Soru Rus dili ve edebiyatı okumak mantıklı mı?

yilmazz124_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar daha lise ikinci sınıftayım dilden ilerlemek için lisemin dil bölümünü seçtim ancak ileride ingilizceye artı dil olarak farklı bir dil bölümü istiyorum aslında yurt dışı için istiyorum alman dili ve edebiyatı da aklımda ama yani genelde en çok dil okuyup oranın ülkesine yerleşenler Rus dili ve edebiyatını okumuş ben Rus dili ve edebiyatı okursam daha kolay Rusya'ya yurt dışına çıkabilir miyim? Yada farklı bölümlere mi yöneleyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@kmurat @barisbiyik fikirlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:

asli58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
türkiyede nedense popüler

Reaksiyon puanı
134
Merhabalar daha lise ikinci sınıftayım dilden ilerlemek için lisemin dil bölümünü seçtim ancak ileride ingilizceye artı dil olarak farklı bir dil bölümü istiyorum aslında yurt dışı için istiyorum alman dili ve edebiyatı da aklımda ama yani genelde en çok dil okuyup oranın ülkesine yerleşenler Rus dili ve edebiyatını okumuş ben Rus dili ve edebiyatı okursam daha kolay Rusya'ya yurt dışına çıkabilir miyim? Yada farklı bölümlere mi yöneleyim?

Rusya'ya gitmenizi tavsiye etmem.

Son düzenleyen moderatör:

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053

Bu konularda pek bilgi sahibi değilim ancak rusça biliyorsan Akdeniz'de vazgeçilmez olabilirsin. Özellikler oteller için ama onun dışında yurt dışında nasıl bir faydası olur bir bilgim yok.

yilmazz124_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rusya ya gitmenizi tavsiye etmem
Biraz açar mısınız? Sizce neden gitmemeliyim?

Bu konularda pek bilgi sahibi değilim ancak rusça biliyorsan Akdeniz'de vazgeçilmez olabilirsin. Özellikler oteller için ama onun dışında yurt dışında nasıl bir faydası olur bir bilgim yok.
Teşekkürler cevabınız için ama yinede bir gelir kapısı bulurum kendime değil mi?

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,259
Edebiyatı değilde dili okumak turizm açısından faydalı olabilir Türkiye'de.

yilmazz124_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Edebiyatı değilde dili okumak turizm açısından faydalı olabilir Türkiye'de.
Mecburen dili okuyorsun her konuda böyle dilin yanında birde o dilin kültürünü değerlerini anlamak için edebiyat hep vardır işin içinde

@Hakkı Alkan sizin bu konuda bir fikriniz var mı hocam?

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053

Teşekkürler cevabınız için ama yinede bir gelir kapısı bulurum kendime değil mi?
Evet tabi ki özellikle antalya da bulunan otellerden kazanabileceğiniz para çok yüksek olur

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,259
Ek olarak Almanca öğrenmeniz size daha çok yararlıdır.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Dil edebiyat yerine tercümanlık oku daha iyi, dedikleri gibi eğer seviyor ve konusudabililyorsan Antalya'da havada kaparlar seni ama belki özel sektör de isteyebilirsin hayalini bilemem.

Reaksiyon puanı
134

Çok sorunlu bir ülke çünkü ekonomik sıkıntıları çok demokrasi yok özgürlük yok halk burdakilerden daha fakir

yilmazz124_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dil edebiyat yerine tercümanlık oku daha iyi, dedikleri gibi eğer seviyor ve konusudabililyorsan Antalya'da havada kaparlar seni ama belki özel sektör de isteyebilirsin hayalini bilemem.
Zaten mütercim tercümanlık istiyorum da yok sanırım genelde edebiyat bölümleri var

Halk fakir demek yanlış, Moskova'da yaşayan ayrı bir refâha sahip Altay'da yaşayan ayrı. Türkiye'de de durum aynı. Rus halkının refâh seviyesi biraz daha yüksek Türkiye'den.
Haklısınız

Çok sorunlu bir ülke çünkü ekonomik sıkıntıları çok demokrasi yok özgürlük yok halk burdakilerden daha fakir
Haklısınız biraz aslında ekonomi açısından bilmiyorum ama haberlere göre öyle aslında yinede Avrupa'dan bile daha çok türk orada yaşıyor hep vlog vs çekiyorlar madem bunlar niye gidiyor diye sorguluyor insan bir de şoyle birşey var Rusya'da üniversite okumak diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha ucuz bir bakıma bu yüzden de tercih etmek istiyordum

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,182
Popüler olmasının bir sebebi olması lazım ama
Çok kolay anlaşılır bir dil ondan. Harfleri ve Lügat`i az çok bilerseniz rahatça okuyup anlayabilirsiniz. Ben zar zor konuşmama rağmen orta seviyyede çevirisini yapıp anlayabiliyorum.
Oyunları İngilizce değil rusça oynuyorum. Türkçe dili varsa tabi ilk önceliğim Türkçedir ama genelde Rusça oynarım.
Gayet başarılı dil, İngilizceden bile daha kolay diyebilirim

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,259
Çok kolay anlaşılır bir dil ondan.
Aslında kolay değil ama sizin gibi eski sovyet ülkelerinde doğan kişiler ana dili gibi konuşur. Bu her ne kadar iyi olsa da asimilasyonun gerçek yüzünü ortaya çıkarır.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,182
Aslında kolay değil ama sizin gibi eski sovyet ülkelerinde doğan kişiler ana dili gibi konuşur. Bu her ne kadar iyi olsa da asimilasyonun gerçek yüzünü ortaya çıkarır.
Artık bizde çoğu adam hava atmak için rusça konuşuyor.
Benle rusça konuşmak isteyene Rusça bilmiyorum diyorum kem küm yapıyor sonra kendi dilimizde konuşmaya devam ediyoruz