RTE'den inciler...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

@poc@lypse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Recep Tayyip Erdoğan ve AKP ile ilgili küçük bir arşiv sunuyorum. Kaynak olarak YouTube, Ekşsözlük gibi sitelere bakabilirsiniz. İsterseniz Google'ı aratın satılmamış medyayı inceleyin daha fazla bilgi bulabilirsiniz...

Videolar:

Erdoğan ve Taliban "Erdoğan Hikmetyar'ın dizinin dibinde" http://www.youtube.com/watch?v=f6dmgJz_2Tk

Erdoğan - Çiftçi Tartışması "Ananı da al git!" http://www.youtube.com/watch?v=f6dmgJz_2Tk

Erdoğan - "Sayın Öcalan" ve Şehitlerimize "Kelle" Dediği Kayıt http://www.youtube.com/watch?v=JUmczcHoNR0

Erdoğan - "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Allah'ındır milletin değil" http://www.youtube.com/watch?v=Tu2umNki9EI

Erdoğan - Şeriat Propagandası http://www.youtube.com/watch?v=NMtYDn-BtxM

Erdoğan - Unutulamayacak Sözler "Askerlik yan gelip yatma yeri değildir.", El Kadı ve daha niceleri...http://www.youtube.com/watch?v=Ax5fL128NH0

Erdoğan - Arap Kürt Partisi Üzerine...http://www.youtube.com/watch?v=hln2JrE3fOk

Aydınlık ve Karanlık Üzerine...http://www.youtube.com/watch?v=MnD54eo903E

Erdoğan'dan İnciler:

