Öneri RTX 3070 Monster vs RTX 3060 MSI

Bu konuyu okuyanlar

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Evet dostlar. Bu iki parça arasında git geller yaşıyorum. Vaktim kısa, indirim günlerini bekleyerek ani fiyat yükselmesi riskini de göze alamıyorum. Sizlerden bu tercihimde tavsiye ve desteklerinizi esirgememenizi rica ediyorum. Oyun bir yana, gelecek vaad eden bir tanesinde karar kılmak ve tabiiki pişman olmamak istiyorum.

Şimdiden kıymetli tavsiyeleriniz için elinize emeğinize sağlık...

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
Son düzenleme:

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
Evet dostlar. Bu iki parça arasında git geller yaşıyorum. Vaktim kısa, indirim günlerini bekleyerek ani fiyat yükselmesi riskini de göze alamıyorum. Sizlerden bu tercihimde tavsiye ve desteklerinizi esirgememenizi rica ediyorum. Oyun bir yana, gelecek vaad eden bir tanesinde karar kılmak ve tabiiki pişman olmamak istiyorum.

Şimdiden kıymetli tavsiyeleriniz için elinize emeğinize sağlık...

Panel açısından Monster 165Hz %100 sRGB 2k IPS panel kullanıyor, MSI ise 144Hz 1080p TN panel kullanıyor. Net bir şekilde panel daha iyi.

Kasa olarak Monster daha kaliteli malzeme ile üretiliyor. Bu konuda işçilik durumu devreye giriyor malzemenin güzel işlenmesi de önemli. Aydınlatma olarak Monster. İncelik ne kadar önem verirsin bilmem ama Monster 5mm daha ince.

Anakart olarak Monster HM570, MSI HM470. 1 nesil daha yeni bir anakart. Ekran kartından bahsetmeye gerek yok.

Yazılımsal olarak MSI çok tecrübeli bir firma bu nedenle daha iyi bir yazılımı var. Monsterın yazılım açısından bazı eksiklerini hissedersin.

Genel açıdan Monster daha güzel duruyor.

LejyonerisT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

Monsterı önermem. Soğutması ve yazılımı sorunlu. Onun yerine ayni bileşenleri sahip, daha ucuza ve soğutma bakımından daha iyi bir ürün almanızı tavsiye ederim. Ancak @Görkem Say'dan da tavsiye almanız daha sağlıklı olur.
HP'nin bu modeli çok önerildi fakat bu markaya hiçbir şekilde kanım ısınamadı. Biraz estetiğe önem veren birisiyim, bununla birlikte bu modelin gövdesi metalken, kasası plastik. Ve şekli çok biçimsiz tabii bu benim bakış açım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Panel açısından Monster 165Hz %100 sRGB 2k IPS panel kullanıyor, MSI ise 144Hz 1080p TN panel kullanıyor. Net bir şekilde panel daha iyi.

Kasa olarak Monster daha kaliteli malzeme ile üretiliyor. Bu konuda işçilik durumu devreye giriyor malzemenin güzel işlenmesi de önemli. Aydınlatma olarak Monster. İncelik ne kadar önem verirsin bilmem ama Monster 5mm daha ince.

Anakart olarak Monster HM570, MSI HM470. 1 nesil daha yeni bir anakart. Ekran kartından bahsetmeye gerek yok.

Yazılımsal olarak MSI çok tecrübeli bir firma bu nedenle daha iyi bir yazılımı var. Monsterın yazılım açısından bazı eksiklerini hissedersin.

Değerlendirmen için teşekkür ediyorum hocam. Evet dediğiniz gibi aslında bariz farkla estetik açıdan da monster tercih edilebilir fakat ısınma problemidir, malzeme kalitesidir, 3000 serisi kartların bu seride sıkıntıları olmasıdır (Örn. 2000 serililerin çok iyi olduğu çoğu kişi tarafından doğrulanabiliyor)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Söylenebilecek pek çok şeyi Technopat'daki konuda söyledik - söyledim zaten ama bir türlü HP'ye sıcak bakmadınız neden bilmiyorum. Tasarım tarafı kişisel bir zevk ona bir şey diyemem ama onun haricinde her alanda daha önde bir cihaz. Bu cihazların hepsi ağır cihazlar, MacBook gibi alıp dışarıda kullanacağınız cihazlar değil zaten. Şahsen estetik benim bir gaming laptopta son önceliğimdir.

TN değil de IPS Level TN kullanıyor. Düz TN panel ile o renk doğruluğunu veremezsiniz. Ek olarak Monster'ın daha kaliteli kasa ürettiği yok. Leopard kasası Monster'ın Clevo veya Tonfang'dan aldığı her kasadan daha kaliteli. Zaten o yüzden V25'in kasalarını MSI'dan aldı. Yine son olarak, laptoplarda anakart modeli olmaz chipset olur. İkisinin de işlemci aynı olduğu için chipset aynı. 11800H işlemcide farklı olması mümkün değil. Özellikler kısmında yanlış yazılmış olabilir.