RTÜK Başkanının programa bağlanıp fırçası...

Bu konuyu okuyanlar

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilmiyorum izlediniz mi? RTÜK Başkanı Zahid Akman Show tv'de 6 pas isimli programa bağlandı ben futboldan nefret ederim ama o esnada kanal değiştirirken "zahid akman ve spor ne alaka" dedim ve izledim.

Adam Ahmet Çakar'a fırça atıyordu hakemler hakkında falan bu kadar konuşmayın diye.

Ben de düşündüm vay be dedim bu ne hassasiyet, bbg evi gibi evlerde yaşanan rezaletler, banu alkan ve sevgilisinin programlarını, caner'le tülin hikayesini, töre cinayetlerini ve etnik ayrımı özendiren ağa baba dizilerinin yoğunluğunu, ekranda göğüs kontrolü yapan Bülent Ersoy, kalça kontrolü yapılan neydi seray sever bunlar unutulmuş koskoca RTÜK başkanı kalkmış spor programını arıyor hadi bağlansana bülent ersoy'un yarışmasına bakalım. :D

Demek ki baya fanatikmiş canı mı yandı ne? Bağlanması sorun değil hoşuma da gitti ama bağlandığı yer spor programı mı olur yahu? İnsanları saçmalığa sürükleyen uyutan ağalı babalı aşiretli diziler var, sen onları yapanı milletvekili yaparsan onları da arayıp fırçalayamazsın, bu doğaldır kalkıp egonu spor programlarında gidermek zorunda kalırsın.

Bir anda aklıma Sayın Recep tayyip erdoğanın tehditi aklıma geldi, aydın doğan'a demişti "elimde belgeler var açıklarsam fena olur" başbakan tehdit ediyor! sen başbakansın şantaj yapamazsın ver mahkemeye, sonra başbakanlık danışmanının gazeteyi arayıp "bu adamın yazısını yayınlamayın" demesi, önce star tv ye ardından atv ye el koyup 1 yıldır propaganda aracı olarak atv'yi kullanıp, özel demeçler için başbakanın atv yi kullanması falan aklıma geldi, sorularda önceden ali kırcaya veriliyor soruluyor e ayıp yani bu kadarı, başbakan tehdit edemeyeceği gibi RTÜK başkanı da fırça atamaz kurulca bir ihlal varsa ceza, uyarı verir.

Başbakan öyle olursa onun tercih ettiği rtük başkanı da böyle olacaktır doğal olarak.
Sayın Zahid Akman çıkıp bir gün umarım doğru zmanda ve daha uygun bir konuda birilerine fırça atarsınız, o zaman ben de size bravo derim. Futbol programlarına kadar neler var bu tv kanallarında halledilmesi, fırçalanması gereken.

Zahid Akman için öncelik bu mudur yani?

Bu ülkede komik şeyler oluyor.

AC/DC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben bu RTÜK'e anlam veremiyorum.. sanki salakmışız biz ki "akıllı işaretler" diye bir saçmalığı anlatan kısa reklamlar bile yayınlıyorlar..

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AC/DC dedi ki:
Ben bu RTÜK'e anlam veremiyorum.. sanki salakmışız biz ki "akıllı işaretler" diye bir saçmalığı anlatan kısa reklamlar bile yayınlıyorlar..

Bülent ersoy'un yarışmasında da vardır Allah bilir ama program 18 + hale geliyor, genel zihniyete göre değil hükümet zihniyetine göre işaretler belirleniyor.

Kurtlar vadisini hayatımda bir kez izlemedim ama ona karşı çıkıp yapımcıyı arayan zihniyet, başka birilerinin etnik ayrımcılık yapan dizilerini bol bol yayınlatıyor.

lb.bingol

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
BacKDooR dedi ki:
AC/DC dedi ki:

Bülent ersoy'un yarışmasında da vardır Allah bilir ama program 18 + hale geliyor, genel zihniyete göre değil hükümet zihniyetine göre işaretler belirleniyor.

Kurtlar vadisini hayatımda bir kez izlemedim ama ona karşı çıkıp yapımcıyı arayan zihniyet, başka birilerinin etnik ayrımcılık yapan dizilerini bol bol yayınlatıyor.
Benim bildiğime göre programı yayınlayan kanaldan bir görevli kendisine verilen şifreyle RTÜK'ün o işle ilgili sitesine girip programla ilgili bilgileri veriyor.Ona göre işaret belirleniyor.Yanlışsam düzeltin.

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
lb.bingol

"Sembol atamasını ise bilim adamları ve uzmanların hazırladığı sorulara verilen cevaba göre bilgisayar otomatik olarak yapıyor." demiş RTÜK başkanı.

Bazen bakıyorum ya bu film nasıl 7 yaşından büyükler izleyebiliyor diye düşünüyorum, özellikle şiddet içeren yayınlarda bu işaretlerle aynı kanıda olmuyorum. Bilgisayarlar belirliyormuş, dediğiniz gibi şifre olayı var sanırım çünkü özel kanallarla konuştuk ders verdik veriyoruz diyor.

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lafı döndürüp dolaştırıp yine AKP'ye getirdin ya helal olsun...

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kadir_yaylaci dedi ki:
Lafı döndürüp dolaştırıp yine AKP'ye getirdin ya helal olsun...

Ne o zoruna mı gitti?
RTÜK başkanını ben atamıyorum, yapılanı yaptı demek neden zorunuza gidiyor gizli kalması işinize geliyor değil mi?

Siz akepelilerin tek özelliği var o da yaptığın gibi yapıp sıyrılmak, çıkıp diyemiyorsu ki yok arkadaş bu adamın yaptığı doğru ya da yanlış, haklı, haksız çünkü konuşacak bir şey yok her şey ortada ancak demagoji, ancak geçiştirme.

Sizin gibi oy verenim olduktan sonra bu ülkeyi 10'ada bölerim 20'ye de, nasılsa sorgulamak yok anlayışınızda, teröriste sayın diyen adama hesap sormayı bilemediniz siz, adam oy verenlerini adam yerine koyup açıklama dahi yapma gereği duymadı o da sizin farkınızda, nasılsa bana bunlar sormaz çıkarım türban derim din Allah derim bana verirler oyu.

Yani demem odur ki sen kendi oy verdiğin adama hesap soramıyorsun kalkıp benim attığım mesajlara hiç hesap soramazsın, efendi.

Kriptograf

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar belirliyormuş.Çok merak ettim acaba nasıl bir yöntem kullanmışlar programda bıcak görüntüsü varsa hemen +7 mi basıyor acaba bu Bilgisayar.(Sanıyorum)

Denetleme kurulları benim kanımca sessiz sakin işlerini yürütürler belirli yerlerde ben burdayım der belirli yerlerde ise müsama gösterirler.Sert bi denetim sıkılan bi balon misali bir daha eski haline dönemeyecek bir şekilde patlayabilir...

Titus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün programı ben de izledim, ve bu telefon bağlantısına canlı canlı tanık oldum. Ahmet Çakarı tanımam etmem, ama ATV'deyken de izlerdim Kazım Kanat ile yaptıkları konuşmalar hoşuma giderdi.

Neyse konuya geleyim.

Sanırım RTÜK başkanı programı izlememiş ya da o saatte uykulu olduğu için yarım yamalak anlamış durumu.

Ahmet Çakar, ne bir hakeme hakaret sınırını aşan bir yakıştırma yaptı ne de halkı bu yönde kışkırttı. Sadece "Ben MHK başkanı olsam Selçuk Dereli ile çalışmam." dedi.Ayrıca Fenerbahçe -Ankara gücü maçındaki hakemin pozisyonlarda aldığı yerleri eleştirdi, ama hakemli eleştirerek yaptı bunu, kesinlikle kişiliği eleştirmedi.

Hatta ben MHK başkanı olsam Selçuk Dereli ile çalışmam sözünü RTÜK başkanına da sordu bu yasalar önünde suç mudur? diye ama sayın başkan laf kalabalığı arasında bu cevabı vermekten kaçındı.

Bir iki hafta önce KanalTürk Ana haber bülteni 6 gün süreyle RTÜK tarafından kapatıldı, suçu ise Recep Tayyip Erdoğan'ın iki farklı konuşmasını yana yana getirip haberlerde göstermekti. Şimdi de 6 Pas programı RTÜk başkanının anlamsızca telefon bağlantısı yapıp kişileri sindirmeye çalışan konuşmalarına maruz kaldı.Bu sansür değildir de nedir?