* Sermaye ırkçılığı yapıyorlar.
* Cumhurbaşkanının imam hatipli olacağı günler yakındır. 05.02.1996 - Akit
* Bu ülkede başbakan ve cumhurbaşkanı olmadan ölmeyeceğim. 1999 - Pınarhisar Cezaevi
* 10 Kasım'da yaygara kopartıldı. 14.11.1994 - Hürriyet
* İçki yasaklansın. 01.05.1996 - Hürriyet
* Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim. 16.10.2005 - Milliyet
* Maaşım yetmediği için ticaret yapıyorum. 2004
* Kıbrıs'taki Türk askeri Lübnan'daki Suriye varlığına benzer. 2005
* Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanıyım...
* Değiştim! (Seçimler öncesi) 2006 senesi bir röpörtajı : Asla değişmem!
* Yapılabilecek tüm jestleri yaptık. Kopenhag kriterlerini yerine getirdik. Artık Avrupa'dan delikanlılık bekliyoruz.
* Hayırsever bir işadamıdır, kendisine kefilim. Birleşmiş Milletler tarafından El Kaide terör örgütünün finansörü olarak ilan edilen ve interpol tarafından aranılan Yasin El Kadı hakkında konuşurken
* İki fakülte mezunu bir hoca öldürülüyor, ailesine en ufak bir başsağlığı yok. Bunlar hassas konular. Temennimiz odur ki, bunlar objektif şekilde değerlendirilsin. Eylül 2006 - Fatih'deki radikal dinci İsmail Ağa Camii imamı, kendi cemaati üyesi Mustafa Erdal (linç edilerek öldürüldü- İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'a göre ise başını minbere çarparak inrihar etti.) tarafından bıçakla öldürülen Bayram Ali Öztürk'den bahsederken
* Çankaya'ya mı soracaktık? Aralık 2006 - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bir liman ve bir havaalanının Rumlara kullanımının Cumhurbaşkanı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nden gizli olarak teklif edilmesi üzerine
* Bu nedir bu, hayatında iki koyun gütmemiş olanlar, artık diyorlar ki; erken seçim. Arkadaş, demokraside, bu iktidarın vereceği bir karardır. İktidarın böyle bir derdi yokken, size ne yahu! Aralık 2006 - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve tüm muhalefet partilerinin erken seçim talebi üzerine
* 'Cumhuriyeti biz kurduk!" Sevsinler seni, nasıl da kuruyorsun! - ardından - CHP çok partili dönemde asla tek başına iktidar olmamıştır, asıl CHP iktidar olduğu zaman kadrolaşmasının en büyüğünü, en kaşarlısını yapmıştır!!! Ocak 2007 - Seçim hazırlığına giren AKP
* Türkiye bir göçebe kabilesi değildir. 27.02.2007 - TBMM Grup Toplantısı
* Sen ne mutlu Türküm diyene dersen o da ne mutlu Kürdüm diyene der.
* Askerlik yan gelip yatma yeri değildir! 04.09.2006 - Artık şehit cenazesi istemiyoruz diyen şehit ailesine
* Askerlik turistik bir yer değildir demek istemiştim... 05.09.2006
* Bunları mı dinleyeceğim ben Eylül 2006 - Bahçeşehir Üniversitesi mezunu ve Amerika Birleşik Devletleri'nde Ohio Kent State Üniversitesi'nde master yapmış; PKK ile savaşırken şehit olan Asteğmen Zeki Burak Okay'ın "devlete hakkımı helal etmiyorum" diyen evlat acısı çeken annesine
* Ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım. 08.01.1996 - Milliyet
* Elhamdülillah şeriatçıyız. 21.11.1994 - Milliyet
* Ben İstanbul'un imamıyım. 08.01.1995 - Hürriyet
* İmamlar da nikah kıysın. 09.05.1995 - Milliyet
* Laik değilim, laikliği korumakla yükümlüyüm. 2005
* Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye. Yahu millet istedikten sonra laiklik tabii elden gidecek !
* "Bize göre demokrasi amaç değil, ancak bir araçtır. Hangi sisteme gitmek istiyorsanız, bu düzenlerin seçiminde bir araçtır. Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." "İkinci Cumhuriyet Tartışmaları" kitabındaki söyleşisinden.
* Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. İkisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi bir arada olamaz.
* Bizim öyle bir sorunumuz yok. Kürt sorunu hakkında fikrinini soran Belçikalı gazeteciye.
* Kürt sorunu hepimizin sorunudur. 12 Ağustos 2005 - Diyarbakır konuşması - Sabah
* Kürt meselesi değil terör meselesi var. 5 Ocak 2007 - Sabah
* Sayın Öcalan düşüncelerinin değil almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. 14.01.2000 - Avustralya SBS Radyosu'na yaptığı konuşmadan
* Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok 1994
* Bayram değil seyran değil. Cumhurbaşkanı'nın 29 Ekim Cumhuriyet bayramı resepsiyonuna rektörleri çağırması nedeniyle - 2005
* Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslam’ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir. Ben İslam’ın devlet planı içinde düşünüyorum.
* Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafı koskoca bir yalan. Egemenlik kayıtsız şartsız Allah’ındır.
* Lan bana anayasayı öğretme! 11.02.2006
* Ananı da al git buradan! 11.02.2006

Hükümetin Soyağacı

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan:

Rize'nin Güneysu Beldesi'ne gittiğinde hemşerileri başbakanı POTAMYA'YA HOSGELDIN' pankartıyla karşıladı. Medya bu pankart üzerinde hiç durmadı. Potamya ne demekti? Güneysu beldesinin Rumca ismi Potamya'dır. Bu beldenin ahalisinin bir kısmı sonradan Müslüman olmuş Rum'dur. Hala beldenin Rumca adini kullandıklarına göre Türklüğü içlerine tam sindirememişler demektir. Tayyip Erdoğan bu pankarttan rahatsız olmadı. İhtimal ki kendisi de Rum kökenlidir.

Yine geçen sene Tayyip Erdoğan Gürcistan Devlet Başkanı'yla görüşmesinde kendisinin de Gürcü olduğunu söyledi. Bu bağlamda Gürcü olma ihtimali de yüksek. Kısacası Tayyip Erdoğan Türk kökenli değildir. Zaten Türklük şuuru da taşımamaktadır. Zorunlu olmadıkça Türk sözünü kullanmaz. Türklüğü ve Türk milliyetçiliğini ayrımcılık olarak değerlendirdiğini çok kere vurgulamıştır. Başbakan olduğundan beri ağzından bir kez bile "Türk milleti" sözü çıkmamıştır. Hep Türkiye halkı der. Çok çarpıcı bir not olarak eklersek 7 mart 2002'de AKP Genel Merkezinde Tayyip Erdoğan "Kürdistandan gelen haberler bizi mutlu ediyor" demiştir.

