Rüyada cin görmek

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
209
Gençlik,rüyamda cin gördüm,o kadar gerçeksiydi ki çok korkuyorum.Gece 5te uyandım,uyuyamıyorum.Yoksa cin falan mı gerçekten ?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Gençlik,rüyamda cin gördüm,o kadar gerçeksiydi ki çok korkuyorum.Gece 5te uyandım,uyuyamıyorum.Yoksa cin falan mı gerçekten ?
Hocam birincisi siz daha önce cin gördünüz mü ve ya gören biri size anlattı mı? Yani cinlerin görüntüsünü nereden biliyorsunuz? İkincisi İslam'a göre cinlerin varlığı ruhani boyuttadır. Onların fizikî dünyaya herhangi bir etkileri yok. (Kötü yola sapmışlar dışında.) Yani sizin uyurken beyninizin oluşturduğu görüntülere etki edeceklerini sanmıyorum. Hadi diyelim cin olsun. N'apabilir? Yani cin çarpması vs. tamamen Arap kültürü uydurması diye hatırlıyorum araştırmalarımdan. Ayrıca Müslüman olmayan toplumlarda da böyle olayları cinlere vs. ruhani varlıklara bağlayanlar çok. Korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Hadi cinler dünyaya etki edebilsin. Allah'ın seni kendini savunamadığın şeylerden korumaz mı?

Son düzenleme:

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
209
Siyah renkli ve öyle durup bakıyor muydu sana
Hayır,rüyamda geceleyin uyanmıştım,ışıklar kapalıydı annem babam yoktu,onları aradım evde,odaya gittiğimde salonun ışığı yandı,gittim.Annem vardı,oğlum falan dedi,bende sen cinsin dedim sonra ürpertici bişiler dedi,hatırlamıyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Hayır,rüyamda geceleyin uyanmıştım,ışıklar kapalıydı annem babam yoktu,onları aradım evde,odaya gittiğimde salonun ışığı yandı,gittim.Annem vardı,oğlum falan dedi,bende sen cinsin dedim sonra ürpertici bişiler dedi,hatırlamıyorum.
Cinlere inanıyorsan bilinçaltın onu sana herzaman göstericektir.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Düzenli olarak Kur'an-ı Kerim okumaya ve namaz kılmaya başla bir daha gelmez ama gelmeye devam ederse kutsal su ile banyo yap.

Son düzenleme:

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Bayağı güldüm bu konuya. İnancın nedir bilmiyorum fakat bu tür durumlar gerçek değil. Beynin tarafından aldatılıyorsun, rüya işte.
Cinler ve rüyalar gerçeklikten bir parçalardır. Beyninde olmayan şeyi zaten rüyasında göremez. Ayrıca cinin musallat olduğu durumlar olabilir, dediğim gibi nas ve felak sonra sıkıyorsa gelsin. :D

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Cinlere inanıyorsan bilinçaltın onu sana herzaman göstericektir.
Onlar zaten var. Ben cin gördüm 2 kere o da. Siyah renkli iri gözlü, siyah renkli kıllı vücut ve boyu kısaydı (1.60 falan). Benim yanımda dikilip bana bakıyordu ama bir şey demedi hiç. Ondan sonra Euzu besmele çekince gitti. Rüyada cin görmek bir günahından tövbe etmediğin anlamına gelir. Benimde bir günahım vardı ve tövbe edince bir daha görmedim. Ek olarak, Allah'ın gizli ilimlerinden olan Havas ilmi cinlerle alakalıdır (göz perdesi kaldırma, hüddamlık vs).

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Onlar zaten var. Ben cin gördüm 2 kere o da. Siyah renkli iri gözlü, siyah renkli kıllı vücut ve boyu kısaydı (1.60 falan). Benim yanımda dikilip bana bakıyordu ama bir şey demedi hiç. Ondan sonra Euzu besmele çekince gitti. Rüyada cin görmek bir günahından tövbe etmediğin anlamına gelir. Benimde bir günahım vardı ve tövbe edince bir daha görmedim. Ek olarak, Allah'ın gizli ilimlerinden olan Havas ilmi cinlerle alakalıdır (göz perdesi kaldırma, hüddamlık vs).
Cin görüp görmediğini anlayamazsın ki. Daha önceden de görmüş olman gerekir.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Cin görüp görmediğini anlayamazsın ki. Daha önceden de görmüş olman gerekir.
Gördüm diyorum. Ayrıca karabasan olarakta gelmişti. Karabasan ise bir kâfir cin türü. 378 cin kavminden kâfir olanları sırt üstü ya da yan yattığında, ekmek kırığı vs. de varsa gelirler ve seni felç ederler. İçimden 2 kere Nas okuyunca defolup gitmişti (1. okuyuşumda elimi azıcık oynatır gibi oldum. 2. de düzelmiştim).

