RX 460 düşük FPS sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhaba.
MSI Rx460 tek fanlı versiyonunu kullanmaktayım.
internetten benim kullandığım sistemin aynısını kullanıp bu ekran kartını takarak 60-75 fps arası alıyor ama ben 30-40 arası alıyorum. gtx 750 ti kullanıyordum eskiden o bile 60fps nin üstündeydi.
1518820877396.png
Garibime giden ibr noktada soldaki tablodaki gibi grafikler ve oyundayken %100 olup bianda %0 a düşüyor bianda %30 a çıkıyor çok oynak ve saçma değerlere sahip. sorun muhtemelen bundan. bunu nasıl önleyebilirim.şimdiden teşekkürler

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhaba.
internetten benim kullandığım sistemin aynısını kullanıp bu ekran kartını takarak 60-75 fps arası alıyor ama ben 30-40 arası alıyorum. gtx 750 ti kullanıyordum eskiden o bile 60fps nin üstündeydi.
1518820877396.png
Garibime giden ibr noktada soldaki tablodaki gibi grafikler ve oyundayken %100 olup bianda %0 a düşüyor bianda %30 a çıkıyor çok oynak ve saçma değerlere sahip. sorun muhtemelen bundan. bunu nasıl önleyebilirim.şimdiden teşekkürler
şaka maka sınav notları okunurkenki kalbimin atışı gibi tablo :D

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba.
Ekli dosyayı görüntüle 35268Garibime giden ibr noktada soldaki tablodaki gibi grafikler ve oyundayken %100 olup bianda %0 a düşüyor bianda %30 a çıkıyor çok oynak ve saçma değerlere sahip. sorun muhtemelen bundan. bunu nasıl önleyebilirim.şimdiden teşekkürler

şaka maka sınav notları okunurkenki kalbimin atışı gibi tablo :D
Merhaba;
Driverlar ve Bios güncel mi?
İnternetteki ile sizin performansınız aynı çıkmaz. Onun kullandığı işlemci daha iyi olabilir ya da rami daha fazla olabilir. Bunlarda FPS'i etkiler.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhaba;
Driverlar ve Bios güncel mi?
İnternetteki ile sizin performansınız aynı çıkmaz. Onun kullandığı işlemci daha iyi olabilir ya da rami daha fazla olabilir. Bunlarda FPS'i etkiler.
driver ler ve bios en güncel'de. gariptir ki minecraft oynarken bu sorun yok :D.
directx tenmi kaynaklı anlayamadım.

internettten baktığım videolar benim kullandığım işlemciyi ve benden 266mhz daha güçlü ram kullanıyor(8gb)
acaba eski driverleri kurmak daha mı mantıklı?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
driver ler ve bios en güncel'de. gariptir ki minecraft oynarken bu sorun yok :D.
directx tenmi kaynaklı anlayamadım.

internettten baktığım videolar benim kullandığım işlemciyi ve benden 266mhz daha güçlü ram kullanıyor(8gb)
acaba eski driverleri kurmak daha mı mantıklı?
Peki Windows güncel mi?

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Peki Windows güncel mi?
düzenli güncellemesini yapıyorum. en güncel sürümde :).

driveri 16.12.2 sürümüne aldım düzeldi sorun. yine o videolardaki gibi fps alamıyorum ama kullanım hemen hemen normale döndü ve fps arttı baya. en güncel her zaman en iyi değilmiş demek ki :).

gta 5 oynarken directx tarzı bir hata verdi sonra pc yi yeniden başlattım bilgisayarın %90 oranında küçüldü ekran karıncalandı mauseyi oynatınca dondu falan aha dedim bozuldu kart. neyse driver ile alakalı sorunmuş silip yükleyince düzeldi :D

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
düzenli güncellemesini yapıyorum. en güncel sürümde :).

driveri 16.12.2 sürümüne aldım düzeldi sorun. yine o videolardaki gibi fps alamıyorum ama kullanım hemen hemen normale döndü ve fps arttı baya. en güncel her zaman en iyi değilmiş demek ki :).

gta 5 oynarken directx tarzı bir hata verdi sonra pc yi yeniden başlattım bilgisayarın %90 oranında küçüldü ekran karıncalandı mauseyi oynatınca dondu falan aha dedim bozuldu kart. neyse driver ile alakalı sorunmuş silip yükleyince düzeldi :D
Sanırım sizin yüklediğiniz sürücü betaydı. Beta sürücüler sorun çıkartabiliyor.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Sanırım sizin yüklediğiniz sürücü betaydı. Beta sürücüler sorun çıkartabiliyor.
sanırım :D

bir ide işlemcinin core clock:605 memory clock: 875 miş. bi stress test yapayım dedim 17-18 fsp furmark 1920x1080 msi afterburneri açınca farkettim. düzelttim 30fps ye çıktı neredeyse 2 katına :)

neyse eski driver ler kraldır :D

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhaba.
Daha önce forumda bu konuyu açmıştım ama sorunum düzeldi sanıyordum. hayla aynı sorun devam ediyor ne yazıkki.

-Driver'ler güncel
-Windows orjinal ve son sürüm
-Bios güncel
-O.C. Yapılmadı

Sistemim:
- Amd athlon x4 840
- MSI AMD rx 460
-A68HME33-V2 Anakart

Eskiden gtx 750 ti 2gb kullanıyordum. rx 460 a geçtim daha fazla fps ümidi ile. her oyunda fps'm gtx 750 ti da 60 ken bu ekran kartında 30 du.
Ekran kartının böyle değişik saçma bi raporu var
1518820877396-png.35268

internetten 1 dakikanızı ayırıp gtx 750 ti vs rx 460 yazın. her türlü oyunda nasıl fark attığı ortada.
ama benim fps'm yarıya düştü :(.

