S10 ve Note 10 serisi için One UI 3 Beta süresiz olarak ertelendi!

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
s10note10.jpg

Yaklaşık bir hafta önce S10 ve Note 10 serisi için One UI 3 beta süreci süreci başlatılmıştı. En yeni cihazların yanında eski cihazlarına da beta sürecine dahil edip daha sorunsuz bir güncelleme sunmak isteyen Samsung için işler pek de öyle gitmedi.

Kullanıcılardan alınan son derece olumsuz geri dönütler sebebiyle bu ikisi seri için beta süreci şu an için süresiz olarak ertelendi. Kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerin çoğu pil üzerinde. One UI 3, S10 ve Note 10 serisinin pillerini kullanılmaz hale getirmiş. Bunun yanında çeşitli uygulama çökmeleri, donma-kasma sorunları ve Note 10 serisi için kalem sorunları meydana gelmiş. Sorunların önünü alamayan Samsung beta süreci durdurduklarını açıkladı. Şahsen bir S10 kullanıcı olarak yaşanılacak olan gecikmeden dolayı oldukça üzüldüm...

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Ekli dosyayı görüntüle 124518

Yaklaşık bir hafta önce S10 ve Note 10 serisi için One UI 3 beta süreci süreci başlatılmıştı. En yeni cihazların yanında eski cihazlarına da beta sürecine dahil edip daha sorunsuz bir güncelleme sunmak isteyen Samsung için işler pek de öyle gitmedi.

Kullanıcılardan alınan son derece olumsuz geri dönütler sebebiyle bu ikisi seri için beta süreci şu an için süresiz olarak ertelendi. Kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerin çoğu pil üzerinde. One UI 3, S10 ve Note 10 serisinin pillerini kullanılmaz hale getirmiş. Bunun yanında çeşitli uygulama çökmeleri, donma-kasma sorunları ve Note 10 serisi için kalem sorunları meydana gelmiş. Sorunların önünü alamayan Samsung beta süreci durdurduklarını açıkladı. Şahsen bir S10 kullanıcı olarak yaşanılacak olan gecikmeden dolayı oldukça üzüldüm...

Yuh Çok Şaşırdım Pil Sorunları Derken Büyük Pil Sorunları Mı? Tam Olarak Nasıl Bir Şey Ben Şyan Şoktayım

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

@grbzz güzel kardeşim eğer cihazında sorun yoksa bu saatten sonra güncelleme yapmamanı tavsiye ederim.Yeni modeller gelecek.Samsung bunları satmak için S10 ları bozuk para gibi harcayabilir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yuh Çok Şaşırdım Pil Sorunları Derken Büyük Pil Sorunları Mı? Tam Olarak Nasıl Bir Şey Ben Şyan Şoktayım
Kullanılamaz hale getirmiş, söylenen bu şu an için. Ben de oldukça şaşkınım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@grbzz güzel kardeşim eğer cihazında sorun yoksa bu saatten sonra güncelleme yapmamanı tavsiye ederim.Yeni modeller gelecek.Samsung bunları satmak için S10 ları bozuk para gibi harcayabilir.
Düşünmüyor değilim. Zaten pil performansı iyice beter vaziyette. En azından 3.5 gelene kadar yapmayabilirim.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Yenilikleri heyecanlandırmıştı :( üzücü bir durum.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Onu Bilmiyorumda Hocam Benim En Geç 1 Sene Sonra Custom Rom Kullanıp Daha Verimli Ve Daha Güncel Modlu Android Sürümlerini Tercih Ediceğim Kesin Üzücü Bir Gelişme

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Hem gecikecek hem de kullanıcıları tedirgin edecek. Ama yine de iyi oldu betada belli olması yoksa çok çekerdik..
Ben One UI 3 Güncellemesini Bir Süre Almayı Düşünmüyorum Hocam Çok Bug Ve Sorun Var Gibi Geliyor Güncellemeden Önce Geri Bildirimleri Mi Takip Etsek İlk Önce?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ben One UI 3 Güncellemesini Bir Süre Almayı Düşünmüyorum Hocam Çok Bug Ve Sorun Var Gibi Geliyor Güncellemeden Önce Geri Bildirimleri Mi Takip Etsek İlk Önce?
Öyle yapalım. Ben çeşitli yabancı forumları takip ediyorum, XDA gibi. Orada ne sıkıntısı varsa ortaya çıkar. Ona göre kullanıcı kulübünde de paylaşırım.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Öyle yapalım. Ben çeşitli yabancı forumları takip ediyorum, XDA gibi. Orada ne sıkıntısı varsa ortaya çıkar. Ona göre kullanıcı kulübünde de paylaşırım.
Aynen Hocam Bencede En Hayırlısı Bu Olucak Diğer Sorunlara Pek Sorun Gözüyle Bakamadım Da Pil Deyince Kalbimden Vurulmuş Gibi Oldum Çünkü Günde Azami Tek Şarjla 5 Saat Telefon Kullanmaya Alışkın Biriyim Ben [emoji28]

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aynen Hocam Bencede En Hayırlısı Bu Olucak Diğer Sorunlara Pek Sorun Gözüyle Bakamadım Da Pil Deyince Kalbimden Vurulmuş Gibi Oldum Çünkü Günde Azami Tek Şarjla 5 Saat Telefon Kullanmaya Alışkın Biriyim Ben
emoji28.png
Bakalım gelişmeler ne olacak göreceğiz. Pil düzelir diye umut ediyordum ama umarım daha kötü olmaz ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Neyse ki çok uzun sürmedi. Galaxy Note 10 için beta süreci bugün yeniden başlıyor.

Screenshot_20201124-153101_Samsung Internet.jpg

"Merhaba. Galaxy Note SW'den sorumluyum. Beta yöneticisi bugün yeni sürümün yayınlanması için hazırlanmakla meşgul, bu yüzden sizin için cevap vereceğiz."

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Çok satan bir seri, samsung peşini bırakmaz, ufak ufak nerede hata yaptıklarını da anlıyorlar bence, güncelleme destek yıllarını açıklamaları sürekli aylık güvenlik yamalar vs. bence bunlar yabana atılmamalı.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

S20 serisinde ise düşük ışıktaki video performansı one ui 3.0 dan sonra çok kötüleşmiş

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
S20 serisinde ise düşük ışıktaki video performansı one ui 3.0 dan sonra çok kötüleşmiş
Hiç şaşırmadım.Samsung, Apple dahil bütün markaların yeni modelleri ön plana çıkarıp satmak için yaptığı planlı eskitme taktiği.