RTX 2060 Super için monitör önerisi!!!

Bu konuyu okuyanlar

Anti Septic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhabalar,

Msi Rtx 2060 Super Gaming X ve Ryzen 5 3600X lü sistemim için monitör önerisi istiyorum. Genellikle fps oyunları oynayacağım (Pubg - CS:GO gibi). Bu konuda bir çok söylem var, freesyng Gsync gibi. Freesync lerde gsync yapılabildiğini duydum ancak Nvidia bazı modellerde destekliyormuş. Lütfen 1 Ms gecikmeli önerin.

Detaylandırmak gerekirse:

***Bilgisayarım ne kadar çözünürlüğü destekler ve oyunları sağlıklı bir şekilde oynatır?***
1) Monitör kaç p olmalı?
2) Kac inc olmalı?
3) Tn mi yoksa ıps mi?

Bütçem 200-300 Euro arasında yani fiyat dengesine göre Türkiyeye göre 1750-2500 Lira arasında. Lütfen bir kaç seçenek belirtirmisiniz?

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
1ms felan takmamalısın. Eğer cidden düşük gecikmeli oynamak istiyorsan, ki fark edemezsin bile, input lag değerlerini araştırın monitörlerin. Asıl gecikme farkını bu değerlerden öğrenebilirsin.

1. 1440p veya 1080p olabilir. Eğer ağır FPS oyunları oynayacaksan 1080p daha mantıklı olabilir. 1440p'de yeteri kadar kare işleyemeyebilir ekran kartın.
  2. 1080p alırsan 24", 1440p alırsan 27" öneririm.
  3. TN panelleri direkt ele. IPS veya VA türevi panellere bak.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Merhabalar,

Msi Rtx 2060 Super Gaming X ve Ryzen 5 3600X lü sistemim için monitör önerisi istiyorum. Genellikle fps oyunları oynayacağım (Pubg - CS:GO gibi). Bu konuda bir çok söylem var, freesyng Gsync gibi. Freesync lerde gsync yapılabildiğini duydum ancak Nvidia bazı modellerde destekliyormuş. Lütfen 1 Ms gecikmeli önerin.

***Bilgisayarım ne kadar çözünürlüğü destekler ve oyunları sağlıklı bir şekilde oynatır?***
1) Monitör kaç p olmalı?
2) Kac inc olmalı?
3) Tn mi yoksa ıps mi?

Bütçem 200-300 Euro arasında yani fiyat dengesine göre Türkiyeye göre 1750-2500 Lira arasında. Lütfen bir kaç seçenek belirtirmisiniz?

Yurtdışı ile burada hep aynı modeller bulunamıyor. Şu özelliklerde bir monitör alırsanız gayet memnun edicektir:

-144hz
-1 ms - 4ms
- IPS ekran
- 1080p = 24 inch / 1440p = 27inch
Ekran boyutu size kalmış. Fakat rekabetçi ağırlıklı oyunlar oynadığınız için 24inch 1080p bir monitör öneririm.

Son düzenleme:

Anti Septic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
1ms felan takmamalısın. Eğer cidden düşük gecikmeli oynamak istiyorsan, ki fark edemezsin bile, input lag değerlerini araştırın monitörlerin. Asıl gecikme farkını bu değerlerden öğrenebilirsin.

1. 1440p veya 1080p olabilir. Eğer ağır FPS oyunları oynayacaksan 1080p daha mantıklı olabilir. 1440p'de yeteri kadar kare işleyemeyebilir ekran kartın.
  2. 1080p alırsan 24", 1440p alırsan 27" öneririm.
  3. TN panelleri direkt ele. IPS veya VA türevi panellere bak.
VA ya da IPS nedir tam olarak açıklarmısın, IPS nin her halukarda gecikme yarattıgını duydum. Ve input lag değerini tam olarak nasıl görüntüleyebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus VG259Q, VG27VQ ve VG27WQ modellerine bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ancak ben nvidia kullanacağım bu monitörlerde gsync görünmüyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
VA ya da IPS nedir tam olarak açıklarmısın, IPS nin her halukarda gecikme yarattıgını duydum. Ve input lag değerini tam olarak nasıl görüntüleyebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ancak ben nvidia kullanacağım bu monitörlerde gsync görünmüyor.
FreeSync olan monitörlerde G-Sync kullanılabiliyor uzun süredir. Direkt resmi olarak G-Sync yazmasına gerek yok yani.

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Kendin internetten araştırırsan daha iyi bilgi sahibi olursun VA, IPS hakkında.

Monitör incelemelerinde ölçüyorlar genelde. Veya internetten araştırıp da bulabilirsin bence. Önerim gecikme işini çok takmaman. 1ms GtG olucak diye modelleri kısıtlama.

Anti Septic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
FreeSync olan monitörlerde G-Sync kullanılabiliyor uzun süredir. Direkt resmi olarak G-Sync yazmasına gerek yok yani.
Peki performans farkı olur mu direk Gsync olan monitörlerle arasında. Öyle bir durum varsa resmi gsync destekli olanlara yöneleyim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Peki performans farkı olur mu direk Gsync olan monitörlerle arasında. Öyle bir durum varsa resmi gsync destekli olanlara yöneleyim.
Performans farkı belki fark edilmeyecek kadar vardır. Yani olsa bile pek önemli bir fark olacağını sanmıyorum. NVIDIA'nın G-Sync testinden pozitif alıyorlar zaten.

Anti Septic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhabalar,

1) Monitör kaç p olmalı?
2) Kac inc olmalı?
3) Tn mi yoksa ıps mi?

Konuyla ilgili soruma detaylı cevap verebilecek tecrübeli arkadaşlar var mı acaba?