RYZEN 7 3700X ve RTX 2060S için anakart,güç kaynağı ve kasa tavsiyesi

Hangi anakart modeli tercih edilmeli

• X570

Kullanılan: 0 0.0%
  • 550

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FruktozŞekeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
3. sınıf bilgisayar mühendisliği okuyorum. Yazılım ağırlıklı Unity, Unreal Engine, Visual Studio ve render ağırlıklı Photoshop, Premiere Pro gibi uygulamaları kullanıyorum.
İlk önceliğim işlemci ve sistemin stabil serin ve sorunsuz çalışması, kaliteli parçaları tercih ederim. Ağır oyunlarda oynuyorum lakin oyun 2. planda benim için.
Aklımda kurduğum sistem şu şekilde parçalar konusunda tavsiyeler verebilirsiniz ve her parça için istediğiniz kadar alternatif sunabilirsiniz misal pahalı istiosan orta istiosan şeklinde:
-Ryzen 7 3700X.
-RTX 2060 Super(herhangi bir marka önerinizi bekliyorum ya da alternatif olarak iyi diyebileceğiniz aşırı pahalı olmasına gerek yok RX 5700XT istemiyorum)
-Corsair Vengeance 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16 RAM.
-Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2 SSD(ya da 1 TB Samsung 860 Evo SSD)

Not: İşlemciden kısıp ekran kartına eklemeyin lütfen, işlemci ağırlıklı çalışıyorum. Her parça için tavsiyeler verebilirsiniz bunlar şu an kabataslak.

Güç kaynağı olarak ne kadar Watt ihtiyacım var ve +80 sertifikalı istiyorum bu sisteme uygun.
Kasa olarak hava akışı çok iyi olsun ve büyük olsun ( pek anlamıyorum temper glass ya da mesh ızgara olmasını en iyisi nasılsa siz bilirsiniz önerilerinizi bekliyorum)
Anakart olarak X570'de PCI Express 4 desteği varmış lakin ne olduğu hakkında fikrim yok ve 550'lerden farkı nedir, ama ucuz bir anakart istemiyorum kaliteli (B450 ve 470 olmasın) geleceğe yönelik olsun ama aşırı pahalı olmasın F/P olarak 550 ya da 570 sistemi soğuk tutabilecek fazla ısınmayacak olanlardan bekliyorum.
Monitör konusunda aklımda fikirler var lakin önerirseniz çok iyi olur en az 27 Inc IPS panel ve LED aydınlatmalı 144 Hz. G-Sync olabilir ama aynı fiyata kaliteli bir ekranı, aynı fiyat bandında bu özellikteki kalitesiz ekrana tercih ederim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Buradan devam edelim!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...