Rüyalarım yüzünden uyuyamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

prosed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba.. Küçükken bi kaç rüya gördüm bazıları gerdi ve bazıları germedi ama gecelerce yatakta uyanık kaldıgımı, saatlerce ağladıgımı bilirim:)

Bu olay uykuya tam daldım dalacam derken veya gözlerimi kapatır kapatmaz olmaya başlıyor. Şırşırşır diye bi sesle birisi yanıma ışınlanıyormuş gibi oluyor ama dibimde yani hissediyorum onun yanımda oldugunu sonra beni sırtımdan yakalıyor ve karşı apartmana ruhumu taşıyor ve birden bırakıyor tam yere yakılacakken deli gibi bi sirkilmeyle uyanıyorum, başlıyorum ağlamaya. Bu tabi uzunca bi süre devam ediyor. Ondan sonra ara ara şır şır sesle birileri gene geceleri geliyor bunu yapmaya devam ediyor.. Aynı şekilde bazen şır şır sesiyle geliyor ve sadece geliyor geri gidiyor.. Tabi ben gene kendimi geriyorum korkuyorum. Bi gün şırşır sesi geldi sırtüstü uyuyordum bu sefer üzerimdeki yorganı aldı üzerime çekti tirtir titredim ve ayaklarım deli gibi sallandı sanki beni çarpıyor gibiydi o titremeyle çoraplarım çıktı ayagımdan. Sonra bi gün gene uyuyordum bacagımın altından bi yılan veya bi su canlısı gibi birşey girdi ve o hiç germedi. Bu böyle 5-6 sene devam etti çocuklugum mahfoldu diyebilirim. Ağladım gecelerce kendimi gere gere bi hal oldum :D Bunların anlamı ne ? Benim cezam neydide bunları yaşadım anlamıyorum. Sonra ara ara gene uğradı o şırşır sesi. Ama sadece uğradı.. O her uğradıgında içim üşüyor gibi oluyordu ve vucudum geriliyordu. Ve bu yıllar sonra tekrar tekrarladı ve o tekrar oldugunda bana dokundu.

Herneyse bunların anlamı neydi? Neydi bu yaşadıklarım bi tahmini bi bilgisi olan varmı ?

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,294
Merhaba.. Küçükken bi kaç rüya gördüm bazıları gerdi ve bazıları germedi ama gecelerce yatakta uyanık kaldıgımı, saatlerce ağladıgımı bilirim:)

Bu olay uykuya tam daldım dalacam derken veya gözlerimi kapatır kapatmaz olmaya başlıyor. Şırşırşır diye bi sesle birisi yanıma ışınlanıyormuş gibi oluyor ama dibimde yani hissediyorum onun yanımda oldugunu sonra beni sırtımdan yakalıyor ve karşı apartmana ruhumu taşıyor ve birden bırakıyor tam yere yakılacakken deli gibi bi sirkilmeyle uyanıyorum, başlıyorum ağlamaya. Bu tabi uzunca bi süre devam ediyor. Ondan sonra ara ara şır şır sesle birileri gene geceleri geliyor bunu yapmaya devam ediyor.. Aynı şekilde bazen şır şır sesiyle geliyor ve sadece geliyor geri gidiyor.. Tabi ben gene kendimi geriyorum korkuyorum. Bi gün şırşır sesi geldi sırtüstü uyuyordum bu sefer üzerimdeki yorganı aldı üzerime çekti tirtir titredim ve ayaklarım deli gibi sallandı sanki beni çarpıyor gibiydi o titremeyle çoraplarım çıktı ayagımdan. Sonra bi gün gene uyuyordum bacagımın altından bi yılan veya bi su canlısı gibi birşey girdi ve o hiç germedi. Bu böyle 5-6 sene devam etti çocuklugum mahfoldu diyebilirim. Ağladım gecelerce kendimi gere gere bi hal oldum :D Bunların anlamı ne ? Benim cezam neydide bunları yaşadım anlamıyorum. Sonra ara ara gene uğradı o şırşır sesi. Ama sadece uğradı.. O her uğradıgında içim üşüyor gibi oluyordu ve vucudum geriliyordu. Ve bu yıllar sonra tekrar tekrarladı ve o tekrar oldugunda bana dokundu.

