[ROM] [Official] CyanogenMod 12.1 (HTC One M9)

Bu konuyu okuyanlar

gamsız05

Öğrenci
Katılım
11 Ekim 2007
Mesajlar
68
Reaksiyon puanı
0
Puanları
6
HTC One M9 için CyanogenMod 12.1 Nightly sürümü yayımlandı. Stock Android arayüzüne yakın olan bu romu yükleme ister misiniz?
Install-CM-11-M12-Android-4.4.4-ROM-for-HTC-One-Mini-600x340-600x340.png


Cihazınıza custom rom yüklemeden önce root ve custom recovery yükleme işlemlerini yapmış olmanız gerekmektedir. Bu bağlantıdaki konudan cihazını root edebilir ve TWRP Recovery yükleyebilirsiniz.
Burada anlatılan işlemleri uygulamadan önce bilmeniz gereken bilgilerin yer aldığı bu konuyu inceleyin.
Rom yükleme işlemimi TWRP Recovery ile yapacağınız için “Wipe” (Sıfırlama) ve “Install” (Yükleme) gibi teknik konularda yardıma ihtitaç duyacaksınızdır. Bu yüzden “TWRP Recovery kullanım rehberi” adlı bir konu hazırladık. Bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
ROM DOSYALARI

KURULUM

  • İndirdiğiniz dosyaları arşivden çıkarmadan cihazınızın hafızasında ana dizine atın.
  • Cihazınızı recovery mode’a alın.
Bunun için: Cihazını kapatın ve birkaç saniye bekledikten sonra “Ses Kısma ve hemen ardından “Güç” tuşlarına aynı anda basılı tutun. Açılan menüden ses tuşları ile “BOOT TO RECOVERY MODE” seçeneğinin üzerine gelip “Güç” tuşu ile seçimi onaylayarak “recovery mode’a” ulaşın. Eğer hala sorun yaşıyorsanız Ayarlar>Pil adımlarını izleyerek “Hızlı başlangıç” özelliğini devre dışı bırakın.
  • “Wipe” işlemlerini yapın.
  • “Install” bölümünden cihazınızın hafızasına atmış olduğunuz rom dosyasını yükleyin.
  • Bu sefer de aynı şekilde “GApps” paketini yükleyin.
  • “Reboot>System” seçeneği ile cihazı yeniden başlatın.
İlk açılış 10-15 dakika sürebilir.
GÜNCELLEME
CyanogenMod “Nightly” romları günlük olarak güncelleme almaktadır. Güncellemeleri nasıl yapacağınızı bu konudanöğrenebilirsiniz.
TERCİHE BAĞLI C-APPS
Kurulum sonrası CyanogenMod romlarına özel C-Apps paketini yüklemek isterseniz bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı rom yükler gibi “Wipe” işlemlerini tekrar yapmadan yükleyebilirsiniz.
 

Son mesajlar

Üst