Rıdvan Dilmen-Fikret Orman fena kapıştı

Bu konuyu okuyanlar

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Rıdvan Dilmen-Fikret Orman fena kapıştı: Fırça atmaya mı geldiniz?

1366658184-ormantepe.jpg

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, canlı yayından Rıdvan Dilmen'e tepki gösterdi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yorumcu Rıdvan Dilmen'e sert çıktı. Orman, Dilmen'in iki gün önceki sert eleştirilerini NTV canlı yayınına bağlanarak yanıtladı, gergin anlar yaşandı...

Fikret Orman: Şuna açıklık getirelim. Bir futbol takımında başkan ve yöneticilerin ne yapmaları gerektiğini Sayın Dilmen de iyi bilir. Beşiktaş takımının yenilmesi en başta beni olmak üzere çok üzmüştür. Bir maç kaybetmenin ardından bir başkanın yöneticilerin bırakmasını istemek benim garibime gitti.

Rıdvan Dilmen: Siz kanal kanal televizyonlara bağlanacaksınız o zaman. Yoldan geçen biri konuşuyormuş gibi davranmanız benim garibime gitti. Bizim tarzımız bu değil. Biz sizi eleştirmeyecek miyiz? Ben sizi dinleyince hayal kırıklığına uğradım. Siz öyle bir giriş yaptınız ki sanki biz kahvede konuşuyor muşuz gibi hissettim, rahatsız oldum açıkçası.

Fikret Orman: Biz gerçekten önemli bir mücadele verdik. Biz iki sezon öncesinden kalan borçların olduğu bir yönetime geldik. Herkesin parasını ödeyen bir haldeyiz. Biz kaynak üretip emek verdiğimiz bir yönetimle bir maçta yenilince getirilen eleştiriler benim ağırıma gidiyor.

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş'ta işler tıkırında olsa, şu an Beşiktaş'ın para verecek yöneticilere ihtiyacı var.

Fikret Orman:
Beşiktaş'ın 10 yıllık yönetimi 100 milyon koyarken biz 25 milyon para koymuş durumdayız. Canlı yayında sarfedilen sözler beni üzmüştür.
Canlı yayında Rıdvan Dilmen, Orman'a 'Siz bizi fırçalamak için bağlandınız' sorusunu yöneltti.

SİNAN ENGİN'E DE SERT ÇIKTI

Fikret Orman, "Samet Aybaba'yı gelecek sezon devam ettirirsen en cesur başkan diyeceğim' diyen Sinan Engin'e de isim vermeden sert çıktı: TV'lerde, milyon dolarlar harcayıp başarısız olan adam bana bir şeyler diyor ama ciddiye almıyorum.

SEN NEREDEN BİLİYORSUN

Fikret Orman'ın öfkesinden Güntekin Onay da nasibini aldı. Kendisine ait olduğu öne sürülen "Mustafa Denizli Terim'den korktuğu için Beşiktaş'a gelmedi" ifadeleriyle ilgili "Sen nereden biliyorsun benim böyle bir şey dediğimi, o gün orada mıydın, nereden çıkarıyorsunuz bunları. Ben öyle bir şey söylemedim" gibi sert açıklamalarda bulundu.

BU BİR FEDA SEZONU DEĞİL

Fikret Orman, canlı yayında bu sezonun feda sezonu olmadığını belirtti, "Bu bir feda sezonu değil, Beşiktaş yüksek bütçeli kadrolardan biridir" diye konuştu. Orman şöyle devam etti: Beşiktaş'ta Feda sezonu benim ya da arkadaşlarımın taktığı bir isim değildir. Feda sezonu değildir. Beşiktaş futbol takımının senelik miktarı 35 milyon Euro iken Akhisar'ın senelik harcaması 9 milyon dolardır. Bütün borçlarını ödemiş bir takımız. Sıkıntımız gelirlerimizi artırabilmektir. Akhisar maçı sonrası Bodrum'a gittim. Sayın Bakanımız Erdoğan Bayraktar ile yemek yedim. Stad konusunda bize yardımcı oluyor. Olimpiya stadı futbol ambiansına uygun olmadığı için.

SAMET AYBABA DEVAM EDECEK Mİ?

Bizim genel stratejimizdir. Hocalar sezonluk değil uzunca bir dönem stratejisidir. Biz hocamızla 4 yıllık bir kontrat yapmışızdır. Biz gün itibariyle bir program yapmayız. Sezon sonunda oturur bir değerlendirme yaparız. Bizim hiçbir hoca ile hiçbir kimse ile görüşmemiz olmamıştır.

