RX550 kasma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mertkorkmazz34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba.

Rx550 4gb ekran kartım i2 q8200 işlemcim ve 8 gb ramim var.

240 gb ssd kullanıyorum.Normal şartlarda internetten baktığımda benden daha kötü sistemlerin rahatlıkla açtığı oyunları düşük ayarlarda bile oynayamıyorum.MSİ AFTERBURNER programından baktım,normalde 2.3ghz olan işlemcim 2.00 kadar çalışıyor.Nasıl düzeltebilirim? Onu düzeltirsem fps sorunuda düzelirmi? Fpsler çok düşük

Örnek vermem gerekirse;

Shadow of the Tomb Raider-en düşük ayarlarda 20 fps görülmüyor.

Gta 5-Normal ayarlarda 20-25 fps arası fps alıyorum.

7 days to die-Oyun inanılmaz kasıyor.En düşük ayarlarda ve çözünürlükte.1024-768 çözünürlük.

Watch dogs 2-En düşük ayarlarda yine 20 fps ancak alabiliyorum.

Far cry primal oyunundaki testlerim.DARBOĞAZdan kaynaklanıyorsa ddr2 anakart için işlemci önerebilirmisiniz? Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    68.2 KB · Görüntüleme: 90

husenemre

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Kendisi sorunlu bir kart zaten keşke alırken bir yere danışsaydınız.Eğer halen daha güncelleme geliyorsa yeni güncellemelerde düzelmesini beklemekten başka şansınız yok :(

-PhanToM-

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Kendisi sorunlu bir kart zaten keşke alırken bir yere danışsaydınız.Eğer halen daha güncelleme geliyorsa yeni güncellemelerde düzelmesini beklemekten başka şansınız yok :(
Kart da bi sıkıntı yok diye düşünüyorum hemen kartı kötülemeyin darboğaz yapıyor biraz işlemci değiştirmenizi öneririm bendede var rx550 hiç bir sıkıntı yaşamadım işlemcide sorun var büyük ihtimalle garantisi varsa bi gösterin derim bende rx550 4gb r3 3100 işlemci var bende gta ultrada 40 50 fps bende normalde 20 25 fps alması anormal (8 gb de ram var) bu arada kaç gb raminiz var sonda dediğiniz gibi ddr2 ram mi kullanıyorsunuz ddr2 anakart demişsiniz ddr2 çok eski.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Sürücüler güncel değil ise güncelleyin ve sürücüleri elle güncelleyin. Isınma problemi varsa diye temizlik vb. yapın. Onun haricinde İşlemci ile darboğaz olabilir.

mertkorkmazz34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar biraz geç oldu ama cevaplar için teşekkürler.

İşlemcim ağır darboğaz yapıyormuş,değiştirdim düzeldi.