Soru RTX 3060 Undervolt nasıl yapılır

Bu konuyu okuyanlar

adardemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 ay kadar önce GameGaraj'dan Hero 5A - Game Garaj şu sistemi özelleştirip satın almıştım fakat ekran kartı ve işlemci sıcaklıkları daha yeni gözüme çarpmaya başladı işlemcide stok fan ile 85 görüyor ekran kartında ise 73'leri görüyordum işlemciyi eco Mode'yi açarak çözdüm ve ileride bir soğutucu almayı düşünüyordum sonra ekran kartı kısmına bakınca ısı ve TDP değerlerinin normal olmadığının farkına vardım AAA oyunlarda 70-75 derecede 170W çekerken çok sistem istemeyen Valorant CS gibi oyunlarda bile 70'leri ve 150Wleri görüyor yetkili firmayla iletişime geçip derdimi anlattığımda bana her şeyin normal olduğu söylendi ama ben normal olmadığını biliyordum YouTube'dan ve forumlardaki INNO 3D testlerine bakınca arada 10-15 derece ve 70W kadar fark olduğu anlaşılıyordu verhasılkelam bende firmanın defolu mal sattğını düşünüyorum ve o kasayı garantiye göndersem bile düzeltemeyeceklerini biliyorum ondan dolayı undervolt yapmaya karar verdim nasıl yapılır bilen biri veya bana yardımcı olabilecek biri var mı?