Rx 580 Sistemden Oyuna Girince Sesler Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

alperenxz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım da monitörüm bir 7-8 yıllık. Oyunlara girdiğimde bilgisayardan çok ses geliyor adeta bağırıyor. 60 Hz olduğu için monitör 60 FPS'ye sabitlediğimde oyunları ses bir nebze geçiyor. Ekran kartım RX 580 8 GB AMD FreeSync özelliği olan 75 Hz uygunundan bir monitör alsam bu ses sorunu gider mi? Yani ses monitörden mi kaynaklı yoksa başka bir şey mi yardımcı olursanız sevinirim.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,893
Nedense aklıma monitörünün çözünürlüğü düşük olduğu için CPU yükünün arttığı ve daha fazla ısındığı ve daha fazla ısındığı için fanın daha hızlı döndüğü fikri geldi. :D

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Oyunda işlemci sıcaklığına bi bak. Yüksekse fan sesidir. Sesi kısmak için monitör alacağına ucuz bi işl.soğutucu almak gerekiyor.

alperenxz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nedense aklıma monitörünün çözünürlüğü düşük olduğu için CPU yükünün arttığı ve daha fazla ısındığı ve daha fazla ısındığı için fanın daha hızlı döndüğü fikri geldi. :D
yani ne yapmam gerekiyor bu durumda :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyunda işlemci sıcaklığına bi bak. Yüksekse fan sesidir. Sesi kısmak için monitör alacağına ucuz bi işl.soğutucu almak gerekiyor.
işlemci sıcaklığına nerden bakıldığını bilmiyorum ama %12 si kullanılıyor .