Donanım Ryzen 5 3600x \ 2070 süper gaming x trio sıcaklık

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ekncnebi

Üyecik
Herkese merhaba, yaklaşık 2 hafta önce 3600x ve 2070 süperli bir sistem topladım. Ama özellikle işlemci fazla ısınıyor sanki. Boştayken yani masaüstü ve nette gezinirken 45-50 derecelere dolaşıyor, yarım saat oyun oynayınca da 75 dereceye kadarda çıkıyor. İşlemcinin fanıda çok dengesiz çalışıyor, bi anda hızlı dönmeye başlıyor birden yavaşlyor filan ve fandan sanki derinden bi ıslık sesi geliyor.. Zaten msi afterburnerda da sıcaklığı 50 gösterirken bi anda 60 oluyor direkt mesela. Ekran kartı da 65 derecelerde oyunda, bunda sıkıntı var mı bilmiyorum ama yine bu derecelere çıkınca titrer gibi cızırtı geliyor kasadan, kaynağını tam çözemedim. Bu değerler ve olanlar normal mi? Birde bilgisayarı yeni aldım yapmam gereken testler var mı ekran kartı ve işlemci için? Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.
 

Görkem Say

Arise, arise Riders of Theoden!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Ekran kartında sorun yok. İşlemci de stok fanla anca o kadar. 75 derecede aşırı fazla değil çünkü. Kasa içi havalandırma nasıl? Kaç fan içeriye hava veriyor? Kaç fan egzoz görevinde? Boşta fan slotu var mı?
 

ekncnebi

Üyecik
4 fan var kasada toplam, tam bilmiyorum ama sanırım öndeki içeri veriyor arkadaki ve üstteki ikisi de dışarı atıyor havayı. Kasa phantex p360x. 1 tane boş slot var önde. Üstte 2 tane fan var ama sanki 1 tane dahada sığar gibi.
 
Üst
stat counter