Kafayı yiyeceğim acilen yardım edin.

Merhaba.
Daha önce forumda bu konuyu açmıştım ama sorunum düzeldi sanıyordum. hayla aynı sorun devam ediyor ne yazıkki.

-Driver'ler güncel
-Windows orjinal ve son sürüm
-Bios güncel
-O.C. Yapılmadı

Sistemim:
- Amd athlon x4 840
- MSI AMD rx 460
-A68HME33-V2 Anakart

Eskiden gtx 750 ti 2gb kullanıyordum. rx 460 a geçtim daha fazla fps ümidi ile. her oyunda fps'm gtx 750 ti da 60 ken bu ekran kartında 30 du.
Ekran kartının böyle değişik saçma bi raporu var
1518820877396-png.35268

internetten 1 dakikanızı ayırıp gtx 750 ti vs rx 460 yazın. her türlü oyunda nasıl fark attığı ortada.
ama benim fps'm yarıya düştü :(.

Kafayı yiyeceğim acilen yardım edin.
Bir ide 60 derecenin üstüne çıkmıyor hiç.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhabalar;

Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz?Bilgisayarınızı Malwarebytes ile taratabilir misiniz?

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhabalar;

Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz?Bilgisayarınızı Malwarebytes ile taratabilir misiniz?
Windows 10 enterprise en son sürüm.

Malwarebytes değilde kaspersky var onla tarama yaptım bile. malvarebytes e göre daha gelişmiş bir program

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Windows 10 enterprise en son sürüm.

Malwarebytes değilde kaspersky var onla tarama yaptım bile. malvarebytes e göre daha gelişmiş bir program
Malwarebytes zaten tam bir virüs tespit aracı değildir.Virüs programları ile bulunamayan ama performansa direkt etki eden zararlı yazılımları bulur.Bu arada bilgisayarımı ilk aldığım zaman Freedos tu ve mecburiyetten Enterprise kurmak zorunda kalmıştım.Bende açıkçası böyle sorunlar çekmiştim ama daha sonrasında hemen Windows 10 Home kurunca sıkıntım kalmamıştı.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Malwarebytes zaten tam bir virüs tespit aracı değildir.Virüs programları ile bulunamayan ama performansa direkt etki eden zararlı yazılımları bulur.Bu arada bilgisayarımı ilk aldığım zaman Freedos tu ve mecburiyetten Enterprise kurmak zorunda kalmıştım.Bende açıkçası böyle sorunlar çekmiştim ama daha sonrasında hemen Windows 10 Home kurunca sıkıntım kalmamıştı.
sence windows 10 home formatımı atayım diyorsun. böyle sorunlar oldu derken bu tarz aşırı düşük performans sorunları mı?

ben hemen malwarebytes taramsını yapayım da.

yeni anakart ve işlemci almayı düşünüyorum. ondan sonra format atma planım vardı.

sence windows 10 home formatımı atayım diyorsun. böyle sorunlar oldu derken bu tarz aşırı düşük performans sorunları mı?

ben hemen malwarebytes taramsını yapayım da.

yeni anakart ve işlemci almayı düşünüyorum. ondan sonra format atma planım vardı.
buarada bu forumu harbiden çok seviyorum ya :D. te*****t(anladınız siz) gibi forumlarda konu yu yanlış yere açayım veya 1 harf hatası yapayım direk ban :D artık konularda millet nekadar özenli yazarsam yazayım 1 gün mesaj yeme banı yiyeceğim ama diye başlıyor :D

malwarebytes taraması bitti. Maşallah 107 tane sorun çıktı hepsini düzelttim

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Eğer anakart ve işlemciyi yakın zamanda değiştirecekseniz gerek yok format atmaya.Bu parçaları alacağınız zamanda yardımcı oluruz :)

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Eğer anakart ve işlemciyi yakın zamanda değiştirecekseniz gerek yok format atmaya.Bu parçaları alacağınız zamanda yardımcı oluruz :)
valla okadar kararsızım ki.
fiyat perofrmans olarak xeon işlemcileri tercih etmeyi düşünüyorum.
elime yakın zamanda 1155 pin anakart geçecek. ben o anakartı alıp xeon e3 1220 mi alsam
para koyup 1333 yani x58 chipset anakart ve xeon e5649 işlemcimi alsam

2. el alacağımı herhalde yeterince belli ettim o konuda fikir verirseniz sevirim :)

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Bu seçenek daha iyi olur.
bende öyle düşünüyorum. sahibinden dışında eski nesil 1155 anakart g870 işlemci falan bunları hızlı bir şekilde satabileceğim gruplar falan biliyormusunuz?

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
öyle değilde facebook grubudur falan :)

crack kullandığım 2-3 tane program var sağolsun malware bytes onlarıda silmiş :D
Ciddi problem olmadığı sürece Malwarebytes hiçbir şeyi silmez.Ben Windows'u crackli kullanıyorum :D.Ayrıca Photoshop,Office,Sony Vegas,Revo Uninstaller gibi crackli kullandığım birçok program var hiçbirinde sıkıntı yaşamadım Malwarebytes ile.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ciddi problem olmadığı sürece Malwarebytes hiçbir şeyi silmez.Ben Windows'u crackli kullanıyorum :D.Ayrıca Photoshop,Office,Sony Vegas,Revo Uninstaller gibi crackli kullandığım birçok program var hiçbirinde sıkıntı yaşamadım Malwarebytes ile.
zaten sadece bandicamın crack'ini sildi :D photoshop cc2018 v.s. onlara dokunmadı :d