Ryzen 3 3100 sistem açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

balonluhelyum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarı sıfır aldım, kurdum bilgisayarı. Windows 10 kurmaya çalışıyorum, kurulum ekranı geliyor daha sonra görüntü, klavye ve mouse RGB ışıkları gidiyor ancak kasa çalışmaya devam ediyor. Bazen kasanın fanları da duruyor ama ekran kartı ve kasanın RGB'si asla sönmüyor. Denenmiş yöntemler: PSU değiştirdik sonuç aynı. Ekran kartı değiştirdik, yine aynı. Aynı zamanda kapandıktan sonra iki ekran kartının fanı da hızlı dönmeye başlıyor. Bilgisayarın güç, restart düğmesi de çalışmıyor. Sistem özellikleri: MSI Radeon RX 5500 XT Gaming X 8G, G.Skill Ripjaws V 8x2 3200MHz, Gigabyte B450M S2H v2, Ryzen 3 3100, Corsair CV550 80+ Bronze PSU. Not: BIOS ekranında asla kapanmıyor.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,107
BİOS sıfırlamayı dene. Statik elektriği boşalt. Ram'leri çıkar tak.

balonluhelyum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dostum anakart gibi duruyor ama Bios ekranında sorun yok ? Farklı Ram takmayı denediniz mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve BİOS uptade yapmayı...
Bios işlemci ile uyumlu geliyor otomatik olarak. Biosu işletim sistemi olmadan nasıl update edebilirim?

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,107
Memtest ile test edin Ram'leri. (Memtest işletim sistemi dışında çalıştığı için sorun olmaz.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios işlemci ile uyumlu geliyor otomatik olarak. Biosu işletim sistemi olmadan nasıl update edebilirim?
Zaten işletim sistemi gerekmiyor uptade için.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
BIOS sıfırlama tam tersine bios güncellemesi yapıp deneyebilir misiniz? Bu orun bana Psu sorunu gibi geldi ama sorun yok diyorsunuz. Ram ile kaynaklı da olabilir farklı bir ram ile test edebilir misiniz? Ya da ramlerin tekini takıp pc yi çalıştırmayı deneyin.

balonluhelyum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
BIOS sıfırlama tam tersine bios güncellemesi yapıp deneyebilir misiniz? Bu orun bana Psu sorunu gibi geldi ama sorun yok diyorsunuz. Ram ile kaynaklı da olabilir farklı bir ram ile test edebilir misiniz? Ya da ramlerin tekini takıp pc yi çalıştırmayı deneyin.
Psuda bir sorun yok farklı bir PSU ile denendi.

balonluhelyum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ramlerin teki farklı slotlara takılarak denendi.