Ben şunu anladım bu ülkede medya özgür hem de sonuna kadar özgür, ama sınırsız özgürlüğün tek şartı iktidara yakın olmasıdır.

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dostum konuya önce şöyle girelim.
Hiçbir şeyin zoruma gittiği falan yok
RTÜK başkanını elbette hükümet atıyor muhalefet yada ordu yada yargı yada yök değil
Ahmet Çakar zaten yıllardır haddini aşıyor. Reyting uğruna söylemediği laf kalmadı. Bunun son örneğini çok yakın zamandan hatırlıyoruz.
AKP'nin hiçbirşeyi geçiştirdiği falan yok somut örnek ver. AKP sadece tabanının istediği şeyi yapıyor. Senin istediğin şeyi yaparsa sizden farkı kalmaz.
İkincisi televizyondaki o rezalet görüntülere dokunan kim olsa gericilikle suçlanıyor. En yakın zamandaki örneği "Güzel ve Dahi"
1000 tane oyum olsa hepsinide AKPye veririm.Sırf bunu sizin gibilerin damarına basmak için yaparım.Çünkü Türkiye'yi çağdaşlaşmak uğruna batılılık denen o yozlaşmaya siz ve sizin gibiler sebep oldu.
AKP nasıl oldu da o kadar oy aldı diye düşünenler yok para verdi yok makarnadır kömürdür dağıttı diyenler boşuna uğraşıyorlar.Halk neden AKP'ye oy verdi biliyormusun. Artık sizin gibilerden sıkıldı. Halkı çağdaşlaşmak uğruna tüm milli ve ahlaki değerlerimizi hiçe sayıp orduyuda arkanıza alarak milletin anasını ağlattınız. Her başı açık kadının ailesinin size oy vereceğini sandınız ama 23 temmuz sabahı uzaydan indiniz. Bu ülkenin damarında hala osmanlı kanı var. 20 dede böyleydi 23 tede böyleydi 61 dede böyleydi.71 dede böyleydi 97 dede böyleydi. Buna alışmaya başlasan iyi edersin. Zira söylediğin sözler milleti kutuplaştırmaktan başka bişey değil. Lafları söyleyip söyleyip suçu AKP'ye atmayın.AKP'nin hiçbirzaman şu kanun veya şu hareket dinimize aykırı dediğini duymadım.

Bu arada KanalTürk kanalına CHP'nin 3 milyon dolar bağış yaptığını
biliyormuydunuz.

Titus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olay AKP'nin bişeyleri dini açıdan yargılaması ya da CHP'nin bir kanala bağış yapması değil. Eğer öyle olsaydı eminim forum üyeleri iki partinin de birçok açığını sayacaktır burada.

Olay kendi yandaşı olmayan ya da kendine ters gelen fikirlerin bir şekilde sansüre uğraması, bunu unutup konuyu parti çekişmesi içerisinde çekmeyelim.

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Titus dedi ki:
olay AKP'nin bişeyleri dini açıdan yargılaması ya da chp'nin bir kanala bağış yapması değil. Eğer öyle olsaydı eminim forum üyeleri iki partinin de birçok açığını sayacaktır burada.

Olay kendi yandaşı olmayan ya da kendine ters gelen fikirlerin bir şekilde sansüre uğraması, bunu unutup konuyu parti çekişmesi içerisinde çekmeyelim.
Benimde anlatmak istediğim buydu ama arkakapı arkadaşım Yazdığı 30 küsür mesajındada AKP hakkında konuşuyor. Burası bilişim sitesi eğer siyaset konuşacaksan siyaset forumuna üye olmanı tavsiye ediyorum.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
@BacKDooR arkadaşım senin yazılarını takip ediyorum, sürekli olarak islama ve akp ye saldırıyorsun.. akp ye ne edersen ette dinime leke sürme.. bi defa rtük başkanınn bağlanıp böle konuşması yanlış. belliki federasyondan birileri arattırmış. demişsinki neden hesap sormuyonuz tarafsız olamıyonuz. oralara buralara paralar gitti diyorsun, atv de ali kırcaya sorular verip sorduruyonuz.. ali kırca degilmiydi ben sabına kadar solcuyum diyen. demekki para daha tatlı geliyor para solculugun önüne gecebiliyor.. ozaman burdan su gercek çıkıyor ne sağcı ne solcu para oldumu sözlerde kalemlerde degisir.. doğan holdinge gelince konusmaya gerek yok şerefsizin önce gideni vatanı bölen işte onlar sen onlara konus ;)

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kadir yaylacı,
"Ahmet Çakar zaten yıllardır haddini aşıyor. Reyting uğruna söylemediği laf kalmadı. Bunun son örneğini çok yakın zamandan hatırlıyoruz." demişsin şimdi bu yazdıklarımdan ancak bir akepe savunucusu bunu çıkartır söyler, ahmet çakarı haddinşi aştı, çiftçiye ananı al git der çiftçi haddini aştı kardeşim o zaman çıksın sokağa alsın tabancasını ya da hoparlörü boşversin devlet kurumlarını, cezasını kendi versin. Kalkmış yanlış bir olayı hala savunuyorsun akepe zihniyeti derken bundan bahsettim.

"AKP'nin hiçbirşeyi geçiştirdiği falan yok" akepe geçiştiriyor demedim akepeliler dedim, misal sen geçiştiriyorsun, bu yanlıştır bile diyemeyecek kadar kendinizden özgüveniniz kaybolmuş, itiraf ederseniz hayalleriniz yıkılacak gibi hissediyorsunuz, gene lafı akpeye getirmişsin demek, zalman'ın ettiği lafa yanlış yapmış diyememek bir kendini küçük görme sendromu alışın bunlara artık. Senin başbakanın şehite kelle dediğinde açıklama yaptı mı? Sayın dedi açıklama yaptı mı? Gemileri açıkladı mı? 24 saatlik vergi indirimini açıkladı mı? Leyla zanaları saldığında açıkladı mı? Rumlar, yunanlılar, barzani erdoğanın arkasındayız dediklerinde bunu açıkladı mı? Zana seçimde girmedikleri yerde akepeyi destekliyoruz dediğinde açıklama yapıldı mı? Yan yatan şehiti açıkladı mmı? Camilerde hükümete laf edildiğinde savcıları harakete geçirirken, erdoğan yalakalarının camideki sloganları için savcı çağırdı mı? Şehit annesini dava ederken bunun hesabını size verdi mi? Kendine af çıkarmak için el kaldırdığında hiç yüzü kızardı mı haberin oldu mu? Hrant öldürüldüğünde hepimiz ermeniyiz diyip gösteri düzenlendiğinde tvden yayınlattılar da, malatyada kafası kesilenler için neden yürtümediler olay 2 günde kapandı bunun hesabını verdiler mi?

Hiç kendine sordun mu yahu bu adamlar neden bu adama oy verilmesini istiyor diye? Sormazsın.

Bunlar hep geçiştirildi daha binlerce var. Adam yerine kymuyor ki koysa der ki "ey oy verenler özür dilerim bunu yanlışlıkla dedim" ama o biliyor, senin bin tane oyun olsa gene vereceğini, abdullah öcalanla el sıksa bile gene vereceğini biliyor, nasılsa bunlar bana verir bari öcalana sayın diyeyim de onların oyunu da alayım diye uğraşıyor nitekim zana'nın desteğini aldı.

"İkincisi televizyondaki o rezalet görüntülere dokunan kim olsa gericilikle suçlanıyor" mayo reklamlarını kaldırırlarken bunu düşünmüyorlar herkesin gözünün önünde olan ahlaksızlığı düşünüyorlar öyle mi? Kendini böyle mi teselli ediyorsun, ya "nedeni budur heralde" diyerek sizleri kandırmak bu kadar basit mi?

".Halk neden AKP'ye oy verdi biliyormusun. Artık sizin gibilerden sıkıldı." Hayır ben sana söyleyeyim mi neden verdiğini bu ülkede yüzyılalrdır hep Türk azınlığı vardı osmanlı zamanında da Türk sayısı azdı, ben akepenin aldığı oya şaşırdım ama sandığın gibi değil az oy aldı diye şaşırdım, çünkü bu vatan üzerinde akepe yanlısı en az yüzde 60 insan var ermenisi, rumu, yunanı, şeriatçisi, dtp'lisi yüzde 45 çok az bir oy.

