Rezaletin daniskası! Hesap sorulmalı!

Bu konuyu okuyanlar

pulsarkuant

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Günlerce tartışılacak 2 fotoğraf

180220081120114248247.jpg

'Para yok karakolları yapamıyoruz' diyen Org. Hasan Iğsız'ın askeri Skorsky helikopteriyle ailecek pikniğe gittiği ortaya çıktı. İşte tartışılacak fotoğraf:

20 Kasım 2008 10:59

Aktütün baskınında 17 şehit vermemizin ardından ödenek yokluğu sebebiyle sınır karakollarının onarılamadığından yakınan Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız’ın şok görüntüleri ortaya çıktı.
Vakit Gazetesi'nin ele geçirdiği ve Genelkurmay Başkanlığı’nın yalanlayamadığı görüntülere göre; Org. Hasan Iğsız, eşi ve çocuklarıyla beraber devletin teröristlere karşı kullanılması için milyonlarca dolar vererek aldığı Skorsky tipi helikopterle Türkiye’nin nadide doğa harikası bölgelerinden Artvin Karagöl’de doğa gezisine çıkıp doğa fotoğrafları çekti.
Elinde fotoğraf makinası olan ve askeri helikopterle doğa harikası bölgeye iniş yaptıkları görülen Iğsız ve beraberindeki kişilerin, fotoğraf çektikleri ve Karagöl kenarında doğayı izledikleri anlaşılıyor. Iğsız görüntülerde sivil kıyafetli. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait 12301 kuyruk numaralı askeri helikopteri kullanan uçuş ekibi ise tam teçhizat donanımlı. Iğsız ve beraberindekilere bir de subay eşlik ediyor.
641720081120114131273.jpg

751520081120114147207.jpg

GENELKURMAY’IN CEVAPSIZ BIRAKTIĞI SORULAR
Konuyla ilgili 5 gün önce yazılı soru gönderdiğimiz Genelkurmay Başkanlığı, iddialara cevap vermekten kaçındı. Hiçbir tepki vermeyen Genelkurmay Başkanlığı’na Hasan Iğsız’la ilgili şu soruları yöneltmiştik:
1- Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, Aktütün saldırısından kaç gün sonra tatile çıkmıştır? Geziye kimler katılmıştır?
2- Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait helikopter ile geziye çıktığına dair elde ettiğimiz fotoğraflar doğru mudur? Doğru ise TSK’nın söz konusu fotoğraflar hakkında görüşü nedir?
3- Devletin resmi helikopterini alarak eşi ve çocukları ile tatile çıkan Orgeneral Hasan Iğsız, gerekli izni almış mıdır?
4- Orgeneral Iğsız, Aktütün baskını sonrası "Paramız yetersiz, karakolları taşıyamadık" demişti. Bu sözleri söyleyen bir orgeneralin saldırının hemen ardından tatil yapması çelişkili değil midir? Orgeneral Iğsız, suç işlemiş midir?
IĞSIZ, ‘PARA YOK’ AÇIKLAMASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ
Aktütün Karakolu’na saldırı sonrasında açıklama yapan Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, konum olarak savunmaya uygun olmayan 5 karakolun 2007 yılından itibaren taşınması için çalışma başlatıldığını, ancak bunun maddi imkânlar elvermediği için yapılamadığını ifade etmiş ve büyük tepki toplamıştı. Iğsız, daha sonra Genelkurmay Başkanlığı tarafından yalanlanmış ve ödenek yokluğunun sözkonusu olmadığı açıklanmıştı. 12 milyar 997 milyon YTL’lik bütçeye sahip Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bu gerekçeyi öne sürmesi ise anlaşılamamış ve söz konusu açıklamalar sert dille eleştirilmişti.
Kaynak

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Ben anlamıyorum yani gerçekten anlamıyorum biri bana anlatsın burası nasıl bir yer ?

