Roberto Carlos ilk yılını değerlendirdi

Bu konuyu okuyanlar

maxxdump

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Fenerbahçemizin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, Türkiye’nin turizm elçisi gibi çalışıyor. Ligin bitimine haftalar kala sakatlanan ve tedavi için gittiği ülkesinde yeni sezona hazırlanan yıldız futbolcu, her platformda ülkemize övgüler yağdırıyor. Sezon başında geldiği Fenerbahçe’de çok güzel günler geçirdiğini ve Türkiye’de mutluluğu yakaladığını dile getiren Carlos, yakın arkadaşlarına İstanbul’u anlata anlata bitiremiyor. İstanbul Boğazı "Mutluluğun adresi" olarak nitelendiren Carlos, sarı lacivertli kulübün de dünya çapında yönetildiğini vurguluyor.

Avrupa’da iz bıraktık

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın her zaman büyük düşündüğünü anlatan yıldız futbolcu, "İlk yılımda Şampiyonlar Ligi’nde hedeflenen noktaya geldik. Avrupa’da iz bıraktığımızı düşünüyorum. Hem futbol kalitemiz ile hem de tribün coşkusu ile Avrupa’da hatırı sayılır bir kulüp seviyesine geldik. Şükrü Saracoğlu Stadı’nın atmosferi büyüleyici. Kadıköy’de oynadığımız 6 uluslararası maçı da kazandık. Seyircimiz muhteşem. Onların rakibi ıslıkladığı anlar hala kulaklarımda çınlıyor. Doğrusu bu statta rakip futbolcu olmak istemezdim" yorumunu yapıyor. En büyük üzüntüsünün yurt içindeki kulvarlarda istikrarsız bir tablo oluşmasından kaynaklandığına işaret eden Carlos, önümüzdeki sezon bu alanda da taraftarı mutlu edeceklerini sözlerine ekledi. Bir an önce sezonun başlamasını beklediğini vurgulayan Carlos, takım arkadaşlarını çok özlediğini dile getirerek, "Türkiye’deki futbol aşkı beni ateşliyor. Türk Milli Takımı’nın Euro 2008 ’deki başarısından da keyif alıyorum" mesajını gönderdi.

kaynak: http://www.fenerbahce.com/haberler/29033.php