ROG Zephyrus S GX701 Temin Hk.

Bu konuyu okuyanlar

alieeeonline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Linkteki ürünü almak istiyorum. Amazon dışında Türkiye içerisinden temin edebileceğim bir platform var mı?​
Araştırdıklarım arasında GeForce RTX2080 ekran kartı modeline sahip olan yoktu.​
Önerdiğiniz ROG Zephyrus S GX701 denginde Türkiye'den temin edebileceğim bir laptop var mı?​
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
TL olarak maksimum bütçeniz nedir? Ve 2080 şart mı?

alieeeonline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TL olarak maksimum bütçeniz nedir? Ve 2080 şart mı?

25.000₺ Bütçem var.
Mümkün ise bu rakam üzerine çıkmak istemiyorum.

Uzun süre değiştirmeyi düşünmediğim ve GEFORCE® RTX 2080 Ti bandına bütçem yetmediği için GeForce RTX2080 modelini tercih ettim. Fakat;
Oyun için FPS, Render süresi ve benzeri koşullarda, uzun süre boyunca çok fark yaratmayacak diğer model önerilerine de açığım.

alieeeonline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Omen serisi için pek güvenilir değil diyorlar fiyat açısından çok hoşuma gitti fakat sonrasında bir problem yaşamak istemiyorum.

MSI Benim de tercih ettiğim bir marka.
4K ve 240hz olması gerçekten takdire şayan.
IPS Monitör olması grafik işlerinde gerçekten yardımcı oluyor. Retinaya en yakın model olan IPS'ler benim için olmazsa olmaz.
Tasarım açısından da tam istediğim gibi fazla göze batmayacak şekilde RGB ışıklarla renklendirilmiş.
Ağırlık gibi özellikler benim için pek önemli olmadığından herhangi bir problem yaratmıyor.
Fiyat olarak bütçemi aşmakla beraber, gerçekten gözüm bu bilgisayarda kaldığını söylemeden edemeyeceğim.

Alternatif olarak bakabileceğimiz başka bir seri yok ise,
Fiyatın düşmesini bekleyeceğim.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Omen serisi için pek güvenilir değil diyorlar fiyat açısından çok hoşuma gitti fakat sonrasında bir problem yaşamak istemiyorum.

MSI Benim de tercih ettiğim bir marka.
4K ve 240hz olması gerçekten takdire şayan.
IPS Monitör olması grafik işlerinde gerçekten yardımcı oluyor. Retinaya en yakın model olan IPS'ler benim için olmazsa olmaz.
Tasarım açısından da tam istediğim gibi fazla göze batmayacak şekilde RGB ışıklarla renklendirilmiş.
Ağırlık gibi özellikler benim için pek önemli olmadığından herhangi bir problem yaratmıyor.
Fiyat olarak bütçemi aşmakla beraber, gerçekten gözüm bu bilgisayarda kaldığını söylemeden edemeyeceğim.

Alternatif olarak bakabileceğimiz başka bir seri yok ise,
Fiyatın düşmesini bekleyeceğim.
Şimdi HP ısınmaz diyemem ama MSI içinde aynı şeyi diyemem. İçerisindeki donanımlar çok güçlü ve fazlaca ısı üreten bileşenler. Tabi MSI'ın içerisinde 11 tane bakır boru ve 4 fan olması da ayrı bir olay. Youtube üzerinden termal test videolarını izlemek lazım.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
bu fiyat ve donanımda MSI çok iyi lakin fiyatı istediğiniz düzeyde değil şimdilik. keşke MSI alsanız :)

alieeeonline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi HP ısınmaz diyemem ama MSI içinde aynı şeyi diyemem. İçerisindeki donanımlar çok güçlü ve fazlaca ısı üreten bileşenler. Tabi MSI'ın içerisinde 11 tane bakır boru ve 4 fan olması da ayrı bir olay. Youtube üzerinden termal test videolarını izlemek lazım.
Birsürü benchmark gibi videolar ve unboxing videoları var fakat bulamadım birtürlü termal test videosu.

alieeeonline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ortalama 80-85 derecelerde çalışıyor cihaz. Altına bir soğutucu ve turbo mod ile bu değerler düşürülebilir. MSI iyi bir iş çıkarmış.

Eski Casper - Nirvana faciamdan sonra (Yazın 93 derece med. thread*) Böyle değerlere pek kötü gözle bakmıyorum. Turbo MOD butonu sanırım MSİ Afterburner - Fan ayarları ile aynı işlevi görüyor.

Ben sesten rahatsız olmadığım için genelde sistem boştayken dahi full fan ayarlarında kullanıyordum.
Sanırım fanların ömrünü azaltmak dışında sisteme kötü bir etkisi yok.

Ofisteki masamda ortalama bir 17" laptop tam oturacak şekilde metal, delikli bir laptop koyma yeri mevcut. Alttaki fan giriş çıkışını etkilememesi için delikler açılmış.
Yüzey metal olduğu için ek bir soğutma sistemine ihtiyaç duyacağımı pek düşünmüyorum.

Halihazırda elimdeki mevcut Cooling Pad sanırım bir süre daha evde beni idare edecek.

Harika önerileriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

I'm so excited for my new toy.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Boşta mümkümse turbo modda kullanmayın fan ömründen çok kısaltırsınız. Ürün zaten yüksek sıcaklık değerleri görse bile onlara dayanacak şekilde tasarlanmış. 85 derece üstü çok sorun yok bana kalırsa bu donanıma sahip bir laptop için.