Herneyse bunların anlamı neydi? Neydi bu yaşadıklarım bi tahmini bi bilgisi olan varmı ?
seninkiler iyimiş ben 1 rüya gördüm sadece ama cidden travma sebebi gibi bişeydi

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,294
rüyamda eve değişik bi tablo alınıyodu tablo çok garipti bakan deliriyoyodu ve yamyam oluyodu aile üyeleri birbirini yiyodu off çok kötüydü
Mesaj otomatik birleştirildi:

rüyamda eve değişik bi tablo alınıyodu tablo çok garipti bakan deliriyoyodu ve yamyam oluyodu aile üyeleri birbirini yiyodu off çok kötüydü
ayrıntılı anlatmadım çünkü düşündükçe korkuyorum :)

prosed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

ayrıntılı anlatmadım çünkü düşündükçe korkuyorum :)

Yaş kaç ? Ben bu anlattıklarımı geçenlerde görmedim yannız şöyle bi 10 yaşlarında filandım.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Ailene anlat, bir çözüm bulurlar.Aklıma ilk önce psikolog geldi.Bir diğer ihtimal bi hocaya okutsunlar seni.

prosed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yaşım şuan benim 27 :D O zamanlar senin yaşlarında veya 11-12 yaşlarında gene bende uykudan uyanıp ama hala uykudayım takvime bakıyorum ve o tarih benim ölüm tarihimmiş gibi gösteriliyor. Ve bi rüyamdan daha bahsedeyim tam uykuya daldım dalacakken beni birisi uyandırıyor koşarak annemin yattıgı odaya gidiyorum annem arkası dönük bi şekilde uyurken omzuna dokundugum gibi uyanıyor ve geri dönüyor gözleri ipiri gözüküyor. Korkarak sıçrayarak uyanıyorum tekrarlıyorum bunu annemin odasına gidiyorum ve sonra gene bu olay oluyor. Bu sefer bi daha uyanıyorum gerçekte uyanıyorum oturup aglıyorum filan. Bi nevi inception olayı işte

Ailene anlat, bir çözüm bulurlar.Aklıma ilk önce psikolog geldi.Bir diğer ihtimal bi hocaya okutsunlar seni.
İşin kötü yanı LOL oyununu hiç sevmememe ragmen müziklerini alt yazılı dinliyorum. Ve kendimle bağlantılar filan kuruyorum böyle çok hoş geliyor ayrıca kulağa.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,294
Yaşım şuan benim 27 :D O zamanlar senin yaşlarında veya 11-12 yaşlarında gene bende uykudan uyanıp ama hala uykudayım takvime bakıyorum ve o tarih benim ölüm tarihimmiş gibi gösteriliyor. Ve bi rüyamdan daha bahsedeyim tam uykuya daldım dalacakken beni birisi uyandırıyor koşarak annemin yattıgı odaya gidiyorum annem arkası dönük bi şekilde uyurken omzuna dokundugum gibi uyanıyor ve geri dönüyor gözleri ipiri gözüküyor. Korkarak sıçrayarak uyanıyorum tekrarlıyorum bunu annemin odasına gidiyorum ve sonra gene bu olay oluyor. Bu sefer bi daha uyanıyorum gerçekte uyanıyorum oturup aglıyorum filan. Bi nevi inception olayı işte

İşin kötü yanı LOL oyununu hiç sevmememe ragmen müziklerini alt yazılı dinliyorum. Ve kendimle bağlantılar filan kuruyorum böyle çok hoş geliyor ayrıca kulağa.
tam filmlik senaryo varya aslında filmi yazılmalı bu arada seninki baya kötüymüş

prosed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
tam filmlik senaryo varya aslında filmi yazılmalı bu arada seninki baya kötüymüş
Ama bunları bide benim açımdan yaşa ve hissediyormuş gibi gerçekmiş gibi hisset :D Yani bunları birebir yaşıyorsun ve ellerini ayaklarını heryerini hissediyorsun hissetmedigin bi rüya yokmuş gibi düşün

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,294
Ama bunları bide benim açımdan yaşa ve hissediyormuş gibi gerçekmiş gibi hisset :D Yani bunları birebir yaşıyorsun ve ellerini ayaklarını heryerini hissediyorsun hissetmedigin bi rüya yokmuş gibi düşün
off kötü olurdu :)

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Şimdi mahallede bir yere gidiyorduk, Babamlar, annemler, dedemler arabadan indi. Tek ben kaldım. Sonra araba yokuş aşağı gitmeye başladı. FRENE bastım durmadım emniyet frenini çektim o'da tutmadı. Sonra direksiyonu sağya kırdım dönmek için kamyon çarptı.