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
kendilerinden torunlarınızıda gezdirmesini bekliyoruz

meçhul_yolcu

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bu şimdi ailece piknik mi mangal yok olmadı.
ah vakit ah birde devletin aldığı trilyonluk arabaları yazsan...bi görebilsek yolsuzlukları ne iyi olacak.bunları gösteriyorsun maksatlı diğerlerini de göster.
milyon dolarlar ne oldu onları da bi göster.
Sayın x'in partisinin mitingi için devletin resmi uçağını kullanması yani masraflarını devletin hazinesinden ödetmesi doğrumu?bunu defalarca yapması.

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
1. Ordu,siyaset ve her neredeyse damla kadar yolsuzluğun üzerine fırtına ile gitmeyen hain değilmi dir?
2. Bu başlıkların yeri Gündem ana başlığı değilmi dir? O başlıktaki kontrollü yayının-trafik çevirmesinin pas geçilmesi olayını kaçıncı kez görüyoruz?
3. Hayat bir çelişki midir? :)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
bu şimdi ailece piknik mi mangal yok olmadı.
ah vakit ah birde devletin aldığı trilyonluk arabaları yazsan...bi görebilsek yolsuzlukları ne iyi olacak.bunları gösteriyorsun maksatlı diğerlerini de göster.
milyon dolarlar ne oldu onları da bi göster.

Haklısın, yalnız niye şu boyutundan bakmıyorsun, diğer "maksatlılar" hep bunları örtüp diğerlerini gösterdi zaten. Mesela onlardan 10 gösterildiyse bunlardan 1 gösterildi, ama biz göremedik orada "niye diğerlerini de göstermiyorsun" diyen arkadaşları, mesela seni de göremedik hocam. :)

Bu işin kriteri "asıl ötekine bak o daha kötüsünü yapmış" deyip çamuru başkasına atarak kıyas yapmak değildir. Ne yani birileri trilyonluk yolsuzluk yapmış diye Skorsky'i kafasına göre kullananı görmezden mi gelmemiz gerekiyor? Bunlara herşey mübah yani? Ne biçim demokrasi ne biçim cumhuriyet anlayışı bu? Üstelik bu şahıs 17 genç askerimizin, evladımızın şehit olmasıyla resmen dalga geçmiş "para yok" demiş bir adam!

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Buzdağının tepesindeki bir çakıl görünmüş

meçhul_yolcu

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Haklısın, yalnız niye şu boyutundan bakmıyorsun, diğer "mahksatlılar" hep bunları örtüp diğerlerini gösterdi zaten. Mesela onlardan 10 gösterildiyse bunlardan 1 gösterildi, ama biz göremedik orada "niye diğerlerini de oymuyorsun" diyen arkadaşları, mesela seni de göremedik hocam. :)

Bu işin kriteri "asıl ötekine bak o daha kötüsünü yapmış" deyip çamuru başkasına atarak kıyas yapmak değildir. Ne yani birileri trilyonluk yolsuzluk yapmış diye Skorsky'i kafasına göre kullananı görmezden mi gelmemiz gerekiyor? Bunlara herşey mübah yani? Ne biçim demokrasi ne biçim cumhuriyet anlayışı bu? Üstelik bu şahıs 17 genç askerimizin, evladımızın şehit olmasıyla resmen dalga geçmiş "para yok" demiş bir adam!

mesajımda elmacığa sevgilerimle diye bir ibare var mıydı kardeşim yorumunu yap ortaya, efendice kenara çekil.:angry:
insana tahammülsüzlüğün devam ediyor.doktora git.

zaferyörük

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Peki en ufak bölüklerde bulunan gazino türü yerlerin hesabı acaba ne olacak
ORDAKİ ASKERLERİ KÖLE GİBİ
HİZMET İÇİN ÇALIŞTIRAN KOMUTANLAR BUNUN HESBINI NASIL VERECEK !!!! :excl:

