand'a ya da powersave'e çekerseniz ciddi anlamda sakinleştiriyo makinayı :D

Neden powersave çekelim kardeşim. Cyanogenmod kendi kernelini yazıyor ve bu da iğrenç bir kernel. Gidip PhilZ varken kullanılmaz. Stock bazlı romlar kullanınız; Bkz Zero Bug Rom

nbthnknt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neden powersave çekelim kardeşim. Cyanogenmod kendi kernelini yazıyor ve bu da iğrenç bir kernel. Gidip PhilZ varken kullanılmaz. Stock bazlı romlar kullanınız; Bkz Zero Bug Rom

Tavsiyeydi sadece, batarya için. Ekrana tek kısayol koyarak powersave'den ondemand'a ya da diğerlerine geçebilirsin adını hatırayamadığım bikaç uygulama yapıyodu bunu, telefon kilitliyken derin uykudan uyanmasın maksat. Tavsiyeyi kimse dinlemek zorunda değil, aklına yatan yapar.
Ayrıca DS battery saver diye bi uygulama da var, ekranı kapatınca wifiyi mobil interneti vs. askıya alıyor. herşeyi kernelden beklemeyin arkadaşım, kernel yazcak halimiz yok ya, onun yerine biraz kullanın androidin imkanlarını.

Bu arada ondemand, powersave, vs bunlar işlemci hızını yükseltip azaltan ön ayarlar, mesela powersave daima en düşük frekansta tutar işlemciyi, ondemand siz bişeyler yaptıkca artırır frekansı, bunlarn dışında kademe kademe frekans yükselten ön ayarlar da vardır, oyun açınca ilk 5-10 sn kasar sonra düzelir gibisinden...

Ayrıca cyanogenmod'un baş koordinatörü samsunga transfer olmadan önce CM'nin üzerine custom rom yoktu:thumbup1:
Şuan kernelleri ne halde bilemiyorum o konuda haklısın muhtemelen:hammer:

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Cpu governor kodları nı biliyorum. Cyanogenmod eskiden iyi idi ama son dönemlerde baydı artık. SII ye gereken özen gösterilmiyor. Cynogenmod larda oyun + batarya performansı rezalet. Cyanogenmod larda rr3 kasıyor, oyunlar kasıyor haberleri dolu.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Sendemi o romu kullaniyosun bende bir tek ben mi kullaniyorum diyodum :D
Ayrica sarj durumu nasil benim cok cabuk bitiyor

dark84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Wipe ı yaptiktan sonra recevory menusunde telefonu yeniden baslatmadan once bataryayi çıkaracaksın evet, doğru anlatmışsın. Ama fabrika ayarlarına dönmeye gerek yok çünkü wipe zaten fabrika ayarları :)

anladim tesekkur ederim :))

Bence hazır elini bulaştırmışken CM AOKP ya da diğer custom romlara da bi göz at, ingilizcen iyiyse asıl kaynak olan XDA DEVELOPERS 'ten bakman tavsiyedir :thumbup1:
Ama bu konulara uzaksan ve çekiniyosan hiç bulaşma çünkü riskli işler bunlar telefonun tuğlaya dönüşebilir:hammer:

daha 2 aylik android kullanicisiyim cesaret edemem :))

arslanav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Arkadaslar biseyde ben sorayim bukadar kelimenin anlamı ney:) 1 senedir s3 kulkanirim ne bu kelimeleri gördüm telefonda nede okudum :) benmi gerideyim Sizmi cok ileri

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Arkadaslar biseyde ben sorayim bukadar kelimenin anlamı ney:) 1 senedir s3 kulkanirim ne bu kelimeleri gördüm telefonda nede okudum :) benmi gerideyim Sizmi cok ileri

Rom/Root işleri ile ugrasmadığınız için bilmiyorsunuz. Türkiye de Android kullananların %80 i bilmez zaten.