RX 590 Boşta VRAM Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

alperendmry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Sistem baştayken gereksiz GPU LOAD dalgalanması oluyor ve oyunlarda stabil %100 kullanıldığını göremiyorum.
Sistem;
-SAPPHIRE RX 590 Nitro+ SE.
-AMD Ryzen 5 2600.
-B450M S2H.
-8 GB RAM.
-1280x1024 çözünürlükte 5:4 eski monitör.
Ekran Görüntüsü (57).png

Ve anlam veremediğim şekilde oyundan çıkmama rağmen sistem tamamen boştayken VRAM kullanımı inmiyor. World War Z oyununda yaşıyorum bu problemi. Her girip çıktığımda kullanım artıyor. Kapatıp açsam da VRAM kullanımı düşmüyor, yalnızca Reset tuşuna bastığımda kullanım sıfırlanıyor. Var mı bir çözümü?
Ekran Görüntüsü (58).png

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Öyle bir monitör ekran kartının sapıtması bana kalırsa normal. 590 için çok düşük bir monitör. Büyük ihtimalle FHD bir monitör alırsan sorunun düzelecektir.

alperendmry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Öyle bir monitör ekran kartının sapıtması bana kalırsa normal. 590 için çok düşük bir monitör. Büyük ihtimalle FHD bir monitör alırsan sorunun düzelecektir.
Hocam çok haklısınız fakat 1000 lira eksik monitör için. Teşekkürler cevap için :D

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Monitörle alakası yok. Virüs falan bulaşmış olabilir. Ya da bir şekilde ekran kartı hafızasını kullanan birşey çalışıyor arka planda da olsa. Performansını etkilemiyorsa boşver :)

alperendmry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Monitörle alakası yok. Virüs falan bulaşmış olabilir. Ya da bir şekilde ekran kartı hafızasını kullanan birşey çalışıyor arka planda da olsa. Performansını etkilemiyorsa boşver :)
yok hocam oyun epic games üzerinden alınmıştı. Oyunla alakalı bir sorundu fakat anlam veremedim. Oyunu silmiştim zaten şuan her şey normal çalışıyor.

Son mesajlar