ILYAS79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yazık gerçekten çok yazık tüyü bitmemiş yetimlerin,fakir fukaranın ödediği vergilerle alınan bir helikopterin amacından uzakta kullanılması hayret verici.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@meçhul_yolcu, kardeşim herhalde sen burayı şahsına münhasır bir günlük zannediyorsun? Burası forumdur. Forum sözcüğünün TDK büyük sözlükteki anlamına bakalım: (Girdikten sonra sözcüğe tıklayın.)
http://tdkterim.gov.tr/bts/?kategori=verilst&kelime=forum&ayn=tam

"Tartışma alanı". Yani kardeşim, ya eleştiriye tahammülün yok, ya da fikrinin yanlışlığı ıspatlanınca çok rahatsız oluyorsun. Ya asıl bu doktorluk bir durumdur, ya da forumlar senin için pek uygun yerler değildir.

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Nedir kimse kimsenin yorumuna tehammül edemiyor....

meçhul_yolcu

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
@meçhul_yolcu, kardeşim herhalde sen burayı şahsına münhasır bir günlük zannediyorsun? Burası forumdur. Forum sözcüğünün TDK büyük sözlükteki anlamına bakalım:
http://tdkterim.gov.tr/bts/?kategori=veritbn&kelimesec=124826

"Tartışma alanı". Yani kardeşim, ya eleştiriye tahammülün yok, ya da fikrinin yanlışlığı ıspatlanınca çok rahatsız oluyorsun. Ya asıl bu doktorluk bir durumdur, ya da forumlar senin için pek uygun yerler değildir.
yaz kardeşim yaz yüzlerce sayfa olsun.
daha ne açılımların var kim bilir.benimle ilgili yaz yaz kış.

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
Devletin Malı Deniz Yemeyen Keriz Bu İşler Böledir Bu Ülke Bİtmiştir!!!!

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ankara'da komutanlar hep helikopterle geziyor.Kafamı ne zaman kaldırsam askeri helikopter görüyorum.Kara yoluyla en fazla yarım satte gidilir,birçok yere.Bence tasarruf yapılmalı.

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bal tutan parmağını yalar diyelim
görevim gereği rahmetli özal döneminde insana rukü edildiğini lale devrinin yaşandığını gözlerimle gördüm
polisimizin zeynep hanımın birlikte yaşadığı kişiye devamlı eskort yaptığına daha ne yazım akşama kadar bitmez
ha o zaman benim yerimde olmayı hangi vekil istemezdiki hanımefendinin yanı başında..

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Çal o zaman çall çall çall çalllllllllllllllll(Best of abuzer kadayıf)

Freeborn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Anlamadığım, ailece denen piknikte onca askerin işi ne?

haberin kaynağı zaten ben burdayım diyor, geçelim bu işleri...

Ankara'da komutanlar hep helikopterle geziyor.Kafamı ne zaman kaldırsam askeri helikopter görüyorum.Kara yoluyla en fazla yarım satte gidilir,birçok yere.Bence tasarruf yapılmalı.

Helikopterlerde komutan geziyor falan mı yazıyor nerden anlıyorsun?

El sallayıp rütbe mi düşürüyorsun ?

Ben Ankara'da başbakanımızın eskortunu görme fırsatı yakaladım ve arkadaşlara dönüp burası Ankara değil mi diye soru sordum...

pulsarkuant

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu işlerin düzelmesi için önce siyasette dahil kurumların iç işleri başlığı altında hiç bir gizli ibareli iş kalmamalı.
Askerdeyken basit bir yemekhane haftalık listesinin dahi başına ÇOK GİZLİ başlığı vardı. Sorarsanız askerin yiyeceği yemek risklidir derler, YERSEN! YEDİK zaten! Hiç bir şey sormayacaksının bize tezahür eden kısmı, askerde mantık yoktur cümlesiyle izah edilirdi, YERSEN! Yedik yıllardır efendim..
Ama gördük ki komutanlarımız para yok derken helikopterle pikniğe golfe gidebiliyorlar, öte de milletin 5 para etmez çocuğu bozuk para gibi harcanmış kim takar! Ağlama nöbet sırası gelen orta rütbeli bir subay görevini yerine getirir ve şehit analarıyla berbaer kamera önünde 2 bilemedin 3 damla döker olur biter!