Osmanlı varmış, hangi osmanlı Türklüğünden utanan osmanlı mı? Kendi vatandaşına asla ticaret ve savunma için güvenmeyen osmanlı mı? Bu nedenle tüm ticareti ve önemli makamları yabancılara veren osmanlı mı? Yavuzun anadoluda türkmenleri katleden osmanlı mı? Kendi vatandaşına hizmet götürmeyip elin sırpına haremi doldurayım diye yardım götüren osmanlı mı? Yoksa Türk evladına güvenmeyip Türk değil de devşirme birliklere güvenip onlardan ordu kuran ve sonunda da onlar nedeniyle zayıflayan osmanlı mı? Vezirlikte bile devşirmelere daha çok yer veren osmanlı mı? Sevri imzalayan osmanlı mı? Türküm diyeni değil de sadece hristiyanım, museviyim diyen adamı zengin yapıp Türk milletini köle haline getiren osmanlı mı? Mehmet akifin hani o meşhur şiiri vardır "bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne" diye başlar o şiirin yazılma nedeni osmanlının son zmanlarında ki yabancı askerler için söylenmiştir o şiiri şimdi moda oldu m. akiif duysa adam mezrından çıkar gelir o şiirin yazdılığı dönemde ki osmanlı mı? İngilizi istanbula davet eden mi?

Yukarıdakilere bir bak yukarıda saydıklarımın hepsi bugün de yapılmaya başlandı abd'yi topraklarımıza çağırdık o da yetmedi kara gücü de çağırdık, devşirmeler Türk'üm diyenden daha çok değer görüyor, ticaret yabancılara veriliyor ama siz bunlardan da netice çıkaramazsınız, siz durmayın yola devam edin başınız sıkışınca osmanlı gibi Türk milletine muhtaç olacaksınız.

Tarihine bir bak, osmanlı dönemindeki gibi Türk tarihinde Türk milletinin bu kadar aciz duruma düştüğü tek bir dönem bulabilecek misin, vatansız kalmak üzere olduğumuz bir dönem daha yaşadığımızı görebilecek misin, haa doğru onu da bizim gibiler yapmıştır.

Güncel konular bölümüne siyasi konu açmak yasaksa ben de açmam kurallara uyarım ama açılan konular hep siyasi, konu altına teşekkür mü yazacak herkes. Elbette tartışılacak, alışmışsınız tek taraflı yazmalara karşı görüş duyunca dayanamıyorsunuz.

emubaltacı, "sürekli olarak islama ve akp ye saldırıyorsun." demişsin akepe benim için islam demek değildir akepe senin için islam demek olabilir.
İslama yaptığım hakaretlerden bir tek cümleyi bana göstermezseniz sizi kullanıcılar huzurunda iddianızı ispatlayamadığınız için yalancı ilan edeceğim ispatlarsanız ben bir daha buraya girmeyeceğim.

Size yardımcı olayım bu güne kadar 4 siyasi konuya ileti yolladım o konularda henüz birinci sayfada, hadi buyrun. Sizin fikirlerinizi savunmuyorum, iddialarımı yanıtlayamıyor ancak dinsiz, imansız diyorsunuz! Ne kadar kolay değil mi, cevap veremiyorsan dinsiz de belki korkar kaçar.

İnancım nedir biliyor musun "Türk'üm" bu kadar, haa devşirme olmadığım için benden hoşlanmıyor olabilirsiniz orası da sizin sorununuz.

bloodmaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kadir_yaylaci dedi ki:
Halk neden AKP'ye oy verdi biliyormusun. Artık sizin gibilerden sıkıldı. Halkı çağdaşlaşmak uğruna tüm milli ve ahlaki değerlerimizi hiçe sayıp orduyuda arkanıza alarak milletin anasını ağlattınız.
Benim burda anlamadığım bir nokta var.Türk ordusu milli ve ahlaki değerlerin önünde durucak nasıl bir hal ve tavır içindedir?Bunu bana izah edebilirmisiniz?Acaba türk ordusu sizi iç ve dış tehditlerden korumak dışında ne gibi bir tavırla milli ve ahlaki değerlerinizden uzaklaştırmıştır?
Düşüncelerime gelince ordusunu bu denli bir ithamla karşı karşıya bırakıcak kadar gözü kararmış olan bir insana benim ne güvenmem söz konusudur nede yorumlarına inandırıcı gözle bakabilmem.O ordu ve o bayrak orda olmasaydı bu ülkede şu anda hiçbirimiz yaşamıyor olucaktık, yaşasak bile ne durumda yaşıyacağımızı sizler benden daha iyi tahmin edebilirsiniz.Ne dinime nede benim bu günleri hem türk hemde müslüman olarak görmemi sağlamış olan Şanlı ve Şerefli Türk Ordusuna, ne dil uzatılmasını nede yan gözle bakılmasını hazmedebilirim.
Benim bildiğim bir tek gerçek var oda hepimizin en sonunda hesap vericeği ve o gün benimde hem hesap vermek hemde hesap sormak için orda olucağımdır.Sevgiler saygılar...

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bloodmaker dedi ki:
kadir_yaylaci dedi ki:
Halk neden AKP'ye oy verdi biliyormusun. Artık sizin gibilerden sıkıldı. Halkı çağdaşlaşmak uğruna tüm milli ve ahlaki değerlerimizi hiçe sayıp orduyuda arkanıza alarak milletin anasını ağlattınız.
Benim burda anlamadığım bir nokta var.Türk ordusu milli ve ahlaki değerlerin önünde durucak nasıl bir hal ve tavır içindedir?Bunu bana izah edebilirmisiniz?Acaba türk ordusu sizi iç ve dış tehditlerden korumak dışında ne gibi bir tavırla milli ve ahlaki değerlerinizden uzaklaştırmıştır?
Düşüncelerime gelince ordusunu bu denli bir ithamla karşı karşıya bırakıcak kadar gözü kararmış olan bir insana benim ne güvenmem söz konusudur nede yorumlarına inandırıcı gözle bakabilmem.O ordu ve o bayrak orda olmasaydı bu ülkede şu anda hiçbirimiz yaşamıyor olucaktık, yaşasak bile ne durumda yaşıyacağımızı sizler benden daha iyi tahmin edebilirsiniz.Ne dinime nede benim bu günleri hem türk hemde müslüman olarak görmemi sağlamış olan Şanlı ve Şerefli Türk Ordusuna, ne dil uzatılmasını nede yan gözle bakılmasını hazmedebilirim.
Benim bildiğim bir tek gerçek var oda hepimizin en sonunda hesap vericeği ve o gün benimde hem hesap vermek hemde hesap sormak için orda olucağımdır.Sevgiler saygılar...
istiklal savaşını veren şanlı türk ordusudur, doğuda vatanı uğruna can veren evlatlarımız şehitlerimizde bu ordudandır. ama bu ülkede 2 darbe yapan, sayısını bilmedigim kadar post modern darbe yapan ordu degildir ;)

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Şehitler sizin için önemli mi? Hayret şehite kelle diyen adamları savunan birine göre biraz tezat bir durum.

Ek olarak sizin bahsettiğiniz tarihteki o orduda Atatürk de vardı ama Atatürk'e sizin adamlarınız demediğini bırakmıyor yani işin gerçeği lafı dolandırmaya gerek yok, siz ne o günkü ne de bu günkü askerleri çok sevmezsiniz sevsenizde içinden ya bu Atatürk, yok bu onun arkadaşı, yok bu aynı masada yemek yemiş deyip ayırıp öyle seversiniz.

Sizler devşirme ordusundan sık bahsedersiniz işte o orduda Atatürk ve benzerleri yoktu ayırmadan kayırmadan rahat rahat sevebilirsiniz onlar darbeci de değil, onlar ruslara karşı savaşmayı reddedip baltacıyı imzaya sebep ettiler, ayaklandılar savaş kaybettirdiler, savaşmadılar, onlar bizim gibi faşist de değil, benim gibi dinsiz de değil onlar sırptır yunandır, hem onlar padişahın yakın korumaları daha ne olsun, şimdiki orduyu sevip ne olacak onlar dinsiz imansız, boşverin siz kendi devşirme ordunuzu sevin biz de kendimizinkileri.