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Gördüm diyorum. Ayrıca karabasan olarakta gelmişti. Karabasan ise bir kâfir cin türü. 378 cin kavminden kâfir olanları sırt üstü ya da yan yattığında, ekmek kırığı vs. de varsa gelirler ve seni felç ederler. İçimden 2 kere Nas okuyunca defolup gitmişti (1. okuyuşumda elimi azıcık oynatır gibi oldum. 2. de düzelmiştim).
Tamam görüp görmediğine inanmıyorum demiyorum. Onun karabasan ya da cin olduğunu anlayamazsın, sen insanları hiç bilmesen; bir insan gördüğünde direk insan mı dersin?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Tamam görüp görmediğine inanmıyorum demiyorum. Onun karabasan ya da cin olduğunu anlayamazsın, sen insanları hiç bilmesen; bir insan gördüğünde direk insan mı dersin?
Bak, gördüğüm şey insan değildi cidden. Son yaşadığım karabasan vakasında Nas okumadan önce benim kulağıma Kü'fe dilinde bir şeyler söyledi. Sesini tarif etmem imkansız çünkü hiçbir insan öyle bir ses çıkaramaz.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Ama bunu açıkladığın kişi Allah'a inanmıyor ve muhtemelen o gerçek bir tane değildi ve sana Allah göstermedi çünkü eğer tövbe edilmemiş günah yüzünden geliyor olsalardı bana 3-4 kere gelmeleri lazımdı ama hiç gelmediler yani geriye en mantıklı açıklama olarak kendi bilinç altının gösterdiği kalıyor ki cinlerle inanıyorsan ve onlarla ilgileniyorsan bilinç altının sana cin göstermesi normaldir.

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Ama bunu açıkladığın kişi Allah'a inanmıyor ve muhtemelen o gerçek bir tane değildi ve sana Allah göstermedi çünkü eğer tövbe edilmemiş günah yüzünden geliyor olsalardı bana 3-4 kere gelmeleri lazımdı ama hiç gelmediler yani geriye en mantıklı açıklama olarak kendi bilinç altının gösterdiği kalıyor ki cinlerle inanıyorsan ve onlarla ilgileniyorsan bilinç altının sana cin göstermesi normaldir.
Bende bu duruma katılıyorum çünkü her günah işleyene cin gösterilse falan saçma bir durum oluşurdu. Cinler de bizim gibi bir sınava tabi tutuluyorlar, Allah sana belki de meleklerden birini gösterdi, bilemezsin ki bunu. Azrail, kafirler için en korktuğu şeye dönüşecek, müslümanlar için korkmayacağı bir şeye dönüşecek.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Hayır, her zaman bu dediğim olay olmuyor zaten (belirtmeyi unuttum). Gösteren kendileri (cinlerin insan bedenine girme ve istediğini yaptırma yeteneği mevcuttur. Musallat olduklarına (ağır musallat ise) göz perdesini bile kaldırırlar). İnsan fıtratı ne Allah'ı görmeyi ne cin görmeyi ne de melek görmeyi kaldırır. Cinlere alışmak gerekiyor korkmamak için korkutucu görünümleri vardı. Mesela ben onları göz perdemi kaldırsam korkarım hatta akıl dengemi bozarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@_Zaur_ Allah'tan hidayet dileyerek müslüman olabilirsin (bazı ateistler tekrar müslüman olmuş dua ederek). Bu senin hayrına olur. :)

intocrates

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
316
Şunu hatırlamaya çalışmanı istiyorum. Annenin ayakları insanın anatomik yapısına göre ters miydi?

