RTX 3090 Assassin's Creed Valhalla'yı 4K Ultra Ayarlarda Sabit 60FPS Çalıştıramıyor

Bu konuyu okuyanlar

nel4i0

Doçent
GameGPU, Assassin's Creed Valhalla'nın RTX 3090 ve i9 10900K ile performansını test etti ve oyun 1500 dolarlık ekran kartında bile 4K çözünürlükte ultra ayarlarda sabit 60FPS veremiyor. Oyunda ray tracing desteği de mevcut değil.

Assassin's Creed Valhalla'nın içinde bulunan benchmark aracına göre oyun ortalama 56FPS çalışıyor. Gerçek zamanlı yapılan testte ise belirli alanlarda 40'lara kadar düştüğünü görüyoruz.

Sürücü güncellemeleri ve yamalarla daha iyi hale gelebilir. Yine de Watch Dogs: Legion'da olduğu gibi Assassin's Creed Valhalla'da da Ubisoft optimizasyon konusunda pek iyi bir iş çıkaramamış gibi görünüyor.

Oyun PlayStation 5 ile Xbox Series X'te dinamik 4K 60FPS fakat hangi ayarlar olduğu belli değil.

Assassin's Creed Valhalla 10 Kasım'da Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Epic Games Store, Uplay ve Stadia için; 12 Kasım'da PlayStation 5 için çıkacak.

RTX 3090 Assassin's Creed Valhalla performans testini aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

 

alpsadik

Map Tech Harita
Yönetici
Moderatör
Bu RTX 3090'ın değil, Ubisoftun hiçbir oyunda beceremediği optimizasyonun problemi. Böyle büyük bir firma optimizasyonda nasıl bu kadar kötü olur anlamak güç. Oyunu yaptıkları gibi optimizasyon, iyileştirme yapmadan oyuncuların üstüne fırlatıyorlar bildiğin.
 
Anlaması hiçte güç değil. Para için hemen yapalım ve fazla uğraşmayalım diye düşünüyorlar. Neredeyse her oyun yapımcısı bu düşüncededir. İnsanlar para için her şeyi yaparlar.
 

HGY-sup

Profesör
düşünsene geliyosun piyasanın en iyi ekran kartını yapıyosun sonra bi oyun çıkıyo opt. yüzünden 4k da 60 fps vermiyo tüm suç sana kalıyo
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst