Reuters, Türkiye'nin Corona Virüsü Vakalarını İnceledi

Bu konuyu okuyanlar

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
1618945422189.png

İngiliz haber ajansı Reuters, son dönemde olan vaka ve ölüm sayılarının artış gösterdiği Türkiye'deki verileri analiz etti.

Corona virüsü vakalarında Hindistan'ın ardından ikinci sırada olan Türkiye ile ilgili kapsamlı bir analizi Reuters haber ajansı yaptı. Aktif enfeksiyonların yüzde 1'inin çalışma yaşındaki insanlarda gözlemlendiğini tespit eden Reuters, "Ölüm sayısı rekor seviye olan 341'e ulaştı Aktif Covid-19 vakaları olan 551.000 kişi, ülkenin çalışma hayatındaki yaş grubu olan 57 milyona oranı yüzde 1." yorumunu yaptı.

Reuters, çok sayıda insanın aşı olmak için beklediğini yazarken, ajansa konuşan Türk vatandaşlarının bazı bölgelerde aşı sırasının bir saati bile aştığını söyledi.

Ayrıca haftaya hastaneye yatış oranının artacağını ve günlük ölüm oranının 5 Mayıs'ta artacağını yazdı.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Cidden halkımız bunun vehametini anlamıyor.Belki de anlatamıyoruzdur.Bu yıl ve gelecek yıl eğer yine kapanma olursai işler afedersiniz(B..) yoluna gider.(Umarım ban yemem.)
İşsizlik bu yüzden aldı başını yürüdü.Dolar zaten zirvelerde.Halkın alım gücü belli ürünlerde çok düştü.Bir de Fırsatçılarda büyük bir artışlar var.
Bunun sağlık boyutu hastanelerde eğer her gün 60,000 vaka çıkarsa kısa sürede sağlık sistemi çökebilir.Halk Evde durdukça psikolojik sorunları da beraber getiriyor.Her gün evde durduğumuz için insanlar afedersiniz habire tıkınıyorlar.Bu tükettikleri besinlerde çok yağlı besin grubundan .Zaten obezitede Avrupa'da 1, sıradayız.(En son %30 civarı idi).İleri ki yıllarda hipertansiyonu kolestrolü olan vatandaş sayımızda büyük artışlar gözlenecek.Uyku düzeni dene şey zaten yok oldu.Düzensiz uyku düzeni yorgun ,Stresli ve mutsuz oluyor.
Hala halk''BaNa BiR şEy OlMaz !!!'' dedikçe,''BeN KoRonA Ya İnAnMıYoRuM,AşI İlE bEyNiMiZe Çip TaKaCaklar.Çip ÇİP ÇİP !!''gibi büyük oyunu görmüş(!) kişiler olduğu müddetçe bu vakalarda bu ölümlerde gelecekteki yaşayacağımız hasarların boyutlarını da ne azaltabiliriz.Ne minumum düzeye indirebiliriz.