[ROM] Samsung Galaxy S2 CyanogenMod 12.1 Nasıl Kurulur?

Bu konuyu okuyanlar

gamsız05

Öğrenci
Katılım
11 Ekim 2007
Mesajlar
68
Reaksiyon puanı
0
Puanları
6
Samsung Galaxy S2 GT-i9100 için CyanogenMod 12.1 romunu yüklemeye ne dersiniz? Cihazın orijinal sürümünden sıkıldıysanız, cihaz artık kasmaya başladıysa ve siz de yeni bir arayüz istiyorsanız Cyanogenmod 12.1 (Android 5.1.1 Lolipop) mükemmel bir seçenek.


Unutmayın! Burada yapılacak işlemler sonucu cihazınız garanti dışı kalacaktır. Tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Bu romu yüklemeden önce bilmeniz gereken birkaç bilgi var. Lütfen sizin için hazırladığımız bu konuyu inceleyin.
[h=2]Hazırlıklar:[/h]Samsung Galaxy S2 cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Son olarak cihazınızın Ayarlar menüsünden USB hata ayıklama modunu etkinleştirin ve pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun. Ayrıca cihazınızın Rootlu olması ve cihazınıza Cwm Recovery yüklü olması gerekir.Buradaki konudan Cwm’yi kurabilirsiniz.
İndirmeniz Gereken Dosyalar:

[h=2]Kurulum:[/h]
  • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
  • İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları olduğu gibi telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
  • Kopyalama işlemi bittiğinde telefonunuzun bağlantısını kesin ve kapatın.
  • Ses Açma+Home+Güç tuşuna aynı anda basılı tutup recovery moduna girin.
  • CWM Recovery menüsünde sırasıyla wipe data/factory reset,wipe cache partition ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın (Dikkat! Bu işlem cihazınızı sıfırlayacaktır).
  • İşlemler sonrası CWM Recovery menüsünden install zip from sdcard kısmından önce indirmiş olduğunuz .zip uzantılı ROM dosyasını seçip yükleyin. Daha sonra yine install zip from sdcard bölümünden GApps paketini yükleyin.
  • Son olarak telefonunuzu recovery uygulaması içerisinden Reboot System Now seçeneği ile yeniden başlatın.
İşlem tamamdır.
 
Üst