RX580 Sıkıntılı bir ekran kartı mı ?

Bu konuyu okuyanlar

EFI Shell

Rektör
MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA
Arkadaşlar ekran kartı bu . Etrafından bazıları AMD'nin RX serisinin alınmaması gerektiğini ve yazılımsal çok fazla sorununun olduğunu Nvidia ekran kartı alınması gerektiğini söyledi doğru mudur acaba ? Yoksa rahat rahat sıkıntı çıkarmadan kullanabilir miyim ?
Evet, doğru. Sürücüler hatalı AMD'de. Siyah ekran gibi sorunlara sebebiyet veriyor. Wattman hatası ise firmaların OC'yi abartmasından kaynaklı. :)

HEDEC

Asistan
Arkadaşlar ekran kartı bu . Etrafından bazıları AMD'nin RX serisinin alınmaması gerektiğini ve yazılımsal çok fazla sorununun olduğunu Nvidia ekran kartı alınması gerektiğini söyledi doğru mudur acaba ? Yoksa rahat rahat sıkıntı çıkarmadan kullanabilir miyim ?
Özellikle armor serisi ısınıyor, armor modelini almanızı önermem
. Rog Strix RX570 kullanıyorum ilk geldiğinde 1 ay WattMan hatası almıştım. Şu anda uzun süredir hata almıyorum ve Sürücüler ile ilgili bir sıkıntım yok.

. Rog Strix RX570 kullanıyorum ilk geldiğinde 1 ay WattMan hatası almıştım. Şu anda uzun süredir hata almıyorum ve Sürücüler ile ilgili bir sıkıntım yok.
Wattman hatası tam olarak nasıl işliyor ? Sürekli mi oluyor yoksa haftada 1 ayda 1 kere nadir sürelerde mi ?

HEDEC

Asistan
Sadece kasanızın hava akışına göre sıcaklıklar farkedecektir. Dediğim gibi biraz fazla ısınan bir kart. Yaklaşık 5 ay önce arkadaşıma sipariş etmiştik sorunsuz bir şekilde kullanıyor. Biraz da şans işi diyebiliriz. WattMan bey size ulaşırsa biraz canınızı sıkabilir.

Yük altında ısı değerlerini kontrol et, 1-2 hafta bir şey gözükmezse sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Ancak insan yapısı bu elbette sorun olabiliyor :)

HEDEC

Asistan
Wattman hatası tam olarak nasıl işliyor ? Sürekli mi oluyor yoksa haftada 1 ayda 1 kere nadir sürelerde mi ?
Bilgisayarı başlattığınızda WattMan ayarlarınız resetlendi tarzında bildirim atıyor. Bu hata bana hiçbir sorun yaşatmadı fakat Efi Shell'in de dediği gibi siyah ekran alanlar vardı.

husenemre

Öğrenci
rog strix 580 kullanırsanız iyi olur arkadaşım kullanıyor ve bir sıkıntı yaşamadı şu ana kadar

Bilgisayarı başlattığınızda WattMan ayarlarınız resetlendi tarzında bildirim atıyor. Bu hata bana hiçbir sorun yaşatmadı fakat Efi Shell'in de dediği gibi siyah ekran alanlar vardı.
Sistemimde 2x8 GB 3200 MHz Ram
R3 3100 bunlar var inşallah beni üzmez ilk defa masaüstü aldım korkuyorum sıkıntı çıkacak diye 🙃

Meric bahar

Öğrenci
Bu erkan kartı 4yıl önce cıktı 3yıl kullanırsan 7yıllık olcak verim alcagını fazla düsünmüyorum nvidia tercih et bence eger gtx 1650 super alcaksan onun yerine rx5500xt al biraz daha performanslı. Donanim arsivinin son videolarını izlemeni tavsiye ederim dostum

TheFreaky

Profesör
Bu erkan kartı 4yıl önce cıktı 3yıl kullanırsan 7yıllık olcak verim alcagını fazla düsünmüyorum nvidia tercih et bence eger gtx 1650 super alcaksan onun yerine rx5500xt al biraz daha performanslı. Donanim arsivinin son videolarını izlemeni tavsiye ederim dostum
Ne 3 Yılı ? RX 580 Çöp. Yeni oyunlarda Bile 1660S Yetmicek. yeni oyunların gereksinimlere bakda konuş

Meric bahar

Öğrenci
Ne 3 Yılı ? RX 580 Çöp. Yeni oyunlarda Bile 1660S Yetmicek. yeni oyunların gereksinimlere bakda konuş
Aynen fiyatına bakmadan dolar ike fiyatına bakmak mantıklı olur onlara göre cok ucuz zaten. 1660super kullanmak lazım ya da daha iyisini. Belirli bi para vercen zaten almısken iyi alkrsın sonra yıllarca ugrasmazsın. Bide bagzıları var abi ben........ Ekran kartı ile islemciyi alırsam yayın yaparmıyım diyenler var. Bide cevap olarak evet kardrsim yaparsın diyorlar insanı tilt ediyorlar mk. Yayın yapabiliyorsan yayıncılar niye 12-15k ya kasa toplar.

SDN Son Haberler

Son mesajlar