Rusya Intel altyapılı anakart üretmeye başladı.

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,859
ДЕПО ( DEPO ) Computers firması ürettiği anakartın testlerden olumlu geçtiğini ve giriş segmetli DP310T modelli anakartıyla Rusyanın bir ilke imza attığını duyurdu.
Bu model anakart sadece All İn One bilgisayarlar için Intel H310 çipseti üzerine üretilecek.
Anakartın yer aldığı All İn One cihazı, DEPO Neos MF524 model ismine sahiptir.

DEPO_310_01.jpg

Anakart LGA 1151v2 socket`ine sahip olmasına karşın üzerinde, iki adet DDR4 SO-DIMM türde bellek ve iki adet M.2 SSD bellek girişleri mevcut.
Anakart All in One sisteme uygun hazırlandığına göre üzerinde Ekran kartı girişi olmaması normal bir hal gibi karşılanabilir.

DEPO Neos MF524 bilgisayarın görüntüsü aşağıda gördüğünüz gibidir.

Neos_MF524_01.jpg

Gördüğünüz üzere bilgisayarın 2mm kalınlığında Çok ince bir çerçevesi mevcut ve 23,8" büyüklüğünde olan ekran maksimum Full HD çözünürlüğe kadar çıkabiliyor.
Üreticinin Maksimum sistem bileşenleri Core i7-9700 sekiz çekirdekli işlemciyle beraber gelecektir. Bununla birlikte Rusya üretimli 16GB ram bellekli ve 480GB SSD bellekle üetileceğini duyurmuşlar.

Kaynak : 3D News ru
Çeviri- Bizzat kendim _Zaur_ ?

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
ДЕПО ( DEPO ) Computers firması ürettiği anakartın testlerden olumlu geçtiğini ve giriş segmetli DP310T modelli anakartıyla Rusyanın bir ilke imza attığını duyurdu.
Bu model anakart sadece All İn One bilgisayarlar için Intel H310 çipseti üzerine üretilecek.
Anakartın yer aldığı All İn One cihazı, DEPO Neos MF524 model ismine sahiptir.

DEPO_310_01.jpg

Anakart LGA 1151v2 socket`ine sahip olmasına karşın üzerinde, iki adet DDR4 SO-DIMM türde bellek ve iki adet M.2 SSD bellek girişleri mevcut.
Anakart All in One sisteme uygun hazırlandığına göre üzerinde Ekran kartı girişi olmaması normal bir hal gibi karşılanabilir.

DEPO Neos MF524 bilgisayarın görüntüsü aşağıda gördüğünüz gibidir.

Neos_MF524_01.jpg

Gördüğünüz üzere bilgisayarın 2mm kalınlığında Çok ince bir çerçevesi mevcut ve 23,8" büyüklüğünde olan ekran maksimum Full HD çözünürlüğe kadar çıkabiliyor.
Üreticinin Maksimum sistem bileşenleri Core i7-9700 sekiz çekirdekli işlemciyle beraber gelecektir. Bununla birlikte Rusya üretimli 16GB ram bellekli ve 480GB SSD bellekle üetileceğini duyurmuşlar.

Kaynak : 3D News ru
Çeviri- Bizzat kendim _Zaur_ ?
ülkemizde de böyle yatırımlar bekliyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rusça iyiymiş.;););)

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105
Umarım fiyatı uygundur :) Yazımlımsal kısmında hallederlerse tamamdır. Rusça'n iyiymiş. Eline sağlık.

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Çok ince detayı kakçırdığımı anladım sayende.?

Malesef bu tarz anakartları yurtdışı satış sitelerinde sıkça görüp ülkemizde göremiyoruz, bir ara nanokatalogta vardı sanırım kalmadı galiba artık. Mesela ben power supply fan sesi duymak istemiyorum, çok yüksek performanslı bir bilgisayar beklentimde yok grafik anlamında, amd apulu yada intel cpu ya entegre grafik işlemcili bir pc toplamak istiyorum ama malesef yok. Stoklarda olduğu zamanda normal anakartların çok çok üzerinde fiyata satılıyor.

Örneğin bu anakart.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,859
Malesef bu tarz anakartları yurtdışı satış sitelerinde sıkça görüp ülkemizde göremiyoruz, bir ara nanokatalogta vardı sanırım kalmadı galiba artık. Mesela ben power supply fan sesi duymak istemiyorum, çok yüksek performanslı bir bilgisayar beklentimde yok grafik anlamında, amd apulu yada intel cpu ya entegre grafik işlemcili bir pc toplamak istiyorum ama malesef yok. Stoklarda olduğu zamanda normal anakartların çok çok üzerinde fiyata satılıyor.

Örneğin bu anakart.
Son zamanlar bende güçlü sistemleri sevmez oldum. İşlerimi göreyim yeter diyorum :)

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Son zamanlar bende güçlü sistemleri sevmez oldum. İşlerimi göreyim yeter diyorum :)

Benimkisi sevmek yada sevmemek degil, mesela tv altina sessiz el yapimi narin bir kasa koyacagim 35w lik bir cpu (fan devri ayarli olacak) birde fansiz laptop adaptoru, anakart ustune birde ssd mis gibi :) ister ofis amacli ister multimedya amacli...

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
İyi bir anakart üretiyorlarsa alınabilir.