Araya Mustafa Kemal'in bir sözünü eklemekte fayda var..

"Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki asli cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalınmasın."

Türkiye Cumhuriyeti TBMM Başkanı Bülent Arınç

Manisa doğumlu, Manisa milletvekili olduğu için ve Türkçe'yi de güzel kullanmasından ötürü halk tarafından Manisalı bir Türk olduğu anılmaktadır. Halbuki Bülent Arınç'ın kökeni Tunceli'ye dayanmaktadır. Yıllar önce Manisa'ya göç etmiş bir Kürt ailesinin torunudur.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı ve Cumhurbaşkanı adayı
Abdullah Gül

Kayseri doğumlu ve Kayseri milletvekili olan Abdullah Gül, baba tarafından çok eskiden Kayseri'ye yerleşen Siirt kökenli bir ailenin oğludur. Baba tarafından Arap ana tarafından sonradan Müslüman olmuş Ermeni kökenlidir.

Türkiye Cumhuriyeti (Eski) İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu

Diyarbakır doğumlu olan Abdülkadir Aksu Kürt'tür. Göreve geldiğinden sonra Emniyet teşkilatındaki Fetullahçı Kürt kadrolaşma inanılmaz artmıştır. Yurtsever Türkler (Necip Hablemitoglu, Muammer Aksoy, Uğur Mumcu) hep onun döneminde katledildi. Emniyette Kürtçü ve Doğu'cu kadrolaşmayı sağladı. İstanbul'daki Kürt kökenli PKK'ya yardım sağlayan mafyayı temizleyen polisleri açığa aldı veya pasif görevlere sürdü.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik

Van'lı olan Hüseyin Çelik Kürt-Arap melezidir. Kürtçe şarkılarla eğitim-öğretim sezonu açılışı yapılması ilk kez Hüseyin Çelik'in bakanlığı döneminde görülmüştür. Türkiye sadece Türklere mi ait iddiasını ortaya attı. MEB de görülen en büyük irticai kadrolaşmayı başlattı.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Dengir Fırat

Hükümette en kilit kişi olarak gösterilen Başbakan Yardımcısı Dengir
Fırat 1925 yılında idam edilen Kürt isyancı Şeyh Sait'in torunudur.
Mersin milletvekili olan Fırat, Mersin'deki Kürt nüfus hareketini yönlendiren kişilerin başındadır. Dengir Fırat, 2 Ağustos 2002 Cuma
günü Meclis'te, sinir oynatan ses tonuyla, Abdullah Öcalan'ı kast ederek "Asamadınız! Asamazsınız! Asamayacaksınız!" diye bağırmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Bayındırlık ve Iskân Bakanı Zeki Ergezen

Kürt kökenli olan Zeki Ergezen, bir de ayrıca Nakşibendi tarikatının
Tillo koluna mensuptur.

Baki Ilkın,

Arap Kökenli, Dışişleri bakanlığında Kıbrıs masası başkanıydı simdi Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Temsilcisi, Denktaş'ın tasfiye edilmesi operasyonunun bas aktörü, 12 Eylül Kenan Evren Diktatörlüğü döneminde sağcı veya solcu idam edilen gençleri Güvenlik Konseyine sunan kişi. Türklüğü ve Milliyetçiliği zararlı, hastalıklı ve kontrol altında tutulması gereken bir akim olarak tarif ediyor. Dev sol mensubu 12 Eylül'de yaşı büyütülerek asılan 16 yaşındaki sol görüşlü Erdal Eren'in yaşını büyütme işlemlerinde rol alan kişi.

Namık Tan Dışişleri bakanlığı sözcüsü

Dışişleri Bakanlığındaki Kürtçü grubun başı, Mardin doğumlu, Dışişleri
Bakanlığında hizmete Özel yazdığı bir Kürt raporunda Kürtlere daha
fazla kültürel haklar verilmesini talep etti. AKP içindeki Kürt gurubun en yakın ismi. Dışişleri Bakanlığındaki Kürt guruplar ile Meclisteki Kürtçü milletvekilleri arasındaki ilişkiyi koordine ediyor. 30 Ağustos onların (askerleri kastederek) 29 Ekim bizim bayramımız diyerek askerlere olan nefretini belirtiyor. PKK'nın finanse ettiği lokantalarda ödediği hesabin Türk askerine ve Türk milletine kursun olarak geri döndüğü kişi.