İslama hakaret ettiğime dair mesajımı hala bekliyorum sayın emubaltacı.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
BacKDooR dedi ki:
Şehitler sizin için önemli mi? Hayret şehite kelle diyen adamları savunan birine göre biraz tezat bir durum.

Ek olarak sizin bahsettiğiniz tarihteki o orduda Atatürk de vardı ama Atatürk'e sizin adamlarınız demediğini bırakmıyor yani işin gerçeği lafı dolandırmaya gerek yok, siz ne o günkü ne de bu günkü askerleri çok sevmezsiniz sevsenizde içinden ya bu Atatürk, yok bu onun arkadaşı, yok bu aynı masada yemek yemiş deyip ayırıp öyle seversiniz.

Sizler devşirme ordusundan sık bahsedersiniz işte o orduda Atatürk ve benzerleri yoktu ayırmadan kayırmadan rahat rahat sevebilirsiniz onlar darbeci de değil, onlar ruslara karşı savaşmayı reddedip baltacıyı imzaya sebep ettiler, ayaklandılar savaş kaybettirdiler, savaşmadılar, onlar bizim gibi faşist de değil, benim gibi dinsiz de değil onlar sırptır yunandır, hem onlar padişahın yakın korumaları daha ne olsun, şimdiki orduyu sevip ne olacak onlar dinsiz imansız, boşverin siz kendi devşirme ordunuzu sevin biz de kendimizinkileri.

İslama hakaret ettiğime dair mesajımı hala bekliyorum sayın emubaltacı.
ben akp partisini savunuyorum demedim yazımı düzgün oku önce.. ikincisi Atatürk'üde senden çok severim. Atatürk'te Osmanlı ordusunda idi. ayrıca darbeci dedigim ordunun Atatürkle uzaktn yakından ilgisi yoktur.zaten hersey ondan kaynaklanıyor biz atatürkün partisiyiz onu ordusuyuz demekten. sen nasıl olurda darbeyi savunursun onuda anlamıs degilim

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
"Bu arada KanalTürk kanalına CHP'nin 3 milyon dolar bağış yaptığını
biliyormuydunuz." konuyla alakasız gıtmıs herkes ben sadece sunu soyleyıp konuya donucem. Malıyenın adamları kanalturkte ınceleme yapıyor ortaya bır belge cıkaramadılar. Bugun gazetesının ıddıasıdır sadece.

neyse konuya donelım rtukun gorevı nedır? rtuk tvlerı denetlemek degılmı gorevı. yoksa mhk baskanlıgıda rtukemı baglandı benım haberım yok. calısıyormus gıbı gorunmek ıcın yapılıyorsa bunlar cok komık. bu arada zahıd akmanın bazı kanallar hakkında tutulan propaganda raporlarını sumen altı etmesınden dolayı mahkemesı devam edıyor ve buyuk ıhtımal ceza alıcak.

Olayları hemen sıdık yarısına cevırmesın kımse bu ulkeye bu mıllete zarar veren kımse ben ona karsıyım. akplı olsun chplı olsun dyplı olsun.

Guzel ve dahı ornegını veren arkadasım
1) o goruntulere herkes karsı cıktı. turk kadınını salak gıbı gosterıyorsunuz rezalet dıye
2) rtukun o konuda bır yaptırımı olmadı kanala tamamen kendı ınsıyatıfı ıle kaldırdı. gelen tepkıler ustune.

bide konuları tartısırken sadece konuyu tartıssak yıne rtukten gırıp osmanlıdan cıkmısız

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[quote author=emubaltaci ben akp partisini savunuyorum demedim yazımı düzgün oku önce.. ikincisi Atatürk'üde senden çok severim. Atatürk'te Osmanlı ordusunda idi. ayrıca darbeci dedigim ordunun Atatürkle uzaktn yakından ilgisi yoktur.zaten hersey ondan kaynaklanıyor biz atatürkün partisiyiz onu ordusuyuz demekten. sen nasıl olurda darbeyi savunursun onuda anlamıs degilim
[/quote]

Artık sizden olmayanları chp kefesine koymaktan vaz geçseniz.
Bir iktidar var elbette muhalif olanlar ona laf söyleyecek ama bir tane muhalefet partisi yok bu ülkede.

Darbeyi savunduğumu yazmadım, islama hakaret ediyorsun da dedin nereden buluyorsunuz bunları anlamadım, şimdi onu göster desem onu da gösteremeyeceksiniz çünkü demedim.

Haa asker mi, tayyip mi diye sorarsan? Barzani, klerides, papadapulos, zana, öcalan, ermeni lider, bush gibi adamların desteğini arkasına alan kişiye elimi uzatmam aha sana cennetten garanti yer deseler yine uzatmam, çünkü ben bana güvenenleri milletimi satmam.

Postmodernle kastın 27 nisan olayı sanırım, 27 nisandan bu güne kadar kaç şehit verdik acaba? Demek o ordu şehit de veriyormuş, şehit veriyor da bunu anlıyor mu bu millet, analarını mahkemeye veriyorlar, kadının bağrı yanmış kuzusunu kaybetmiş sen mahkemeye ver.

Neymiş cami avlusuymuş, millet "tayyip başbakan" diyince serbest, şehit anasına yasak hey benim ülkem, bahane de süper yalnız "şehit üzerinden siyaset olmaz" hele camide hiç olmazmış diyene bakar mısınız. Bir de diyor ki abd'de göstermiyorlar abd salak mı göstersin işgal ettiği ülkede kayıp veriyor, senin gerekçen ne göstermeyeceksin? Türk askerinin çekilmesi söz konusu değil ki orası benim toprağım, (milliyetçi refleksler fazla haraketleniyormuş ben kurban olurum o reflekse). milleti zaten şantajla yayın yaptırmıyorsunuz onu da yasaklayın tam olsun, millet zaten uykuda o yayınlar da olmazsa vay be terör bitti derler.

Atakan güzel hatırlatma cidden, sağol.

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birincisi çiftçinin uslübunu sen takdir ediyorsan o senin sorunun o kadar laf yiyipte sinirlenmeyecek adamı ben tanımıyorum.
Senin oynadığın oyun çamur at izi kalsın.Yok leyla zanayı akp salmış, leyla zana oyumuz akpye demiş bunlar boş laflar leyla zanayı hapisten yargı çıkardı bir lafın varsa onuda yargıya söyle hemen akp yi suçlama
Başbakanın "kelle" "sayın" gibi lafları söylemesi benimde hoşuma gitmedi ama asıl önemli olan bunları siyasi malzeme yapıp hatta kitbını bile basıp siyasi rant elde etmeye çalışmaktır. Şehit aileside olsa bir insana hakaret ederse herkes cezasını alır.Terörün tek suçlusu akp değildir. Yıllardır Tunceli gibi türkiyenin tam ortasındaki bir ilde hala karakol bastırıyorsak bu akpnin zaafiyeti değildir. Kimin zaafiyeti olduğuna sen karar verirsin artık.
Mayo reklamlarına gelince. Halkın gözü önüne tüm çıplaklığıyla istediğin her görüntüyü koy birisi itiraz edince yok efendim laik türkiyede yaşıyoruz. Tamam laikliği bende isterim ama ortada ahlak denen bir olgu var. Önüne gelen herşeyi asamazsın. Sen para verip reklamı yapıyorsun ama yoldan geçen vatandaşa sor bakalım halk o reklamı istiyormu. Ama sormazsınızki zaten yaptığınız tüm icraatler halka sormadan yapılıyor. Ahlak çöküntüsüde burada başlıyor. Biri itiraz edip karşı hareket yapsa ya idam edilir , ya yolsuzlukla yada amerikan, ermeni yoldaşlığıyla suçlanır. Bunların örneklerini söylemeye gerek yok heralde.

Eğer türklerle osmanlıları ayrı tutup türkler azınlıktır dersen sana yazıklar olsun derim Senin dediğin osmanlılar bu ülke için can verir.Eğer sen dini kuvvetli bir insan için osmanlı, kuvvetli olmayan için türk yakıştırması yapıyorsan ülkeyi bölenin önde gidenisin. Ben osmanlıdan bahsederken örf ve adetlerine bağlı milli ve dini değerlerine saygılı bir osmanlıdan bahsediyorsun. Sense konuyu yanlış yere çektin.

