RTÜK'te Kriz Geçirten Toplantı

Bu konuyu okuyanlar

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun CHP'li Üyesi Mehmet Dadak, Samanyolu Tv'de Yayınlanan Bir Dizide Atatürk'ün Kötü Gösterildiği İddiası Yüzünden RTÜK Başkanı Zahit Akman ve Diğer Bazı Üyelerle Tartıştı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun CHP’li üyesi Mehmet Dadak, Samanyolu TV’de yayınlanan bir dizide Atatürk’ün kötü gösterildiği iddiası yüzünden RTÜK Başkanı Zahit Akman ve diğer bazı üyelerle tartıştı.

Bunun ardından fenalaşan Dadak, kaldırıldığı Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde anjiyo oldu. Dadak, kriz geçirmesine neden olan toplantı hakkında şunları söyledi: "Samanyolu TV’de yayınlanan ’Büyük Buluşma’ dizisinin 15 Ocak’taki bölümüyle ilgili RTÜK’e çok sayıda şikáyet mektubu geldi. Ben de uzmanlardan rapor istedim, Raporda, dizide avukatlık mesleğini küçülten, Atatürk’ü aşağılayan ve çağdaşlığı yok sayan diyaloglara yer verildiği belirtilerek, 30 gün kapatılması gerektiği ifade edildi. İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Nurullah Öztürk, raporu hazırlayan uzmanları tehdit etmiş Uzmanlar her şeye rağmen bir rapor hazırladı, ancak bu kez kanala sadece uyarı cezası verilmesini istedi. Özürk, bu raporun üzerine "Türban üzerinde ak-kara zıtlığının vurgulanması, var olan gerginliği uzatmaktan başka bir işe yaramaz’ diye not düşmüş. Dizide Atatürk’e gerçekten hakaret ediliyor. Toplantıda raporun neden değiştirildiğini sordum. Ancak konu bir anda çok seviyesiz bir boyuta ulaştı. Son üst kurul toplantısı hayatımda gördüğüm en seviyesiz toplantıydı. Bu seviyesizlik beni çok yordu. Bu nedenle rahatsızlandım ve hastaneye kaldırıldım." 13.04.2008 01:34 [1300878]

kaynak : http://www.haberler.com/rtuk-te-kriz-gecirten-toplanti-haberi/

metalok

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Onu bunu bilmem ama iki kuşak sonra bir çocuğa "Atatürk kimdir?" diye sorsanız; "vatan haini!" diyeceği kesin gibi...