Birde 6 yaşımdaydım.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,294
Şimdi mahallede bir yere gidiyorduk, Babamlar, annemler, dedemler arabadan indi. Tek ben kaldım. Sonra araba yokuş aşağı gitmeye başladı. FRENE bastım durmadım emniyet frenini çektim o'da tutmadı. Sonra direksiyonu sağya kırdım dönmek için kamyon çarptı.

Birde 6 yaşımdaydım.
bende buna benzer bi rüya gördüm ama araba otamatik pilot la gidiyodu kendi kendine

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

Genellikle çocukluk döneminde maruz kalınan dini, cin, şeytan ruhani gibi olgular kokutucu şeyler çocuklarda tramvaya sebep olabiliyor. Bu yüzden çocuklarda din eğitimi pedagoglar tarafından önerilmiyor. Daha basitleştirilmiş şekilde anlatılabilir ama ben hiç gerek duymuyorum.

prosed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yok o zamanlar bu tarz şeyleri pek kafaya takmazdım. Tek yaptıgım şey çitos yiyip taso oynamaktı gulle oynamaktı vesaire. Bence birileri gördügümüz filmi yönetiyor. Belli kimyasallarla vesaire.. Düşmanmı yok ? Var ve onlardan gıcıklanıyorum. Birde şeyden gıcıklanıyorum belli başlı ülkelerin ejderhaları oluyor bazısı siyah bazısı beyaz bazısı bilmemnede bilmemne. Bizdeyse dinazor var.. Kanatları olmayan ejderha ^^

Birde şeyler gıcıklandırıyor. Şu illumunati olayı. Dünyayı yönetenler bakın size bi video önerecem. Bu ejderha olayını daha kafa karıştırmadan şöyle anlatayım. Bazı köpeklerin çene yapısı uzun oluyor dimi ? Harry potter a gidelim oradada bi büyü yapıyorlar kedinin ruhuna giriyo bi kadın. İstedigi şekle girebiliyor. Yani Alicengiz oyunu diye aratırsanız google da ne demek istedigimi daha iyi anlarsınız. Herneyse konumuza dönelim. Kurt adam hikayelerinide duymuşsunuzdur. Ufak çaplı bilim kurgu yapacam. Bize küçükken ne vuruyorlar ? Kuduz aşısı dimi peki bazı insanlara bu vurulmazsa ? 6. hisleri vesaire çok acık olurmuş kurtların. Vede kedilerinde mistik güçleri filan varmış bildigime göre. Uzun çeneli köpekleri düşünün. Sweps diye bi içecek var mesela orda At ve Aslan resmi var ambleminde. Uzun çeneli köpek ve kafasının üst tarafı büyük bi aslan. Şimdi bunun melezini kafanızda canlandırın. Bi ejderha kafasına dönüşmezmi ? Sadece ufak çaplı bi betimleme yapın istedim anlatışım çok kötüydü kabul ediyorum.

Ve geçenlerde google a atatürk yazdım. Atatürkün kulakları 3-4 farklı çeşitte farklı farklı gözüküyordu.

Buda bi nevi alicengiz oyunumuydu? Yoksa üzerime bi oyun oynanıyor gibimiydi ? Çünkü rap parçalarında vesaire kendimi görüyorum ve buluyorum. Lol oynamama ragmen kendimle birşeyleri bağdaştırıyorum. Deli olmamama ragmen adımı deliye cıkartmak isteyen insanlar tanıyorum.

Bi film önerisinde bulunayım hazırda bunları anlatmışken; Filmin adı komplo teorisi
filmin slogani paranoyak olmaniz izlenmediginiz anlamina gelmez idi.

İşin sonunda kendimi arıyorum kimim bende kimim ben diye.. Şu son 4 aydır yaşadıgım sıkıntılı sağlık durumları beni dahada kaygıya düşürüyor. Ellerim buz gibi soguk ve cansız reflekslerim kalmadı vesaire.

Yakında ejderyaya dönüşmezsem iyi :rolleyes:

Herneyse konumuz şuan bu değil sizin gördügünüz rüyalar varmı ? Garip olan ne biliyim bi gün hiç ayaklarınızdan bi yılan girmiş gibi hissettinizmi uykuya dalacakken ?

Son düzenleme:

prosed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güncel konu troll filan değil arkadaşlar yaşadıklarım tamamen gerçek ve gerçekten sizin yorumlarınızı bekliyorum. Eğer benim troll olmadığımı anlamak isteyen varsa özelden yazsın numaramı bırakayım vede konuşalım nekadar ciddi olduğumu anlasın..