ABDnin ortadoğu planı taa birinci dünya savaşından beri var.Ne akp iktidarında geldi ne sizin iktidarınızda gidecek.

Benimde kurtuluş savaşında dedem şehit oldu. Sen çıkıpta benim inancım Türk'tür deyip kendini benden dahamı Türk sanıyorsun. Osmanlı devri bitti Türkiye Cumhuriyeti devleti kuruldu. Anadoludaki osmanlılar arbistana kaydırılıp Türkmenistan'daki Türkler anadoluya yerleşipte Kurtuluş savaşına katıldılarda benimmi heberi olmadı. Çok yanlış düşünüyorsun. Eğer Türkiyenin osmanlı devletinin devamı olduğunu düşünüyorsan ortadoğudaki köklerimizi inceleyip oradakiler gibi yaşamanı öneririm. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayanlar Osmanlı halkından başka kimse değildir.

Tamam az önceki yazında tarafını belli ettin. Ama sizler başta olduğunda neler oldu bir hatırla. Neler olduda baraj altında kaldınız. 22 temmuza kadar
nelerin propagandasını yaptınıda meclide girdiniz Neleri kullandınız. Milliyetçilik güzel bir olgu ama mafyanın elinde oyuncak oldu. Vatanı kurtaracaz deyip te esnafı haraca bağladılar. Milletvekilleri hakkında dosyalar hazırlandı. Eğer bunları Türkler için yaptık diyorsan başka birşey demeyeceğim

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
0 - Leyla zanaların serbest kalması kimin işi yargının işi mi ben de bunu bekliyordum bir akepeli çıkıp desin ki onu yargı serbest bıraktı ben de vereyim payını;
o kadar yıl serbest kalmadı neden o zaman serbest kaldı? Ha bu soruyu sordun mu kendine, sorma! ben sana yanıtını vereyim yaylaci, akp ab'deki abilerinin baskısına dayanamayıp yasa değişikliği yaptı, sonra leyla zanalar itiraz ettiler yasa değişti diye ve serbest bırakıldılar işiniz gücünüz pislik atmak yargıya, orduya haa bu dediklerini cahil insanlar yutuyor forumda da yutanlar olacaktır sen yalanları söylemeye devam et, ne olacak "mahkleme serbest bıraktı" dersin adam yutar sen de yalan söylememiş olursun ama akp kanun değiştirip bilinçli çıkarttı demezsin hehe ilahi alemsiniz.

1 - çiftçinin üslubu doğru demedim, ama vatandaşa anaanı da al git denemez bunu bile savunuyorsun başbakan adam kızmaz bu olayla ilk defa o mu karşılaştı ecevitin önüne kasa attılar anasına mı sövdü adamın, akepeliler alem ya ama helal olsun sizi tebrik ediyorum inanmadığınız ama sırf türban nedeniyle savunmak zorunda hissettiğiniz durumları nasılda savunuyorsunuz.
Senin pkk lı olmadığına eminim yaylacı ama sen pkk nın sevdiği adamlarla işbirliği yapıyorsun, türban yüzünden barzaninin kleridesin, apo'nun açıklamalarını bile görmüyorsunuz, akepeli olunca mecburen bunları da yemeniz yutmanız ya da reddetmeniz gerekiyor. bakıyorsunuz ağır şeyler "ya bunlar yalan diyorsunuz" içinizden "tayyip yapma bunu" deseniz de ağzınız bir türlü söyleyemiyor başkası duyacak diye, türban bu topraklardan daha önemli sen dedenin kanını ikinci sıraya atmışsın türbanı da üstüne örtmüşsün size daha yapacak bir şey kalmamış durmak yok yola devam.

2 - Zana vs. için yalan diyorsun heralde hayatında sadece kanal7 izliyor ve yeni şafak okuyorsun, aslında sen de gayet iyi biliyorsun desteklediklerini ama işte kendini böyle teskin ediyorsun, türban diyen adamların zanalardan destek alması hoşuna gitmiyor ama bin tane oyun olsa gene vereceksin, apoyla el sıkışsa da vereceksin, senin başka şansın yok yaylacı. Barzaniyi de izlemedin sanırım tv. de sen de haklısın kanal7 keserek yayınlar genelde, aponun avukatlarını da dinlemedin sanırım, zaten sen izlemişsin izlememişsin umurumda değil çünkü sen ilzesen de izlemesen de bin oyun olsa gene verirsin, gene verirsin.
3- Kelle demesi hakkında klip yapılmasına kızıyorsun bu ne iştir ülke başbakanı şehitlere hakaret ediyor bunu duyurmayacaksın, neyi duyuracaksın peki? erdoğan'ın berliskoni ile düğün fotolarından mı klip yapılsın? sen uyumayı istiyorsun bırak bari ben uyanık kalayım, haklısın şimdi sana bunları cevaplamak zor geliyor klip yapılmasaydı hiç sorunun olmayacaktı ben de önüne koyamayacaktım bunu kim bilir belki ben de o zaman senin gibi akepe fanatikliği yapacaktım burada (Allah korusun)

4- Mayo reklamını savunmadım (ki savunmaktan gocunmam) tipik akepe davranışını yapma, "sadece yoldan geçenlerin gördüğü resime laf edenler Türkiye'nin gözü önünce ki canlı rezilliğie laf edemiyor" diyorum, o programa laf edemeyen kalkıp mayoya laf etmesin umarım anlaşılmıştır, tv de adam kadını avuçluyor ses yok sen mayo tabelasını indir, yok ahmet çakarı fırçala.

5- Osmanlı diye millet yoktur devlet vardır osmanlı padişahın soyudur.
Kurtuluş savaşında Osmanlı savaşmadı, kurtuluş savaşında osmanlı imzalar atıyordu, düşmanı davet ediyordu, sevri imzaladı o nedenle kurtuluş savaşında savaşanlar ne dinleri için savaştılar ne padişah için niye savaştılar biliyor musun?

Söyleyeyim; şehrine düşman girmişti sokağa çıkamıyordu, karısına kızına ermeni, rum, ingiliz yunan musallat oluyordu, köylerini, tarlalarını yakıyorlardı, padişahları bu adamlar dinsizdir demelerine rağmen Türk milletinin yanında yer aldılar, onlar onurları için savaştılar osmanlı için değil, onlar senin için savaştılar deden şehit olduysa senin için oldu senin deden yan gelip yatmadı, benim dedem zana'dan, apo'dan aferin alanları destekle diye şehit olmaz.

6- Son paragrafta mhp'den bahsediyorsun sanırım, bak ben partili değilim benim partim olduğunu sandığın partiye laf edip sıyrılayım diyorsun, sen iktidardasın barzaninin desteğini alan başbakanınızın durumlarını açıklaman gerek, işadamını sabah tanımıyorum deyip akşam evet tanışmıştık dediği olayları anlatacaksın, muhalefettekiler devlet erkine sahip olmazlar.

Ben senin gibi parti fanatiği değilim takım tutar gibi fanatiklik yapıp fanatikliğimle yanlısı olduğum kişilerin hatalarını, açığını kapatmam.
mhp hakkında dediklerin doğrudur mafya batağı girmiştir mhp'ye Devlet Bahçeli onları temizlemeye çalışmıştır bir çoğunu da atmıştır, tam başarılı mı? Değil.

7 - Önceki mesajımı okyun ben Türküm ianancım da budur yaşam biçimim de Türküm deyip arap gibi yaşamam, benim partim Türk düşmanlarının karşısındaki her oluşumdur akepe ve dtp karşısında ki partilere saldırabilirsin onların karşısındaki partilerin hepsi benimdir.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Selamlar.

Bakınız kuraklık başladı, bence seçimleri yenilemenin zamanı. :)
Geçenlerde bir bomba patlamadan etkisiz hale getirilince bir şahıs onunla ilgili konuya "bomba patlasaydı akp hükümeti ne yapacaktı acaba" gibi cehalet ötesi bir laf etti.