Uğur Ziyal,

Dışişleri bakanlığı eski müsteşarı, Dışişleri içinde AKP ye en yakın isim, Kürt kökenli, Dışişlerindeki Kürtçü kadrolaşmanın planlamacılarından, Talabani ve Barzani'nin aşiret lideri olduğu dönemlerde onlara Dışişleri bakanlığı makam aracı tahsis eden kişi. PKK'ya yakın olmasada modern Kürt Milliyetçiliğini destekliyor. Cüneyt Zapsu ve Dengir Fırat'a en yakın isimlerden.

Danışman Cüneyt Zapsu

Bu danışman Güneydoğu'nun en büyük Kürt aşiretinin üyesi. Dedesi ilk Kürtçe tiyatro eseri yazan bir edebiyatçı. Ehl-i Sünnet dergisinin sahibi. Türkçe-Kürtçe yayınlanan "Jin" dergisinin önde gelen isimlerinden.

Danışmanın halası, faili meçhul bir cinayete kurban giden Kürt hareketinin önde gelen isimlerinden Musa Anter' in esi. Danışmanın eniştesi Musa Anter öldürüldüğünde Abdullah Öcalan başsağlığı mesajı yayınlamıştı. Öldürülen Musa Anter' in bir yeğeni milletvekili de yine faili meçhul bir cinayete kurban gitmişti. Danışman yakın akrabaları gibi Doğu ve Güneydoğu'da gezmiyor. O'nun bir ayağı hep Amerika'da TÜSIAD üyesi bu danışman, Başbakan Erdoğan' in özellikle yurt dışındaki bütün resmi-özel görüşmelerinde bulunuyor. Bu danışmanın Erdoğan'ın "aklinin yarısı" olduğu iddia ediliyor.

Karadenizli fındık üreticilerinin baş belalısı.

Atatürk'ün bir sözüyle bitirelim:

"Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki asli cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalınmasın."

Sansal80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hepi pislik bu adamların. İnşallah Allah bizi bunlardan kurtarır.. :mad:

oguzkahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
herşey ortada bide bu adam için sokaklara dökülüyolar

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Birde buna oy veriyorlar. Milletin gözü boyanmış anlaşılan >X< >X<

Tartarus

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ne istediğini bilen az insan var, düşünmeyen insanlarınsa hakettiği adam bu.

Sansal80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
MHP lideri Devlet Bahçeli, Erdoğana siyasi terörist demiş..

Katılmamak mümkün değil..!!!

ferhatlahdin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi en son eleştirilecek insanlardır.bu ülkenin %40 ından fazlası destekliyorsa saygı göstermesini öğrenmelisin.diğer parti liderleri içinde araştırma yapıp eklersen makbule geçer.mesela ip atma komedisi.cumhurbaşkanı seçimindeki engellemeler.orduyu siyasete karıştırma merakı.genel af çıkarılması.kriz çıkarılması. artı Erdoğan'ın yaptığı iyi işlerden de bahsedelim biraz.duble yol yapımına bakalım.eğitim reformuna bakalım.döviz rezervine bakalım.her öğrenciye öğrenim bursuna.daha önce 1 mart teskeresinde ırak'a girmeyelim diyenler seçim döneminde her nedense ırak'a mutlaka girilmeli moduna giriyorlar.her seçim döneminde şehitlerimiz üzerinden siyaset üretmeye çalışıyorlar.her şeye ters bakarsan düz göremezsin.saygı ve sevgiyle.......