SANA DA KIRILDIM GÜNTEKİN

Telefon bağlantısı sonrası kısa bir değerlendirmede bulunan yorumcu Rıdvan Dilmen, "Ben çocukluğumu Fener - Beşiktaş maçlarını izleyerek büyüdüm. Sana da kırıldım, NTV'ye de kırıldım. Bir kulüp hocası gelip de canlı yayında bizim görüşlerimizi bu şekilde eleştirmemeli" dedi.

YÖNETİM ELİNİ CEBİNE ATMALI

Rıdvan Dilmen, Akhisar mağlubiyeti sonrası eleştirilerinde, Beşiktaş yöneticilerinin ellerini ceplerine atmaları gerektiğini da kaydetmişti. "Risk almıyorlarsa, onlar da ellerini ceplerine atmıyorlarsa bu işi götürmesinler" demişti.

SİNAN ENGİN'DEN FİKRET ORMAN'A CEVAP

Beyaz TV'de spor programında konuşan Sinan Engin, Fikret Orman'ın sözlerine cevap verdi.

Sinan Engin: Serdar Bilgili batıyor dedi ve kulübün anahtarlarını bana verdi. İlk işim maddi anlamda tasarrufa gitmek oldu.

Sinan Engin: Ben Beşiktaş tarihini değiştirdim. Son 2 şampiyonlukta BEN varım...

Sinan Engin: Mustafa Denizli'yi Beşiktaş'a ben getirdim.

Sinan Engin: Benim yaptığım transferlerle Beşiktaş şampiyon oldu.

Sinan Engin: Fikret Orman bir hesap soracaksa Yıldırım Demirören'den sormalı...

Sinan Engin: Benden sonra 100 trilyon para harcandı. Alves'e 18 trilyon para kaptırıldı. Haksız mıyım?

Sinan Engin: Herkes Zapo'yu eleştiriyordu. Zapo 750 bin Euro'ya oynarken 1 yıl sonra gelen Ferrari 2.5 milyon Euro'ya oynuyordu...

http://www.aksam.com.tr/spor/canli-yayinda-sok-tartisma/haber-198546

[video=youtube;9FB9VDI6rds]http://www.youtube.com/watch?v=9FB9VDI6rds[/video]

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Daha bi Manuel Fernandez'e söz geçiremiyorsunuz kanallara bağlanıp ağlıyorsunuz. Sıkıyorsa kendini bizzat eleştiren Beyaz Tv ye bağlanacaksın. Ntv Spor yumuşak davranıyor diye herkes içini oraya döküyor. Rıdvan hoca gayet güzel gereken cevabı verdi izledim programı.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Doğruları söylemek Hakkın.Ama tüm doğruları söylemek senin Hakkın değil,maalesef Rıdvan.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Türkiye'de en kolay parayı futbol eleştirmenleri kazanıyor. Zamanında çok iyi paralar kazanmış yükünü tutmuş futbolcular sahalarda başarılı olamayınca soluğu tv stüdyolarında alıyorlar. Rıdvan Dilmen'de ne yazık ki bunlardan biri. Rıdvanın kendini istediği eleştirileri yapmakta serbest görmesi, ama başkan kendisini eleştirdiğinde Ntv ve Güntekin Onay'a krıldım demesi saçmalığın daniskası. Sağa-sola laf çarpmasını bilip tepki çekince de kırıldım demesi çok acayip. Rüzgar eken fırtna biçer. Herkesi sen kırıyordun birazda sen kırıl be Rıdvan...

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Fikret Orman'ın hemen hergün medyada ya bir programa bağlandığını ya da bir gazete röportajını gömek beni şaşırtıyor, Beşiktaş başkanının daha oturaklı, daha babacan tavırlı olması gerekir.

Evet hakkınızın yendiğini düşünüyorsanız Rıdvan Dilmen'e cevap verebilirsiniz, ama bunu basın sözcünüz ,as başkanınız vs.. falan yapmalı diye düşünüyorum.

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
tamam da adam dolmuş,başkan ama insan,adam biliyor musun diyor yok?adamlar zaten zor durumda orda rahat rahat eleştir,bıraksınlar de kendi teknik direktör olduğunda ne yaptı acaba?

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Rıdvan kadar gereksiz bir adam yok

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Çıkarsın bir programa sorarlar yanıtlarsın tüm soruları. Anlatırsın tüm icraatlarını. Millette kafasındaki soruların cevabını alır.

ommerk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
fikret orman gayet medeni bir şekilde her şeye açıklık getirmeye çalışıyor
ama rıdvan denen şahsiyet
yok biz sana eleştiride bulunamayacağız mı
yok efendim siz beni fırçalamak mı iştiyorsunuz gibi resmen zeytinyağı misali söylediklerini yutmaya çalışıyor
yazık rıdvan yazık hem adamı istifaya davet et bir maçla
hemde adamı resmen tahrik et

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Beşiktaş ı yıkmaya yıpratmaya çalışanlar (tüpcüde dahil buna ) başaramayacaksınız.