Kurumlar hep aynıdır, hükümetler değiştikçe bazen başkanları değişir.
Ama devletin temellerinde oturan bürokratlar değişmez. Örneğin SPK aynı SPK, DPT aynı DPT. Ama geçenlerde OSYM yerleştirmede bir hata yaptı diye hemence hükümete yüklendiler. Halbuki OSYM aynı OSYM. Orada çalışan memurların hepsi, ya da kurumun yapısı mı değişti AKP gelince? Bu çok popülist ve sığ bir düşüncedir. Hatasını kabul edip telafi etmenin kendisi bir erdemdir. Sonra karşınızdakiler de insan, onlar da hata yapabilir. Tabi hayati hatalar olursa alırsın yerine başkasını koyarsın o ayrı. Ama gidip şimdi PTT'de şef olmuş, neredeyse okuma yazması olmayan cahilin bilgisayarda yanlışlıkla bir yere girdikten sonra "bilgisayar bozuldu" demesini "aha işte AKP Allah belanı versin!" gibi yorumlarsanız, o halde biraz akla ihtiyacınız var demektir. Çünkü o adam 40 yıldır kök salmış devlete. Ülkede bir kaç milyon memur var, tamamına yakını ben yatarım aldığım maaşı bilirim şeklinde çalışır. Diğer herkes de onları eleştirir, halbuki onlar da memur olsa aynısını yaparlar. Çünkü bu memurluk on yıllardır var ve yıllardır bu olay değişmediyse, ki bu memurlar biziz, bizim anamız kardeşimiz, amcamızın oğlu, demek ki sorun halkta; hükümette değil. Ne kadar kötü yönetici olursan olsan, halk iyi olsa seni al aşağı eder. Ne kadar da iyi yönetici olursan ol, halk cahil ve kötü olduktan sonra seni yine al aşağı ederler.. Kısacası önemli olan hükümetin değil, halkın iyi olması. Demek ki halk olarak iyi değiliz! "Topluluklar layık oldukları şekilde yönetilirler." Bu sözü forumda arayın anlamayana davul zurna sesiyle anlatıldığına tanıklık edin. :)

Göllerimiz kuruyor neden? AKP yüzünden. Ormanlarımız yanıyor neden? AKP yüzünden. Töre cinayetleri oluyor neden? AKP yüzünden... Falan filan, bu daha böyle gider. İnsanlar hemence kanıyorlar böyle laflara. Kimisi Kanal Türk izliyor "yobazlar hedeler hödöler gericiler" diye ağzından salya sümük konuşuyor. Kimisi de Samanyolu TV'de izlediği her şeye inanıyor. Ne Kanal Türk Atatürk'ün kanalı, ne de Samanyolu Allah'ın.

Size güzel bir örnek vereyim; Posta gazetesi şu anda rakiplerinin istatistiklerine göre (yani tarafsız) Türkiye'nin en çok satan gazetesi. Neden? Kaliteli olduğu için mi? Hayır, popülist olduğu için. Millet neyi okumayı seviyorsa onu yazdıkları için. Bir çırpıda okunup çöpe atılabilecek ya da peynir sarıp kahvaltı sofrasının altına konulabilecek bir kağıt parçası olduğu için. Neden mi? Çünkü her fırsatta "din" kavramına dahil olan herhangi bir şeyden bahsedeni yobaz gerici zart zurt ilan eden bu gazete, şimdi Ramazan ayı dolayısıyla özel bir yazı dizisi(!) yayınlıyor. Bilmem falancı araştırıp sizin için yazdı! Hangi türbe hangi derde çare oluyor? Telli Baba türbesine nasıl gidilir? Çocuk sahibi olmak için ne yapılır? Evlenmek için hangi türbeye gidilir? ... .. Gibi bir sürü saçma sapan yazılar yazmışlar. Ne kadar komik değil mi? :) Ama daha da komik olan milletin bunları okuması, bunlara inanması. Üstelik de Posta gibi, bu tür kavramlara her seferinde hakaret eden paragöz, değersiz bir gazete olmasına rağmen! Demek ki önemli ve öncelikli sorun halkın bozukluğudur.

Konuyla ilişkisine gelirsek; ne RTÜK benim kurumum, ne de Zahid Akman amcamın oğlu; nitekim adını ilk defa duyuyorum. Ancak Banu Alkan'ın bilmem neresiyle, ülkenin büyük kısmını ilgilendiren sporu aynı kefeye koymakla hata etmişsin Backdoor. Şimdi ele ayağa düşüp Caner'in bayılmasına mı müdahale etsin RTÜK başkanı? Banu Alkan'ın vücudundan mı konuşsun? Bunları izleyen halkı ıslah etmek gerekir önce. Bana sorarsan spor programına da müdahale etmemelidir. Ancak sonuçta o da senin gibi bir vatandaş, herhangi bir programı arayıp şahsi fikrini söyleyebilir.

Dolayısıyla bir vatandaşın bir konuda şahsi fikrini söylemesi devleti bağlamaz. Her zaman söylüyorum, demokrasi saçmalığı yüzünden insanlar muhalefeti iyi kötü her şeye karşı çıkmak olarak hafızalarına kaydettiler.

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sayın Elmacik;
Tartışmaya katıldığınız için teşekkürler.

Şimdi memurlardan bahsettiniz, dış işlerinde bana eskiden kalan bürokrat adı verir misiniz? Yanılıyorsunuz, yanlış bilgi veriyorsunuz, tüm mdürülükler bürokratlar yeni hükümete göre şekillenir sadece dış işleri bakanlığında bu değişim olmaz ama akepe ilke imza atıp hepsini çıkardı. Dıişleri süreklilik arzeden kurumdur değişmemesi gerekirken bile değiştirildi yoksa kıbrısı verme planını eskiler yapmazdı. Eskiler yer değiştirir, pasif göreve alınırlar yani sabah 9 akşam 5 çay kahve gazeteye başlarlar.

Şimdi kuraklık oldu akepeden bilindi dediniz, nerede oldu bu kuraklık? Ankara'da pekala Ankara neresi? Bir ülke başkenti, Melih gökçek kaç yıldır belediye başkanı? Bildiğim en az 10 yıl. Su projeleri ne kadar sürer? En fazla 5 yıl sürsün. Beş yıl sonraki su ihtiyacı iklim durumu şimdiden hesaplanabilir mi? Evet hesaplanabilir.

Şimdi bu sorulara bakın, dünyanın hangi ülkesinin başkentinde böyle su kesiliyor? 10 yıldır görev yapan başkan suçlanmayacak da kim suçlanacak bana bunu söyler misiniz. Evet akp suçludur çünkü melih akepelidir ve 10 yıldır su için çalışma yapmamıştır modern diye geçindiğimiz ülkenin başkentinde suları kesmiştir kaç gün sokaklar kokmuştur.

Çok yanlış çıkarımlarınız olmuş, 5 yıl önce bu ülkenin meterolojisi var bilim adamları var, su işleri var, dpt'si var bu hesaplar yapılır hiç mi merak edip bakmadın diye sorulması yanlış mı? Bu kuraklığın suçu mu? Melih gökçek'in suçu mu? Nasıl böyle olaya bakmışsınız hayret ettim.

Posta gibi, yeni şafak, zaman, vakit var.
Vakit gazetesinde öldürülen danıştay hakimlerinin resimleri vardı, tgrt de yayınlanan haberde sırtında Allah yazan adamı gösterdiler adam ertesi gün öldürüldü bunlar da var, Bunlar da satılıyor.
sadece postaya has değil hepsin de var haa haklısınız zihniyet değişmeli oraya geleceğim.

Banu alkandan bahsetmem programdaki ahlaksız sahnelerden dolayıdır bana sorarsanız 6 pas'ta hakemi eleştiren adamı fırçalamak marifet değil, ahlaksızlık edeni fırçalayacaksın sanırım yanlış anlamışsınız söylediğimi.

Halkı eğitelim diyorsunuz benim bu dediklerimi düzeltmeden nasıl eğitim yapacaksınız? Kültür programı yerine caneri, banuyu gösterirseniz, ağalı dizileri gösterirseniz eğitim nasıl olacak, halkın önüne ne koyarsan onu izlemek durumundadır her kanalda dizi var mecbur izleyecek.

