RTX 2060 ve 2060S Kartların Yeni OEM Stratejisi Çalışır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Rtx 2060 ve 2060 Super stoklarının yenilenmesi haberini okumuşsunuzdur. Gerçekten çok güzel bir haber. Haberin kendisini aşağıda bulabilirsiniz.

Haberde geçmeyen bir satır arası var(kaynağını aşağıda belirttim). Nvidia kartları OEM pcler için özel bir stoklandırma ve fiyatlandırma stratejisi izleyebileceği yönünde spekülasyonlar var. Yani hazır toplanmış OEM sistemlerin içinde bu kartların çok daha uygun satılması gündeme gelebilir.

GPU madencilerinin son günlerde Ethereum fiyatlarının da ciddi oranda artmasıyla piyasadaki ekran kartlarına saldırdığını biliyoruz. Bence bu hareket orta düzey oyuncu kesime yönelik yapılmış bir hamle olabilir. Ekran kartlarını madencilerden ziyade ev kullanıcısına ulaşması için EOM cihazlara özel fiyatlandma yapılması çok zekice bir pazarlama stratejisi olacaktır. Özelleştirmeyi kısıtlayacaktır evet ama ürünlerin ev kullanıcılarına ulaşmasına yardımcı olacağına da şüphe yoktur. Gelişmeleri heyecanla bekliyorum.

Oemlere özel fiyat uygulayacakları söylentisindeki kaynak: La RTX 2060 fait son retour sur le marché | Overclocking.com
(Fransızcadan translate ile çevirdim, link)
1611317499356.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

@Görkem Say Hocam sizce böyle bir OEM' e yönelik strateji izlerler mi?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Büyük ihtimalle böyle bir yöntem izleyecekler. Zaten xx60 kartlar NVIDIA'nın en fazla sattığı kartlar oluyor. Üstelik 5K'lık sistemlerde RTX 2060 bulabilmek, birçok oyuncuyu da sevindirecektir diye düşünüyorum.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Rtx 2060 Super'in 2K performansı da gayet iyi bence. 2K ekranı olanlar bile düşünebilir. Beni düşündüren bu hamle geldiyse 3050 Ti kartları bir 6 ay gibi bir süre ertelenebilir hatta bir bakarsın iptal olabilir. Şu an ortalık karışık.

Son düzenleme:

Tollyver

Asistan
Reaksiyon puanı
151
fiyatta biraz indirim olursa tutar. yoksa insanlar RTX 30 stoklarını bekler.