RTÜK, Müge Anlı'ya Verdiği Cezayı İptal Etti!

Bu konuyu okuyanlar

Hakan Göçmez

Asistan
Katılım
11 Ocak 2017
Mesajlar
343
Reaksiyon puanı
24
Puanları
18
Yaş
33
1486647643704.jpg

Atalay Filiz dosyasını ele alan Müge Anlı İle Tatlı Sert programında, Türkiye’den yunan adalarına kaçak bir şekilde insan götüren kişilerin canlı yayına bağlanması oldukça dikkat çekmişti. RTÜK tarafından programın ilgili bölümüne dair yapılan incelemelerde, programın insan kaçakçılığı konusunda teşvik edici olduğu belirtilirken, bu nedenle rekor bir ceza verilmesine karar verilmişti.

Verilen ceza kısa süre içerisinde Türkiye’de dikkat çekerken, verilen cezanın 1 milyon 320 bin TL olması tepkilerin daha da artmasına neden olmuştu.

Yaşanan bu olaylar sonrasında Müge Anlı, programda yaptığı açıklamada verilen cezanın yanlış olduğunu söylerken bu konuda Müge Anlı’ya kısa süre içerisinde destek artmıştı. Sosyal medya üzerinden de Anlı’ya destekler verilirken, cezanın geri alınması istenmişti.

Yaşanan gelişmeler üzerine yeniden bir araya gelen RTÜK temsilcileri konuyu yeniden değerlendirdi. Bu toplantı sonrasında yapılan resmi açıklamada Müge Anlı ile Tatlı Sert için verilen cezanın iptal edildiği belirtildi. Bu karar özellikle programa verilen cezaya kızan kişileri sevindirdi.

Neler Olmuştu?

Programa telefonla bağlanarak, Atalay Filiz'in kaçırılmasına vesile olmayacaklarını açıklayan insan kaçakçısının bu sözleri Müge Anlı tarafından alkışlanmıştı. Müge Anlı “Yunanistan'a kaça götürüyorsunuz” şeklinde sorular sorarak, detaylı bir şekilde bilgi de almıştı.
 
Üst