Sayın elmacik RTÜK ne görev yapar önce o konuda açıklama yapmalı, RTÜK fırça atmaz RTÜK halkı olumsuz etkileyecek yayınları kontrol eder, olumlu neler yapılacaksa onları yapar, halkı dizilerle uyutuyorlar, canerle uyutuyorlar, çünkü halkı siyasetten uzaklaştırmak işlerine geliyor halk siyasetten uzaklaşırsa olandan bitenden uzak kalır adam akşam ki diziyi düşünür, milyonlarca kadın ve erkek hatta çocuk var bu ülkede böyle düşünen.

Göllerimiz kuruyor neden? AKP yüzünden. Ormanlarımız yanıyor neden? AKP yüzünden. Töre cinayetleri oluyor neden? AKP yüzünden... Falan filan, bu daha böyle gider. İnsanlar hemence kanıyorlar böyle laflara.

Bu dediklerinize katılırım ama bu her hükümetin başına gelendir ya 99 depremini hükümet ve ordudan bilen bu akepelilerdi, o gazetelerdi dinsizlikten diyenler onlardı, akepe zamanında deprem sel oldu kuraklık oldu onlar neden oldu acaba diye hiç düşünmüyorlar, depremi ordu ve hükümete yıkanlar şimdi 10 yıldır hiç hazırlanmayan melih gökçeğe laf edenlere kızıyorlar, valla melih gökçeğin ikinci kez seçilmesine hayret etmedim iyilikleri akepe yapar kötülükleri Allah yapar kuraklığı verir, depremleri ise ordu ve eski hükümetler yapar. ;D

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sevgili backdoor arkadaşım

Bu son yazım olacak bu başlıkta. Normalde bu kadar agresif biri değilim. Yukarıda yazdığım mesajlarımı tekrar okuyunca kendimden utandım. Bu yazdıklarımızı sonsuza kadar sürdürebiliriz.Evet ben kesinlikle bir AKP savunucusuyum.Aileden gelmiş bir muhafazakarlık var ortada . İnsanın babasının tuttuğu takımı tutmak gibi birşey bu. CHP savunucusu olacak değilim ya. Eğer savunsaydım aileme ihanet etmiş olurdum.

Neden AKP'ye 1000 oyumuda verdiğimi açıklayayım. Benim için terör ,ABD ve AB baskıları benim için öncelik değil ha eğer Türkiye'yi yıkmaya yönelik tehditler olduğunu anlarsam tepkim inan senin versiğin tepkiden aşağı kalmaz. Koskoca Türkiye'yi yıkıp ta Edirne'ye kadar kürt devleti kurulacak dğil ya. Elbet Türkiye gerektiği zaman gerektiği yerde milli mücadelesini ortaya koyacaktır. Bundan şüphe duyup kendini azınlık olarak hissetme sakın.

Benim için önemli olan benim yaşam tarzıma saygılı olunması. İşte bu noktada oylar AKP ye veriliyor. Çünkü toplumun bir kesiminin haklarını sadece AKP savunuyor. Olay sadece türbanla alakalı değil. Bu konuştuğumuz mevzuda türban en alakasız olan konuydu. Eğer AKP olmasaydı Tayyip olmasaydı onun yerine mutlaka başka bir parti olurdu ve sen yine o parti hakkında birinci ağızdan hakaretler yağdırıyor olabilirdin.

Leyla Zanayı hapisten çıkartan AKP diyorsun. Bu belki doğru belki yanlış ben körü körüne olayların iç yüzünü bilmeden konuşmuyorum. Ama gerçek şu ki bir insanı ömür boyu hapiste tutamazsın.

Ben osmanlıdan bahsederken Padişahtan bahsetmiyordum. Osmanlı devletindeki Türkler desem daha doğru olur. Umarım daha açıklayıcı olmuştur.

Melih Gökçek hakkında söylediklerinin bir kısmı belki doğru olabilir. Ama şunu unutma önümüzdeki yerel seçimlerde yine Melih Gökçek gelecek. Nedeni ise ne halkın su felaketini unuttuğundan nede islamcı taraftan geldiğinden nede halkın saflığından nedeni O adamın Ankarada yaptığı icraatlarden dolayı alacak oyları.İnsanlar sadece olaylara ve kişilere siyah gözlükten bakmazlar. İyi taraflarınıda görürler.

Mayo olayında gerçekten yanlış düşünüyorsun. Avuç olayına benim yada başkalarının göz yumduğu falan yok. O da büyük terbiyesizliktir. Zahid Akman'ın Ahmet Çakar'ı fırçalamasındaki neden ise daha öncelerdeki spor programlarındaki yapılanlardır. RTÜK, spor progamlardaki tartışmaların, küfürleşmelerin, insanları hedef göstermenin spordaki terörü tetiklediğine inanıyor ve bu durum hakkında üzerine düşeni yapıyor. Nitekim önümüzdeki günlerde budurum hakkında bir yaptırımı olacaktır.

Hiç bir zaman kanal7 haberi izlemedim. Yeni şafak'a para vermedim. Bende senin takip ettiğin medyayı takip ettim. Sadece aramızda yorum farkı var. Bu da farklı görüşlere sahip olmamızdan kaynaklanıyor.

Eğer burada bana cevap yazarsan sadece AKP'nin kötü taraflarını yazma iyi taraflarını da yaz. Buna objektif olmak denir.

Senin nefret ettiğin terör olayları sadece AKP başta iken hortlamadı. Çok daha önceleri de vardı. AKP'nin bu konuda zaafı olabilir ama tüm pkk lıları öldürmek diyarbakır önde olmak üzere tüm güneydoğunun içini boşaltmak olacaktır. Eğer AKP hükümetinde sınırötesi savaş olsaydı tuncelide tüm pkk militanları öldürülseydi AB ve ABD ile ilişkiler kesilseydi daha sonra olacak olaylardan kim sorumlu olacaktı.Açlık ve sefaletin sebebi kim olacaktı. İstanbulda , Ankarada patlayacak büyük bombaların Kandil dağındaki verdiğimiz yok yere şehitlerin hesabı kimden sorulacaktı. Eğer bunlar olsaydı bu forumun bu başlığında AKP'yimi savunacaktın. Elini kalbine koy. Terör olayları mutlaka olacaktır. Bundan 50 yıl sonra bile. Çünkü terörden beslenenler var. Bu beslenenler sadece PKK lılar değil. Herkes.

Dediğim gibi bu son mesajım tabi cevap verme hakkına sahipsin. Ama bu mesajı okuyanlar arasında siyasi ideolojinin ne demek olduğunu bile bilmeyenler var.

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim için terör ,ABD ve AB baskıları benim için öncelik değil

Sen bu yazdığınla yerini belli ettin, kıbrısı vermenize de şaşırmadım, bayrağa sarılı tabutu başında ağlayan ananın ağıtına dava açanları savunan ve haklılar diyen, dubailerde musul ve kerkükte katledilen Türkmenlere yardım etmeyeceğiz diye 1 milyar dolara namusunu ve şerefini satanlara destek olan birinden ve onun oy verdiği kişilerden zaten bunu beklerim.

Ama gerçek şu ki bir insanı ömür boyu hapiste tutamazsın.

Apoya çıkartılmaya çalışılan affı zaten bu kısım açıklıyor leyla zanaların serbest bırakılmasını böyle bir gerekçeyle savunuyorsun ya harika. Dediğim gibi senin başkanın apo'nun elini de sıksa bin oyun olsa veirrsin, çünkü ailen de böyle sen de onlara ihanet etmemelisin, bölücülüğün adı ne zamandır muhafazakarlık olmuş.

AKP'nin bu konuda zaafı olabilir ama tüm pkk lıları öldürmek diyarbakır önde olmak üzere tüm güneydoğunun içini boşaltmak olacaktır.

Demek doğu ve güneydoğunun neredeyse tamamı pkk'lı! işte kürtler de okusunlar bunu, ben böyle desem yüz tane adam faşist, ırkçı derlerdi akepeli söyleyince sorun olmaz. Söylemine katılmıyorum ;D Ama doğru ise gene sözüme geliyorsun akepe teröristlerin desteğini almış itiraf ettin sonunda ve sen de işbirlikçisin.

Eğer sen osmanlıysan osmanlıyı reddediyorum, eğer sen müslüman isen ben bu anlayıştaki hainlerle işbirliği yapan, korkak ve ülke onurunu ayaklar altına alınmasına caiz veren müslümanlığı reddediyorum, eğer sen Türk isen ben rum'um.