Sansal80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fikirlerimi saygı ile karşılıyorum.duşuncelerimizde ozguruz tabii..
ama biraz daha araştırmacı olalım lutfen. Erdoğanın oğlu 4 sene once burslu okurken şimdi 3 milyon dolar verip kendıne yuk gemisi aldı..
fazla soze gerek yok

ferhatlahdin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
edindiğin bilgiler nereden merak ediyorum.burssa bursu veren aile dostu.gemi almaysa tayyip erdoğan fakir biri deil zaten.ticaretle uğraşan biriydi.iyi araştırmaya bizden de saygı var.

turkaslanlari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunların geneli geçen seçimler öncesinde de sunulmuştu ve adam tv de bir programa çıkarak ben değiştim dedi bunu kabul etti ve değişimini gösterdi fakat bunu anlamayan bazı geri kafalılar var dünya ekonomisini izlemeyi başaramayan çağ dışı insanlar var.
R.T.E. gerçek bir yönetici gerçek bir liderdir. Yönetmeyi bilir, geldiği yerde bereket vardır daha önce İstanbul u hatırlayın bide o geldikten sonraki İstanbul u. Siz daha yönetilmeyi beceremiyor sunuz, yıllardır yaptığınız siyasetler ülkemizi yerin dibine geçirdi rezil eyledi.
Sözüm size ki şudur!
Türk milliyetçiliği ben milliyetçiyim diyerek birilerinin arkasına sığınarak sağda solda bağırarak yapılmaz, milliyetçilik bırakılan eserlerle olur : Kişinin ülkesini yüceltmesiyle yükseltmesiyle medeniyetlerin üstüne çıkarmasıyla olur buda şu anki lider Recep Tayyip Erdoğan ile oluyor bu böyle bilinsin!
Haydi şimdi bağırın yine devlet elden gidiyor......

blgsyrmhnds

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ALAYINA İSYAN İNADINA RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE AK PARTİ
bu mu mudur?Ak partiyi sevimsiz yapma anlayışınız? kusura bakmayında kimse erdoğan başbakan olmadan önce Hikmetyar ın dibinde oturdu diye bilmem bundan 0n veya yirmi yıl önce söyledikleri icin ben ona oyvermem dememz.
Millet icraatlarına bakar.ekonomik duruma bakar.
size kucuk bir ayrıntı erdoğandan önce he gun tv de bir zam haberi duymuyormuydunuz??peki ya şimdi..örneğin baş belası sektör olan enerji sektörunde elektirk ucuzladı diğe icraatları icin bu adrese bakınız
www.akicraatlar.com

@poc@lypse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
turkaslanlari dedi ki:
Bunların geneli geçen seçimler öncesinde de sunulmuştu ve adam tv de bir programa çıkarak ben değiştim dedi bunu kabul etti ve değişimini gösterdi fakat bunu anlamayan bazı geri kafalılar var dünya ekonomisini izlemeyi başaramayan çağ dışı insanlar var.
R.T.E. gerçek bir yönetici gerçek bir liderdir. Yönetmeyi bilir, geldiği yerde bereket vardır daha önce İstanbul u hatırlayın bide o geldikten sonraki İstanbul u. Siz daha yönetilmeyi beceremiyor sunuz, yıllardır yaptığınız siyasetler ülkemizi yerin dibine geçirdi rezil eyledi.
Sözüm size ki şudur!
Türk milliyetçiliği ben milliyetçiyim diyerek birilerinin arkasına sığınarak sağda solda bağırarak yapılmaz, milliyetçilik bırakılan eserlerle olur : Kişinin ülkesini yüceltmesiyle yükseltmesiyle medeniyetlerin üstüne çıkarmasıyla olur buda şu anki lider Recep Tayyip Erdoğan ile oluyor bu böyle bilinsin!
Haydi şimdi bağırın yine devlet elden gidiyor......

Yine bağırırız biz o kadar sıraladık nedenlerini. RTE ne dese inanacaksınız zaten şartlanmışsınız siz. Huylu huyundan vaz geçmez diye bir söz vardır. Ama sana da hak vermemek elde değil canım. Erdoğan değişti. Refah partisi gidince bu tarz işlerin gün yüzünde yapılmaması gerektiğini, halkın gözünü boyayarak, medyayı satın alarak gizlenmesi gerektiğini anlamış. Yukarıda sıralananların dışında daha bir sürü yazılacak şey var. Burada bizimle tartışacağınıza bunların gerçek olmadığını KAYNAKLARI İLE BİRLİKTE gösterin.

Madem RTE çok iyi birisi, KAYNAKLARIYLA KANITLAYIN. Biz bunu yapıyoruz ama siz kafanıza göre takılıyorsunuz. Kanıt koyun arkadaşım hadi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...