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Hayır, her zaman bu dediğim olay olmuyor zaten (belirtmeyi unuttum). Gösteren kendileri (cinlerin insan bedenine girme ve istediğini yaptırma yeteneği mevcuttur. Musallat olduklarına (ağır musallat ise) göz perdesini bile kaldırırlar). İnsan fıtratı ne Allah'ı görmeyi ne cin görmeyi ne de melek görmeyi kaldırır. Cinlere alışmak gerekiyor korkmamak için korkutucu görünümleri vardı. Mesela ben onları göz perdemi kaldırsam korkarım hatta akıl dengemi bozarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@_Zaur_ Allah'tan hidayet dileyerek müslüman olabilirsin (bazı ateistler tekrar müslüman olmuş dua ederek). Bu senin hayrına olur. :)
Ben her gece yine de nas'ımı felak'ımı okur öyle yatarım. Allah'a şükür şu ana kadar böyle bir durum yaşamadım.
@_Zaur_ arkadaşa katılıyorum, bu senin için daha hayırlı olur. Tabii ki senin tercihin fakat zaman geldiği zaman pişman olma. :)

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Ben her gece yine de nas'ımı felak'ımı okur öyle yatarım. Allah'a şükür şu ana kadar böyle bir durum yaşamadım.
@_Zaur_ arkadaşa katılıyorum, bu senin için daha hayırlı olur. Tabii ki senin tercihin fakat zaman geldiği zaman pişman olma. :)
Ben de Nas Felak okuyorum. Ek olarak Allah'a zikir çekiyorum. Zikir çektiğin zaman anında uykun geliyor (kâfir cinler bu duruma dayanamaz. Allah'ın ayetleri onları yakıyor çünkü). Zikir çekmeye başladığımda rahatlatıcı manzaralı yerler görüyorum zihnimde ve sebebsiz esneme geliyor. :)

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
ben bir mümin olarak tek tavsiye verebilirim,
cinleri,melekleri tüm kavimleri(insanları) ve yer yurdunu evreni ve her şeyi yaratan Allah'tır ,Ona sığınıp yalnız ondan isterim.Keza herkes kendi dinini gerekliliklerini yerine getirir hristiyanlar,museviler vs... Allah'ın yarattığı bana zerre zarar veremez çünkü vesvese ve nefsimi ben Allah'a emanet ettim , benim vekilim Allah'tır .Bende gördüm o tip şeyler her zaman için Allah geldi aklıma ve o tip şeyler benden hep uzak ama olduklarını biliyorum ama dokunamıyorlar illa bir şekilde değil çünkü insanların yüzüne bakınca içini ve üzerindeki o nefsi görüyorum çünkü vekil olarak Allah yetendir.
(=

turuncuaşkına

Asistan
Reaksiyon puanı
144
bu tarz olaylar herkesin başına gelebilir bunun gibi olmasa da benim de geldi gerçek veyahut değil bunu tartışmanın da bir anlamı olduğunu düşünmüyorum bu yüzden en iyisi fazla kafaya takmamak

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Ben kızlara inanıyorum. Rüyada çoğu zaman kız görerim bazen çıplak filan :D ahsshahha
Cinlerden kat kat gerçekçi hemde.

Gerçektede görerim kızları. Oldu mu şimdi? ban yicem sizin yüzünüzden :D

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,875
Ben kızlara inanıyorum. Rüyada çoğu zaman kız görerim bazen çıplak filan :D ahsshahha
Cinlerden kat kat gerçekçi hemde.

Gerçektede görerim kızları. Oldu mu şimdi? ban yicem sizin yüzünüzden :D
Vallahi bu konu içerisinde bu tür bir yorum göreceğim aklıma bile gelmezdi. Benim inancım da sanırsam kızlar. Kızların gerçek olmadığını söyleyenleri görmüştüm.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
ben bir mümin olarak tek tavsiye verebilirim,
cinleri,melekleri tüm kavimleri(insanları) ve yer yurdunu evreni ve her şeyi yaratan Allah'tır ,Ona sığınıp yalnız ondan isterim.Keza herkes kendi dinini gerekliliklerini yerine getirir hristiyanlar,museviler vs... Allah'ın yarattığı bana zerre zarar veremez çünkü vesvese ve nefsimi ben Allah'a emanet ettim , benim vekilim Allah'tır .Bende gördüm o tip şeyler her zaman için Allah geldi aklıma ve o tip şeyler benden hep uzak ama olduklarını biliyorum ama dokunamıyorlar illa bir şekilde değil çünkü insanların yüzüne bakınca içini ve üzerindeki o nefsi görüyorum çünkü vekil olarak Allah yetendir.
(=
Ama Allah sınamak için musallat ettirebilir bir cine izin vererek. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...