Bu yukarıdaki mesaj atanla hiç bir zaman aynı safta yer almam, haa savaş çıkarsa da lütfen o savaşa girme, yanımızdakinin namlusunu düşmana çevirdiğinden emin olmak isteriz sen türbanını al evinde otur dilersen onu sen tak karışırsam namerdim. Başı açık diye cehennemlik dediğiniz kadınlar senin gibi şeriatçi erkeklerden daha erkektirler sizin sözünüz evinize kapattığınız kadınlara geçer yaylacı, sen ve senin gibiler o kadınlara kurban olun.

Biz Türk olarak sizin gibi aman şöyle olur ülke mahvolur diye korkup amerikan psikolojik savaşına mağlup olan karakterde değiliz bizler "mevzubahis vatansa gerisi teferruattır" diyenlerin soyundan geliyoruz oğlum aç mı kalsın diyenlerden değil.
Siz aynı zamanda araplara da benzemişsiniz, korkak, uyuşuk, gözü bir şey görmeyen, türbanla her şeyin hallolacağını düşünen insanlar.

Deden şehit olmuşmuş, o zaman yazık olmuş boşuna ölmüş adam, şehit torununa bak peh! Külahıma anlat sen onu.

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir şey söylemiyecektim ama beni hainlikle suçladın Herşeye katlanırım ama burada AKP'ye oy veren ve burada savunan kişihain ilan etmene katlanamam

Yazdığın mesajları okuyorumda sürekli işine gelen yazılara cevap veriyorsun. Burada gördüğüm kadarıyla senin hayat felsefeni pkk abd ve ab ilişkileri geliyor. Gözünü hırs bürümüş. Bunun nedenini söylermisin. Söyle de anlayalım. Asıl ben dağdaki teröristlerle çatışacağına gencecik çocukları kandırıp şehirdeki masumları yol ortasında ketlettiren , sırf arkadaşının sevgilisine asılan çocuğu dövmek için ocaklar açaninsanların safında yer almam

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Selamlar,

Tartışmanın bir cedelleşmeye dönüşmüş olmaması çok iyi bir gelişme, fikrini yazanları tebrik ediyorum.
Backdoor, bürokrat dediğin Zahit Akman'dan ibaret değil ki. Benim verdiğim bilgi yanlış değil, bilakis, tüm bürokratların değiştiğini söylemek yanlış bir bilgidir. Keşke bu kadar popülist siyaset yapıp ezberden konuşmasan. :( Ülkenin bütün memurları aynı. Bir kaç milyon insan. Hiç biri de devletle ilintili değil, 657 sayılı kanuna tabi olmak dışında. Yani onlar hükümet değil halkın ta kendisidir. Bürokratlara gelince; git SPK'ya ya da örneğin DPT'ye bak kaç kişi değişmiş hükümet değişince. Başkan hariç hiç biri! Bunların hepsi üst düzey bürokratlardır. Ülkenin ekonomik ve yapısal temelleri, temel işleyişleri buradadır ve bunlar hükümetlerin değişmesiyle değişmezler. Ancak kilit bürokrasi değişir. Değişmek zorundadır yoksa işler yürümez. Çünkü bürokratların çoğu menfaatçidir. Ondan dolayı da örneğin falan partili bir başkan filan partili bir bürokrata bir iş yaptırmak istese adam savsaklar, çünkü onun partisinden değil; halbuki memleketin işi. Yani her hükümewt kadrolaşmak zorundadır bir yere kadar, yoksa işler yürümez. Tarihe dönüp bakalım kaç tane parti kadrolaşmadı bugüne kadar? Hatta diyebiliriz ki AKP en az kadrolaşanı!
Maliye'ye gidiyorum, sadece bakan ve müsteşarlar değişmiş; geri kalan bütün bürokrat ve personel aynı. SPK'ya gidiyorum aynı, ÖSYM'ye gidiyorum aynı..

Ankara'nın kuraklık örneğini vermişsin Melih Gökçek AKP'lidir diyerek. Sonra 10 yıldır başkan bu adam, demişsin. Halbuki AKP kurulalı 6 yıl oldu daha.. Üstelik eleştirilmeyen bir belediye başkanı da tanımıyorum ben. :) 4x4 'lük de olsa beğenmeyenler çıkacak. Örneğin halk belediyeyi şikayet yağmuruna tuttu Ankara'da; yeşil otobüsleri kaldırın diye belediyeye baskı kurdu binlerce kişi. Sonra otobüsler kaldırıldı, şimdi de ulan niye kaldırdınız diyen onlarca vatandaş yine belediyeye şikayette bulunuyor. :) Halkı memnun etmek zordur, ancak halk akıllı olursa o başka. Su olayına girmiyorum, su sıkıntısı tüm dünyada var sadece Ankara'da değil. O yüzden bu yersiz ve haksız bir siyaset. Başka örnek istersen Adana'ya gel. Aytaç Durak, yaklaşık 15 yıl belediye başkanlığı yaptı Adana'da. Hala da belediye başkanı. Ancak 15 yıl önce AKP'nin A'sı bile yoktu, ama bu adam vardı. Bir çok kişiye göre hırsızın biri, ama hala seçiliyor. (Cem Uzan'a bile %7 oy verdi millet!!) Halbuki Aytaç Durak şu anda AKP'li. Çünkü hem Aytaç Durak kendi menfaati için AKP'ye katıldı. Hem de AKP onu parti menfaati için kabul etti. Yoksa bu ikisinin ideolojileri hiç uyuşmaz. AKP sütten çıkmış ak kaşık değil, ancak bu noktada fazla seçme şansı yoktu. Ününden dolayı bazılarını partiye aldılar çünkü yazık ki insanımızın çoğu takım tutar gibi parti tutuyor. (Ulan bu MHP yıllardır sömürdü bizi daha bir işini de görmedik ama olsun ben yine de MHP'liyim, diyenler gibi..) Bu konu daha da uzar ancak şahıslarla ilgilenip ana mevzuyu kaçırmamalıyız bence.

Zahit Akman'a gelince; dediğim gibi, o da senin benim gibi bir vatandaştır, onun herhangi bir programı arayıp şahsi fikrini söylemesi senin olduğu kadar onun da hakkıdır. Hatta isterse Banu Alkan hakkında bile yorum yapabilir eğer arsız ise. Ha bu onun makamına yakışmaz o ayrı bir konu; ama söylediği şeyler ne devleti, ne yargıyı bağlar. O halde onun şahsında hükümeti eleştirmek de çok yersiz ve haksız bir eleştiridir. Sen o programlara bağlanıp "ahlaksızları" fırçalasan halkı eğitmiş mi olacaksın? :) Düzelteyim söylediğini; ahlaksız da olsa fırçalamak değildir marifet olan, köklere inip oradan değişiklik yapmaya başlamak marifettir.

Kısacası, adamın bunu yapmasının RTÜK'le ilgisi yoktur. Başbakan bile arayıp "niye Fener'e laf ediyorsunuz kardeşim, en büyük Fener" diyebilir TV programında. Bu onun makamına yakışmaz ama onun şahsi fikridir, başbakanlık makamını ya da devleti, ya da adamın partisini bağlamaz. O açıdan deprem olması hükümetin suçu değildir. Üç beş serserinin bir orman yakması, milletin denizlere çekinmeden tuvaletini yapıp çöplerini dökmesi hükümetin suçu değil. Hükümet her kim olursa olsun.

Ve acizane söylüyorum, fikrinizi beğenmeyen herkesi "yobaz, gerici, bilmem neci" olarak tekfir etmekten, "dinci, hededi, hödöcü" diye aşağılayıp "karanlık, cahil, örümcek beyinli" diye hakaret ederek, sırf beğenmedi diye doğru yanlış herkese karşı çıkmaktan vazgeçin. Yukarıda burada yazdığı çoğu şeye katıldığım Kadir Yaylacı isimli arkadaşa hemence "AKP'li" demişsin. Muhtemelen benim hakkımda da aynı şeyi düşünüyorsun, ancak ben ne Erdoğan'ı severim ne de partisini. İşte bu ezberden siyasettir. Kendi yerinize kendiniz düşünün, başkalarının düşüncelerini ya da hayalleri değil, gerçekleri masaya yatırın.

Sevgiler.