Ryzen 5 3600 RTX 2070 Super Hazır Sistem

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar merhaba şu hazır sistem hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?
Şahsen ben tek kelimeyle bayıldım. Ama sadece anakart konusundan emin değilim ki biliyorsunuz anakart sistemin iskeletidir.
Siz hem genel olarak ama özellikle de anakart açısından sistemi nasıl değerlendirirsiniz?

Son düzenleyen moderatör:

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Hocam peki şimdi anakartın hızı ne ise diğer bileşenler de ancak o hızda mı çalışır

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Yok öyle bi şey. Anakartın tercih nedeninde en önemli hususların başında gelen, güç devrelerinin kalitesi ve gücüdür. Isınmaması ,dikkat edilecek hususlardan birisidir.
Yoksa,hız olayı, anakartın hızı diye bi şey,söylenemez.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
peki hız meselesi nasıl işliyor hocam mesela atıyorum ekran kartı ve işlemci kendi uygun olduğu gibi farklı farklı hızlarda mı çalışır?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
hIZ OLAYI HER BİLEŞEN İÇİN KENDİNE HAS Bİ DEĞER. iŞLEMCİNİN HIZI İLE E.KARTININ HIZI ,KENDİ İÇLERİNDE, KENDİLERİNE ÖZEL YANİ. Birinin hızı ile ötekinin hızı birbirini bağlamaz ve etkilemez,yani.
Anakartta ,özellkle işlemcileri kendi üzerinden elektriksel olarak beslediği için ,onunda güç devreleri önem kazanıyor. Yoksa anakartta hız diye bi mefhum yok. Sadece, ram hızlarına her anakartın desteği farklı olabilir.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
tamamdır hocam teşekkür ederim minicik bir şey daha sorsam gerçi kendi içinde iki soru ama neyse minicik iki şey daha sorsam
1)Oyunlarda ve hızda anakartın bir eksi yönünü görür müyüm?
2)Bu anakart yakın zamanda (1-2 yıl içinde) anakart değişikliği yapmak zorunda bırakır mı beni?
çünkü biliyorsunuz anakart sistemin iskeleti adı üstünde ANAkart

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
tamamdır hocam teşekkür ederim minicik bir şey daha sorsam gerçi kendi içinde iki soru ama neyse minicik iki şey daha sorsam
1)Oyunlarda ve hızda anakartın bir eksi yönünü görür müyüm?
2)Bu anakart yakın zamanda (1-2 yıl içinde) anakart değişikliği yapmak zorunda bırakır mı beni?
çünkü biliyorsunuz anakart sistemin iskeleti adı üstünde ANAkart
Anakart Ryzen 3600 kullandığın sürece sıkıntı yaratmaz ancak 2-3 yıl sonra bu anakarta daha yüksek bir işlemci takamazsın.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Görkem in yazdıkları gibi. Ama zaten 3600 işlemci ,seni ve normal bi ev /oyun kullanıcısını 3-5 sene götürür.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Tamam o zaman hepinize çok teşekkür ederim yardımlarınız için Allah razı olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam o zaman hepinize çok teşekkür ederim yardımlarınız için Allah razı olsun

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Sen kendin bu sistemi dizdiğin zaman kaç TL tutuyordu?
Bilmiyorum hocam tek tek dizmedim hazırına baktım sadece ama gerçek bir fiyat farkı olursa anakart yükseltmesi yaparım tomahawk max pro-max falan alırım

ama ben kutularını biriktirmeyi ççok sevidğim için tek tek de dizebilirim büyük ihtimalle

Son düzenleme:

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Bilmiyorum hocam tek tek dizmedim hazırına baktım sadece ama gerçek bir fiyat farkı olursa anakart yükseltmesi yaparım tomahawk max pro-max falan alırım

ama ben kutularını biriktirmeyi ççok sevidğim için tek tek de dizebilirim büyük ihtimalle
Tek tek diz aradaki oluşan şeyleri bize söyle