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Rüyalar senin hayallerindir.Gerçek hayatta yaşadığın yada başkasının yaşadığı olayo görebilirsin.Eğer uyanmak istersen ellerine bakmaya çalış.O zaman büyük ihtimalle rüyandan kurtulursun.Rüyadan kalktığında onu bir şekilde kaydet.Sesli veya yazılı.

prosed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Rüyalar senin hayallerindir.Gerçek hayatta yaşadığın yada başkasının yaşadığı olayo görebilirsin.Eğer uyanmak istersen ellerine bakmaya çalış.O zaman büyük ihtimalle rüyandan kurtulursun.Rüyadan kalktığında onu bir şekilde kaydet.Sesli veya yazılı.
İşin kötü yanı ne biliyormusun ? Şimdilerde vede biraz daha öncesinde yani 5-6 senedir hatta belki daha fazladır hiç rüya görmüyorum. Ben genel anlamda rüya görmem zaten çocukken yaşadığım rüyalar için belli bi kuruluştan şüpheleniyorum. Demek istediğim üzerime oyun oynanıyor gibi bişey. Şimdilerde iyice sağlığımdan oldum ve haraketsizim kendimi hastaneye götürecek bile takatim yok kendime gram bakmıyorum vesaire.. Durumlar çok kötü dostum. Burada herşeyi açığıyla konuşmak hoş değil en azından kendim hakkında ama emin ol durumlar çok kötü :) Özelden konuşma diye birşey varsa PM'den yaz durumları daha açık konuşuruz. Şuan konumuz rüyalar olsun.

Bu arada gördüğüm rüyalar o kadar garip oluyor gerçekçi veya gerçekçiye yakın fakat çok mistik veya hale getirilmiş oluyor ki unutmak mümkün olmuyor inan. O sebepten yazmaya ihtiyaç kalmıyor :confused:

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Rüya görmeden mümkün değil.Her rüya kabus olmak zorunda değil.Kabuslarından kurtulmak istiyorsan hayatındaki düzeni değiştir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Rüyalar konusunda size bir kaç tavsiyede bulunacağım. Eğer riayet ederseniz hiçbir zaman sorun yaşamazsınız:

Eğer sizi etkileyen bir rüya ise:
a)Kötü, korkutucu bir rüya ise: Uyandığınızda sol yanınıza dönün, üç kez tükürün. Ve o rüyayı asla ama asla, kimseye söylemeyin, anlatmayın. Böyle yaptığınızda asla size bir zarar gelmez. Korkmayın. Ama
eğer anlatırsanız, o rüyadan gerçekten korkmalısınız. Başınıza gerçekten bir felaket gelebilir. Tekrar ediyorum, kötü rüyayı bu yüzden sakın anlatmayın. Dediğim gibi hareket edin.
b)Gördüğünüz etkileyici rüyanız şayet iyi bir rüyaysa, hakkınızda hayırlı bir rüya olduğuna eminseniz o
takdirde mutlak surette rüyalar hakkında bilgisi olan, her zaman iyilik düşünen, kalbi temiz birine
anlatın ve onun yorumlamasını isteyin. Eğer iyi rüyanızı kötü ruhlu, kötü düşünen birine anlatırsanız
bu durumda iyi rüyanızı bile kötüye yorumlar ve sizi ni'metten mahrum bırakır. Çünkü rüya nasıl yo-
rumlanırsa öyle tecelli eder.

sinirli_adam

Asistan
Reaksiyon puanı
79

Ben ruyada degilde gercek hayata bazen boyle seyler yasadim yorumlari okuyunca uyumaya korkuyorum suan ??

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Yaşım 23 ve bu yaşıma kadar görüp hatırladığım rüya sayısı 10 u geçmez. Kabusta olsa yine iyi diyebiliriz.
Gece yatıyorum ve sabah kalkıyorum. Arada hiç bir şey yok. Lisanslı sporculuk dönemim dahil hiç bir zaman hafif uykuya sahip olmadım da. Biri vurmadan uyanamam ne tuvalet ne üşüme hiç birini zerre hissetmem. Şuan hepinizi çok kıskandım ?
Bu arada 1999 depreminin bir kaç hafta öncesinden itibaren hatırlıyorum (2 2.5 yaşlarım)

acayipiyi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bahsettiğin ejderhalar bunlar mı ? gariptir benim dikkatimi çeken videonun sonunda adamın kafasının yansıması yok. allah allah

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199

Valla rüyanı bir aksiyon kitabı gibi okudum Allah yardım etsin uyumadan önce koruyucu duaları oku Allah'ın izniyle iyleşirsin