Yardım Ryzen 5 5600 çok ısınıyor

Mert8943

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar yeni sistem topladım toplayalı 1 hafta oldu ancak son iki gündür açılışlarda işlemcim çok ısınıyor herhangi bir yük bile binmiyor görev yönetisinden baktığımda %1 kulanılıyo gösteriliyor sıvı soğutmanın fanları baya hızlı dönmeye başlıyor ardından bıos a girip kontrol ettiğimde 70 derecelere kadar çıkmış olup periyodik bir şekilde düşüyor ancak bu gün açılıştan kısa bir süre sonra kapandı bende tekrar açıp bıostan kontrol ettim herhangi bir overclock durumu yoktu ama bu sefer bıosta derece yükselmeye başladı ve tekrar kapandı şu anda ise dereceleri gayet normal ara ara neden oluyor sizce bu?

İşlemcim: Amd Ryzen 5 5600

Sıvı soğutma:COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Pompa tam oturuyorsa ve macunda sorun yoksa o sogutucunun kronik sorunlu olani denk gelmis olabilir. Biraz problemli bir model cunku.

Mert8943

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pompa tam oturuyorsa ve macunda sorun yoksa o sogutucunun kronik sorunlu olani denk gelmis olabilir. Biraz problemli bir model cunku.
Teşekkür ederim zaten bilgisayarı vatandan ilk aldığımızda pompada sorun çıktı biraz bekleticem demişti görevli sizce ne yapmalıyım