Rock tutkunları müzikalde buluşuyor

Bu konuyu okuyanlar

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Türkiye’nin başarılı rock starları dünyanın en başarılı rock müzikallerini seslendirecek. Demir Demirkan, ÖzgreFışkın, Ogün Şanlısoy, Pamela ve Hayko Cepkin, Türk Tiyatrosu’nun duayeni Haldun Dormen yönetiminde bu özel projede bir araya geldiler.

Bundan 38 yıl önce sahneye konulan Hair müzikali, beraberinde yepyeni bir oluşum, bakış açısı ve hayat felsefesi getirmişti. Her klasik gibi daha sonra değeri kat ve kat artan müzikal, 60’lı yıllara öyle bir imza atmıştı ki bugün bile melodileri ağızdan ağıza, kulaktan kulağa efsaneleşmeye devam etmektedir.

Tarihe damgasını vuran ilk rock müzikali olan Hair’in ardından, bu güne kadar rock tutkunlarının severek izlediği, hayranlıkla dinlediği bir çok müzikal çalışma gerçekleştirildi. Rent, Jesus Christ Superstar, Tommy, We will rock you , Aida gibi ünlü müzikaller yıllar geçse de unutulmadıkları gibi rock tarihine adlarını altın harflerle kazıdılar.

Türkiye’de ilk kez bir rock müzikali
Unutulmayan müzikallerin, hafızalardan silinmeyen şarkılarının Türkiye’nin en tanınmış ve başarılı rock’çıları tarafından seslendirileceği müzikalde aynı zamanda bir çok tanınmış müzikal sanatçısı da yer alıyor.

Demir Demirkan, Hayko Cepkin, Ogün Sanlısoy, Özge Fışkın ve Pamela gibi yıldızların sahne alacağı müzikalde, oyunculuğuyla herkesin beğenisini toplayan Demet Evgar da var.

Ayça Varlıer, Barış Berker, Onur Turan, Sitare Bilge gibi genç neslin gelecek vaad eden isimlerinin de sahne alacağı muhteşem müzikal, Türk rock kültüründe yepyeni bir sayfa açacak nitelikte.

“Rock Müzikalleri” 13 Ağustos Pazartesi akşamı Harbiye’de...

[size=10pt]Kaynak[/size]

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
ya bugün gazetede gördüm gercekten süper bi akşam olur gidenler için ah ahhhh

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574