Ryzen 2600 Sıcaklık

Bu konuyu okuyanlar

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
2600.PNG

2600 stocak fan ile kullanıyorum bugün ilk defa açtım sıcaklık fazla değil mi arkadaşlar ? 95-98 arasında gidip geliyor.Birde csgo da es ets de 75fps'e kilitliyor kendisini veya 60 fps'e nasıl düzeltebilirim ?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Stok soğutucuyu nasıl taktığına veya OC yapıp yapmadığına bağlı. Birde kasa nedir

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Ben de Ryzen 5 2600 kullanıyorum ve aynı şekilde stok soğutucu kullanıyorum. Burada böyle bir görsel görünce ben de merak ettim benim sistemde sorun var mı acaba diye gidip speccy indirip denedim sonuçlar bende de aynı gözüküyor. Sanırım sorun programda...

Çünkü başka bir program ile tekrar kontrol ettim, güvendiğim bir program ile. Sorun yaşamadığımı gösteriyor sıcaklık konusunda.

Ekran Alıntısı.PNG

Başka bir program ile dene bakalım.

-> Core Temp

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca CPU kullanımını da full gösteriyor... Değerler yanlış.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu tarz sıcaklık ölçen programlarda favorim Aida64 olur benim için. Çok detaylı ve net gösteriyor.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
96 derece ne abi uzaya roketmi gönderionuz nabıonuz :) o sıcaklığa işlemci mi dayanır :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
96 derece ne abi uzaya roketmi gönderionuz nabıonuz :) o sıcaklığa işlemci mi dayanır :)
Sonuçlar yanlış yalnız hocam 96 derece yazan programda. Program ile alakalı bir sıkıntı var demek ki yoksa işlemcide sorun yok.

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Stok soğutucuyu nasıl taktığına veya OC yapıp yapmadığına bağlı. Birde kasa nedir
oc yok hocam soğutucuyu nasıl takdığına bağlı demeni anlamadım normal şekil de amd yazısı sol tarafta kalıyor.Kasa da corsair carbride 04

Bu tarz sıcaklık ölçen programlarda favorim Aida64 olur benim için. Çok detaylı ve net gösteriyor.
Aida64 extreme olan mı ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
oc yok hocam soğutucuyu nasıl takdığına bağlı demeni anlamadım normal şekil de amd yazısı sol tarafta kalıyor.Kasa da corsair carbride 04

Aida64 extreme olan mı ?
Evet.

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Tamam hocam zaten yüklü durumda vardı ama eski pc de speccy kullanıyordum ona güvendim şimdi onda bakıyorum

Ben de Ryzen 5 2600 kullanıyorum ve aynı şekilde stok soğutucu kullanıyorum. Burada böyle bir görsel görünce ben de merak ettim benim sistemde sorun var mı acaba diye gidip speccy indirip denedim sonuçlar bende de aynı gözüküyor. Sanırım sorun programda...

Çünkü başka bir program ile tekrar kontrol ettim, güvendiğim bir program ile. Sorun yaşamadığımı gösteriyor sıcaklık konusunda.

Başka bir program ile dene bakalım.

-> Core Temp

Ayrıca CPU kullanımını da full gösteriyor... Değerler yanlış.

Ryzen Master'da durumlar ne hocam ?

Son düzenleme:

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Dediğiniz gibi program hatalı galiba arkadaşlar Aida64 45 derece, core tempde de 45 derece gözüküyor içim rahatladı :D teşekkür ederim

Ryzen Master ile kontrol etmedim.

Hocam peki csgo da kendini sınırlıyor ekran kartı bunu nasıl çözebilirim 75fps felan oluyor

Son düzenleme: