Donanım RX 5600 XT vs RTX 2060

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

war0anty

Üyecik
Ne zaman çıkarlar ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

:):):)

Bu durumda ne yapayım, ne tercih edeyim :)
Bence beklemeye değmez eğer 3.nesil bir işlemci almayacaksanız b450 yeter.

Ama zaman verebilirim bazi rivayetlere göre 16 haziranda satışa sunulacak

koltar

Üyecik
Valla ryzen 5 3600 alacağım dostum onun yanında en uygun fiyat performansta ekran kartı tercihinde zorlanıyorum yalnızca.

+750 TL verilir mi 5700 yerine 5700xt almak için?

Eğer +750 TL verecek kadar bir fark yoksa aralarında 5700 mü +350 TL farkla 2060s mi?

Yaşadığım tek ve en büyük kararsızlık bu.

En son gidip bunu alacağım sanırım. Bana dur bunu alma diyebilir misin? AMD R5 3600-MSI RX 5700 MECH GP OC-B450M-A PRO MAX-OCZ 480GB- KINGSTON 16GB RAM - Vatan Bilgisayar

war0anty

Üyecik
Valla ryzen 5 3600 alacağım dostum onun yanında en uygun fiyat performansta ekran kartı tercihinde zorlanıyorum yalnızca.

+750 TL verilir mi 5700 yerine 5700xt almak için?

Eğer +750 TL verecek kadar bir fark yoksa aralarında 5700 mü +350 TL farkla 2060s mi?

Yaşadığım tek ve en büyük kararsızlık bu.

En son gidip bunu alacağım sanırım. Bana dur bunu alma diyebilir misin? AMD R5 3600-MSI RX 5700 MECH GP OC-B450M-A PRO MAX-OCZ 480GB- KINGSTON 16GB RAM - Vatan Bilgisayar
Dostum bunun cevabını yukarıda verdim.

aimnil

Doçent
Ne zaman çıkarlar ?

:):):)

Bu durumda ne yapayım, ne tercih edeyim :)
Yakında çıkar bir ay sürmez diye tahmin ediyorum. Sync için amd sync desteği olmayan monitöre de destek veriyor ama bir freesync kadar iyi değil tabi. Valla bilemedim 2 seçenek var : İlerde monitör değiştirmek / Monitörü de fiyata dahil edip biraz daha uygun bir sistem toplamak. Ne kadar ekran kartı da alsan 60 fps den yukarısını göremeyeceksin ekranda bu monitörle kalmayı düşünüyorsan o sistem gereksiz oluyor.

war0anty

Üyecik
Yakında çıkar bir ay sürmez diye tahmin ediyorum. Sync için amd sync desteği olmayan monitöre de destek veriyor ama bir freesync kadar iyi değil tabi. Valla bilemedim 2 seçenek var : İlerde monitör değiştirmek / Monitörü de fiyata dahil edip biraz daha uygun bir sistem toplamak. Ne kadar ekran kartı da alsan 60 fps den yukarısını göremeyeceksin ekranda bu monitörle kalmayı düşünüyorsan o sistem gereksiz oluyor.
Evet mantıklı diyor sana Viewsonic VX2458 C-MHD modelini öneriyorum çok iyi bir monitör 1400 tl.

aimnil

Doçent

6900 TL ya da ekran kartını böyle yap;

o zaman 7500 TL oluyor.

Vatandaki veya herhangi bir hazır sistemi alma bence çünkü içine illa mide bulandırıcı bir şey sokuyorlar.

Son düzenleme:

koltar

Üyecik

6900 TL ya da ekran kartını böyle yap;

o zaman 7500 TL oluyor.

Vatandaki veya herhangi bir hazır sistemi alma bence çünkü içine illa mide bulandırıcı bir şey sokuyorlar.

Çok teşekkür ederim öneri için, zahmet edip toplamışsınız. Gerçekten çok güzel görünüyor.

Ancak linkini verdiğim bu sistemle arasında 250 TL fiyat farkı var. Kredi kartı vade farkları girince tek tek 400'e çıkar en az. Üstelik özellik bakımından tamamen aynı görünüyor.

Sizin bu linkteki sistemde midenizi bulandıran bir parça var mı? AMD R5 3600-MSI RX 5700 MECH GP OC-B450M-A PRO MAX-OCZ 480GB- KINGSTON 16GB RAM - Vatan Bilgisayar

Varsa midenizi bulandıran bir parça dikkate alacağım. Teşekkür ederim.

aimnil

Doçent
Çok acele etmiyorsanız yine de B550 anakartları beklemenizi öneririm.

Çok teşekkür ederim öneri için, zahmet edip toplamışsınız. Gerçekten çok güzel görünüyor.

Ancak linkini verdiğim bu sistemle arasında 250 TL fiyat farkı var. Kredi kartı vade farkları girince tek tek 400'e çıkar en az. Üstelik özellik bakımından tamamen aynı görünüyor.

Sizin bu linkteki sistemde midenizi bulandıran bir parça var mı? AMD R5 3600-MSI RX 5700 MECH GP OC-B450M-A PRO MAX-OCZ 480GB- KINGSTON 16GB RAM - Vatan Bilgisayar

Varsa midenizi bulandıran bir parça dikkate alacağım. Teşekkür ederim.
Aynı değil işte anakart farkı var, Ramler 3000mhz tek ram (tabiri caizse çöp), Güç kaynağı o fiyata alınan sisteme konulmaz yeterince iyi değil koruma devresi açısından.

250 TL birşey değil ama o vade farkı koyma işi kötü ya :( çok koyuyor üstüne malesef.

Son düzenleme:

Son mesajlar