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peh! bunlar neki. Vatan borcu falan bunların hepsi hikaye. Askerlik artık formalite olmuş. Uzman karısıyla kavga eder sinirini erden çıkarır. Assubayın borcu vardır yat kalk sürün. Subayın evi kirlenmiştir. Çağırır erleri evi temizleyin. Perde taktırır. Arabasını yıkatır. Kısa dönem öğretmenler subay çocuklarına özel ders verir. Hani onlar size anaların emanetiydi noldu. Şimdi de şu adi paşalar yaptıklarına bakın. Bırak şimdi ağzımı bozacam yaa.

Freeborn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Haklısın, yalnız niye şu boyutundan bakmıyorsun, diğer "mahksatlılar" hep bunları örtüp diğerlerini gösterdi zaten. Mesela onlardan 10 gösterildiyse bunlardan 1 gösterildi, ama biz göremedik orada "niye diğerlerini de oymuyorsun" diyen arkadaşları, mesela seni de göremedik hocam. :)

Hocam, TDK'dan forumun açıklamasına bakmışsınız bir de her şey bitişik mi yoksa ayrı mı yazılır ona da bakınız lütfen...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Freeborn, kardeşim yazım yanlışları gibi basit şeyleri değil mantık hataları gibi önemli konuları konuşuyorduk biz. :) Ama illa ki "ben fikirleri geçtim illa ki noktayı virgülü tartışacağım" diyorsan, o halde benim tüm mesajlarımı forumdaki diğer üyelerin mesajlarıyla karşılaştırmanı tavsiye ederim. :)

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Hocam, TDK'dan forumun açıklamasına bakmışsınız bir de her şey bitişik mi yoksa ayrı mı yazılır ona da bakınız lütfen...

ıyyyyyyyyy.artık fikirlerini bırakıp yazılarına mı taktınız.komik durumlar :D

ayrıca askere gidenlere bir sorun.komutanların askeri araç gereçleri aileleri için çok rahat bir şekilde kullandığını söyliyeceklerdir.

işin aslı çıkarsa hepimiz öğreniriz ne olduğunu...

yuureii

Müdavim
Reaksiyon puanı
3

Yanlış anlama da bunu burada belirtmen çok saçma. Çünkü tartışılan güzel Türkçemiz değil. Çaresizlik göstergesi şeklinde duruyor.

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
tek kelimeyle kepazelik. şu anda bu görüntü başka bir ordunun eline geçse bu komutana anında istifa ettirirlerdi. fransa'da 3 asker öldü diye genelkurmay başkanı nasıl istifa ediyorsa aynı anlayışı burada da bekliyoruz. bir de devletteki trilyonluk araçları soruyorsunuz. hepsi özel olarak ve belgeli faturlalı alınmış şeyler. her üst kademenin var arabası. bu skorsky olayı çok farklı. keyfi ve ayıp.

Freeborn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hoşunuza gitmedi galiba... Forumdaki diğer üyeler, birilerini TDK'dan link vererek uyarmadığı sizin kelimenizin yanlış olduğunu belirttim.

TDK'nın sitesini ziyaret eden biri olarak bunu bildiğinizi düşünmüştüm, neyse...

Kelimenin yanlış olduğunu belirttiğim mesajın biraz üstünde bir mesajım daha var ona yorum yapan birini bulamayınca ben de bunu belirttim.

Ailecek pikniğe bütün bölük toplanıp mı gidilir?
Görmediniz mi diğer insanları?

Şuan için anketlerde en güven verici kurumun TSK olduğunu görmüş olsanız sanırım ki fikirleriniz değişik olurdu.